Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi kolega….imam ja podosta dionica i prosjeci su dobri. Al tu i tamo vrebam prilike za trejd i tu se igram sa 80.000 kn kad god vidim priliku. E sad da malo pojasnim nesto. Postoje fiksne dionice koje su za LONG. Te miruju i nisu za trgovanje. Al na dobru priliku uletim extra i pogotovo kad kao npr IGH odleti 45% u par dana li ako ocekujem pad 10-15% onda taj extra dio skratim. Sto je lose u dizanju likvidnosti?
Mozda niste razumjeli najbolje…jednim dijelom casha se redovito igram. Dakle kupi 111…prodaj 150 i 160 i 165 i lovi nize na 140,135 i 130 kn. To mi je kao hobi.
Nisam htio pisati…al kad me vucete za nos moj portfelj je zadnjih 10 dana tezi 52.000 kn. Dio ce se potrositi,dio reinvestirati, a dio ide u fond ta trejdanje.



Pa nije Bilbija kupio ATPL po 100 kn i rasprodao po 600 kn.
Za ove druge koje ste naveli, nemam pojma…

Da ljudi ovdje ne shvaćaju osnove.

Tek kada prodaš zaradiš.

Baš me zanima do kud bi ATPL pala da gospodin počne na silu izlaziti sa svim dionicama.
[/quote]

Prepoznavanje promjene trenda na tržištu je važno radi biranja pravog trenutka za ulazak u dionicu.
Nakon ulaska u dionicu ciljevi mogu biti različiti.
Mali ( financijski ograničeni ) investitori mogu uložiti mala sredstva, pa ako promaše trenutak ostaju “zarobljeni” ili izlaze sa minusom. Cilj je najčešće “hvatanje bureka”, a zatim veličanje svojeg lika i djela na forumu.
Veliki ( financijski jaki ) investitori imaju mogućnost ulaganja puno većih sredstava, vođenja cijene dionice u bilo kojem smjeru, nisu vremenski ograničeni, a ponekad mogu i preuzeti željenu firmu.
U pravilu, ako nisu pogriješili, kupuju dionice firme dok je u problemima, a prodaju nekoliko puta skuplje kada firmi dobro ide. Izlazak na silu ili bježanje iz dionice njima se događa jedino ako su jako pogriješili.

Primjetno je da mirovinci zadnja dva tjedna slabije su aktivni i ne kupuju ili vrlo vrlo malo, postoji li neki razlog ili mi se samo čini da je to tako!?

dan je pametniji od noći!





Kolega pripuz, predležete kupnju IGH, govorite da ide barem do 250 kn, a onda napišete da ste pola pokratili…
To ne razumijem…Molim konzistentnost u pisanju. Ovo nema smisla…

Dakle Igh je bio pregrijan na 165-170kn..valja ga malo kratiti i kupiti nize. Nemam sumnje da ce to up up.
Dakle cisti trejd. A toliko je prilika na trzistu da nekad treba biti pohlepan. Istu stvar napravio i na Dllv..al vratio 45 lipa nize. Na 5000kom to vam je taman 2000kn i natrag dionice. Extra dodatak za veselo ljetovanje.
[/quote]
Extra dodatak za veselo ljetovanje. Tih 2.000 kn mi je za jedan dan na moru. Neš ti zarade i pohlepe…
[/quote]
Kolega samo na trejdu u 3 dana digao 5.500kn. S obzirom da ljetujem u apartmanu u osobnom vlasnistvu meni je to vise nego dovoljno za 10 dana. Ne idem vise po restoranima, radije kupim ribu i kvalitetne pozicije mesa i grillam. Uostalom to me opusta do kraja.
[/quote]

Odi u restoran

Kratkoročno je best buy RIVP zbog najave spuštanja PDV-a. Nakon što odradi, bježanija.

I VLEN je ok na 5,20 jer Vam ispod toga leđa čuva Ivana. Pošto je njoj prosjek oko 8 kuna, Vaša kupnja na 5,20 je magija jer će te prodavati na 9.


Dragi kolega….imam ja podosta dionica i prosjeci su dobri. Al tu i tamo vrebam prilike za trejd i tu se igram sa 80.000 kn kad god vidim priliku. E sad da malo pojasnim nesto. Postoje fiksne dionice koje su za LONG. Te miruju i nisu za trgovanje. Al na dobru priliku uletim extra i pogotovo kad kao npr IGH odleti 45% u par dana li ako ocekujem pad 10-15% onda taj extra dio skratim. Sto je lose u dizanju likvidnosti?
Mozda niste razumjeli najbolje…jednim dijelom casha se redovito igram. Dakle kupi 111…prodaj 150 i 160 i 165 i lovi nize na 140,135 i 130 kn. To mi je kao hobi.
Nisam htio pisati…al kad me vucete za nos moj portfelj je zadnjih 10 dana tezi 52.000 kn. Dio ce se potrositi,dio reinvestirati, a dio ide u fond ta trejdanje.

ako smijem primjetiti kolega, vaš model vjerojatno koristi većina manjih ulagača uz dodatak ovoga što navodi kolega upupup, tako da u stvari bez jačeg aktiviranja fondova i eventualno stranih ulagača, ovdje igra ping pong na istom stolu, s više loptica, neki uspiju dobiti pokoju partiju, ali vjerojatno većina promaši te “loptice”
vas smatram nekom vrstom samoprozvanog iscijelitelja ovoga tržišta, kojem za sada uspijeva zacijeliti samo svoje osobne rane, vjerojatno nastale upravo na tim dionicama gdje sada zazivate nagle i velike postotke oporavka i nevjerojatne targete, možda se to jednom i dogodi, ali bez nekoliko milijuna na tim pojedinim stavkama, niti jedna se neće učvrstiti na tom nivou kojega predviđate, ali može biti značajno napucana s nekoliko desetaka tisuća kuna, jer to na ovome tržištu nije nikada bilo problem,
i glede u svezi vašega portfelja, kako vi kažete velikoga, ima ovdje ulagača s daleko većim potencijelom, ali se ne ističu i javno obznanjuju što i koliko ili još bolje što bi i koliko htjeli imati,
u vašem slučaju konkretno, došao sam do zaključka na osnovu vaše objave na temi Razotkrivamo portfelje, količine nekih dionica koje ste navodili, cijene u tom trenutku i njihovog postotka u portfelju, da baratate s oko 0,5mil.kn , ali dobro, možda se taj dodatak do milje i još prijateljskih milju ipak može protumačiti da svi ponekad poželimo imati malo veći, što je također legitimno,
nemojte ovo uzeti ništa osobno, ako ništa drugo barem ste dokaz, da i ćorava koka ponekad nađe zrno, a to zna biti zabavno dok ga traži,
moj best buy je svakako JNAF, pa dajte molim vas ako može tamo onako odokativno lupite, koliko će to AZ uspjeti profitno pogurati još gore do isplate dividende, ako može barem 30% da bude u skladu s vašim prosjecima rasta, jer netko ga je gadno zatukao, možda ni sam ne zna zašto


Kratkoročno je best buy RIVP zbog najave spuštanja PDV-a. Nakon što odradi, bježanija.

Za uzet 10-15% možda, al za 50, 100 ili 200, nema šanse.

Pa tko je spomenuo 50, 100 ili 200%. Ajmo malo realnosti…
Ne bi škodilo.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.


I VLEN je ok na 5,20 jer Vam ispod toga leđa čuva Ivana. Pošto je njoj prosjek oko 8 kuna, Vaša kupnja na 5,20 je magija jer će te prodavati na 9.

radije ću ja po ovim cijenama uložiti još u VLEN nego po ovim cijenama u RIVP
prospekti rekao bih jednako šareni: jedne zeza turska brodogradnja, a druge turski turizam
hoćemo okladu? ovo vrijeme sljedeće godine Lenac min na 8 kn
Riviera ako dosegne i ostane 40 kn, puno sam rekao

Uloži još u VLEN i okladio si se s tržištem.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Pa dok ima dionica koje “nude” potencijal zarade do 200%, čemu se uopće zafrkavati sa 10-15% osim ako se ne radi o dividendnim stockovima sa planom isplate dividende od 4+ posto i relativno konzervativnom strategijom ulaganja.

Jel može RIVP udvostručiti trzisnu kapitalizaciju? Tesko.

A ADPL, SAPN ili KRAS?

Uopće ne trpam te dionice u isti koš, samo ukazujem na činjenicu da su iz ovog ili onog razloga neobjektivno odnosno unfair vrednovane. Dakle, one nose svoje specifične rizike, al su i značajnije podcijenjene od RIVP, a pitanje je koliko su za x2 rizičnije?

New Report

Close