Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što sam tržila ???

– upravo sam kupila Buy opciju na EUR/USD, iliti kladila sam se na rast Eura s velikom polugom.
– već ujutro znam jesam li zaradila ili popušila.
– svim novim investitorima tipa gospona Pripuza ovu igricu ne bih preporučila, potrebno je veliko znanje.


Što sam tržila ???

– upravo sam kupila Buy opciju na EUR/USD, iliti kladila sam se na rast Eura s velikom polugom.
– već ujutro znam jesam li zaradila ili popušila.
– svim novim investitorima tipa gospona Pripuza ovu igricu ne bih preporučila, potrebno je veliko znanje.

Ima li neka logika iza ovoga ili je tako grah pao?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Što sam tržila ???

– upravo sam kupila Buy opciju na EUR/USD, iliti kladila sam se na rast Eura s velikom polugom.
– već ujutro znam jesam li zaradila ili popušila.
– svim novim investitorima tipa gospona Pripuza ovu igricu ne bih preporučila, potrebno je veliko znanje.

Ima li neka logika iza ovoga ili je tako grah pao?

[/quote]

Ponekad i jako dobro zamišljeni potezi sa solidnom podlogom u TA ne ispadnu kako je očekivano.
Šteta. Ovo bi i ja odigrao u onom trenutku.

Dosta dionica je lijepo povuklo ovih dana.
Ipak, ovo je jako “plodno” razdoblje, pa se može dogoditi još puno lijepih stvari.

OPTE – sve poznato, još stotinjak % u relativno kratkom roku.

ATPL – vozarine koje su sada mogu ovu dionicu dignuti jako visoko.

VIRO – zamislite pozitivan polugodišnji izvještaj i konačni rast cijene šećera. Razlozi za rast postoje već neko vrijeme. Dupla cijena dionice mogla bi biti tek početak rasta.

VLEN – ova dionica ima potencijala, ali joj treba “razbijač”. Ako netko potjera dionicu gore, cijena od 9 Kn je lako dostižna.

IGH – uz plaćanje zadnje rate i pozitivno izvješće ide jako visoko.

Tko voli sigurnost, manji rast, ali trenutno gledano idu u pozitivu ERNT, banke ……………………

Bilo bi šteta propustiti ovaj trenutak.


Što sam tržila ???

– upravo sam kupila Buy opciju na EUR/USD, iliti kladila sam se na rast Eura s velikom polugom.
– već ujutro znam jesam li zaradila ili popušila.


Nazalost nista. Opet crveno i gubitak.

bogme raste

dan je pametniji od noći!


Ne znam da li je netko procitao moj post od 09.07., i dalje smatram da je Zaba best buy, trenutno najveca tvornica novaca na zse
Spavate mirno, a prinos je odlican u odnosu na rizik
Zadnja dva dana vrlo ju je tesko i kupiti na bidu jer se uglavnom skida s aska
Ovo nije nagovor na kupnju, sami prosudite sto je najpametnije za vas

Uzalud vam trud sviraci…ovdje se vecinom vodi rasprava tko ima veceg, a ne sto je b.b…
Cestitke za ZABA-u…l

Rastimo zajedno...

Rezervacije za los dug su na all time low.
Ne vidim niti jedan makroekenomski trend koji moze pozitivno utjecat na poslovanje banaka u RH. Dok ce ih ove demografske promjene i ocekivani dolazak fintecha dodatno pritiskat.

Da li mozete dati nekoliko primjera pozitivnog utjecaja na banke?


Rezervacije za los dug su na all time low.
Ne vidim niti jedan makroekenomski trend koji moze pozitivno utjecat na poslovanje banaka u RH. Dok ce ih ove demografske promjene i ocekivani dolazak fintecha dodatno pritiskat.

Da li mozete dati nekoliko primjera pozitivnog utjecaja na banke?

Gotovo besplatni obrtni kapital – štednja uz zanemarivu kamatu.
Banke su natrpane obveznicama RH koje su ove godine donijele veliku jednokratnu dobit.
Banke već jako dugo na našem tržištu gotovo da nemaju u što plasirati novac, pa nije bilo ni rizičnih ulaganja. Rezervacije za gubitke će biti minimalne, pa gotovo sva dobit postaje stvarna dobit.

Mišljenje o INGR ?


Mišljenje o INGR ?

Na Ingri je bilo kontroliranja cijene, a bilo je i pokušaja rušenja kad je bid bio šupalj.
Još nije krenuo vlakić, ali sada već stvarno ima dovoljno razloga za polazak.
Ako krenu vlasnička preslagivanja i otvoreno se pokaže želja za preuzimanjem, biti će jako živahno.
Sve će se to dogoditi, ali pitanje je kada.

Kitko ne spominje KODT kao best buy? A uzevši u onjer rizik vs porast cijene, definitivno je KODT best buy. U kratkom vremenu s 1000 na 1400kn. a u međuvremenu isplaćena je i dividenda. Znači, ne da nije palo nakon dividend day-a, nego je poraslo.
Vrlo pristojna dividenda (među višim na ZSE), stabilno poslovanje, više-manje neovisno o stanju u HR, Nešto se čudno događa, nema dionica na prodaji, što se pojavi, uglavnom se brzo pokupi, zna li tko o čemu se radi? Ima neki info?

New Report

Close