Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

best buy-dlkv ulpl možda i ddjh


Best buy: Dlkv,Sapn,Viro i Tpng

samo dlkv jer je likvidan. ovo ostalo ni štapom dirati

Nitko ne spominje zlato kao dobro kupnju, zaprave…srebro i zlato.

Srebro je napravilo spike, a iduci spike iliti proboj napravit ce šećer. Nije moje mišljenje već mišljenje analitičara. Kreće val 3 jer je 2 gotov. 11.55 je brojka pada i skoro smo tu. Cijena će samo odletjeti bas kao srebro. Slican pattern. Viro je imao 1.val. do 103kn.
2 val je gotov i slijedi rally.
Usput Dalekovod je u prvom valu pa nakon rasta ocekujte prizemljenje. A Dlkv ce jos gore u ovom valu do nekih 8.5kn po mojoj procjeni. Pa natrag na 6 kn.
Saponia i Tpng vec neko vrijeme u valu 1.


– nakon dva tjedna sitnih minusa ovaj tjedan ponovno u plusu +1.2%.
– i to bi bilo odličnih +16.7% u ovoj godini.

Informanka.

– ovaj tjedan minus – 0.4%, na godišnjoj razini +16.3%.
– taj minus je ostvaren zbog ex.div. ADPL, za 5 dana tu će nas obradovati dividenda, zbog te div. sitno sam dokupila ADPL po 190kn ono da zaokružim lijepu brojćicu dividende.
– ovaj tjedan sam malo dokupila i LRH (5 dionica).
– još sam malo dokupljivala banke, sada na 61kn ZABA mi je malo skupa.
– dokupila sam i 400 dionica OPTE po 5.45kn.
– nešto sam i prodavala, sada mi pristižu dividende, u jeku je turistička žetva, ima se love, mogu kupovati dionice ali ostaviti ću pola te dividendne love za svoju razonodu i potrošnju.
– primijetila sam u svom portfelju veliki rast KODT, to je o.k. dionica, imam je relativno dosta, ali ovaj rast cijene dionice me ne potiče na daljnji dokup te dionice, skupa je.
– portfelj mi je sastavljen od stabilnih, fondovskih, dividendnih dionica gdje ne očekujem neki veći rast, zbog toga mi je i prinos u većini vaših očiju skroman, ali ja tako investiram.
– u portfelju imam i rizičnih dionica LRH, OPTE i VLEN.
– bar dvije od te tri dionice će mi odraditi veći rast, OPTE je već odradila dupli rast ali očekujem još toliko.


Best buy: Dlkv,Sapn,Viro i Tpng

– gospon Pripuz vi ste tu novi pa vas moram upozoriti na neke greške koje radite.
– jdan dan tu na ovoj temi vam je DLKV Best buy, a sutradan na temi što smo tržili pišete da ste prodali DLKV.
– isto tako i TPNG jedan dan to po vama pada na 25kn a već sutradan to po vama raste na 45kn.
– nemam tih dionica, a stvarno me ni ne zanimaju preporuke novih friških forumaša koji pojma nemaju o trgovini i investiranju.
– ali kod vas vidim da ste očito stariji investitor, i po samom pisanju sumnjam kod vas na bolest Alzheimer, dobro bi bilo da i sami to provjerite kod svojeg liječnika.
– i kod gospona Kvarta sam primijetila veliku nervozu kod pisanja odnosno investiranja, gospon Kvart za vas je investiranje očito stresno, čuvajte svoju pumpu.

– i ostalim investitorima bi preporučila zdrav život, s što manje stresa, više vježbi, duge šetnje i plivanje.
– uz to svakako zdrava prehrana i što manje poroka tipa duhan…..
– kod nas kažu čuvajte se pa će vas i Bog čuvati.


Nitko ne spominje zlato kao dobro kupnju, zaprave…srebro i zlato.

– fizičko srebro ne kupovati jer tu imate porez PDV 25%,
– ako netko zna kako doći do srebra bez poreza, može na p.p.
– papirnato srebro o.k. za trgovinu

KODT ce sasti jos jer je koleginica Ivana izasla i nema tko blokirati cijenu. Skup je, kao nekretnine,al ce biti i bezobrazno skup. Dlkv prodavao dio pa opet kupovao natrag. Sto mislite tko je cistio put ka 5.2 kn. Nas nekoliko. I da istresao isti par puta i kupovao nazad jer ce preko 8kn. Postoje mali trikovi kako nadokupiti povoljnije, krenete istresanje sa XXX komada pa u padu imate XXX+YYY komada i onda jos pogurate cijenu iimate extra ZZZ komada.
Dlkv ima lijep pattern, target 1. je 8.3 kn minimum.



Best buy: Dlkv,Sapn,Viro i Tpng

samo dlkv jer je likvidan. ovo ostalo ni štapom dirati
[/quote]
Nemojte dirati kolega..eto vam sad Viro na 85kn, Saponia 216kn i Tpng na 37kn. Sve skuplje.A bit ce puno skuplje pa cete onda Vi htjeti dirati.

Nemojte tako kolega Pripuz, ima investitora koji kupuju samo kad su sigurni da dionica ide gore.

Dakle, ta sigurnost dolazi sa pozitivnom atmosferom oko dionice, a vrhunska sigurnost je kad svi govore da dionica ide gore i stvori se euforija oko dionica.

To je ta sigurnost koja se trazi, jer logika nalaže – nisu svi ovi ljudi glupavi, a jedini ja pametan.
I zato se kupuje !

Bez daljnjega kolega. Evo sad je Tehnika na 200kn i neki vide da bi mogla jos gore. I zele kupiti. A ja je kupovao po 32 i 35 kn pa me napadali kako sam nepametan. Zao mi je jedino jer sam uzeo samo 700kom i vecinu vratio od 45-50kn umjesto pricekao. Umjesto 120.000kn zarade ispalo samo 13.000 kn.
Ja sam uvjerenja da ce DLKV kupnja navaliti kad probije 12kn, a Viro kad probije 220kn jer ce tada fondovi navaliti radi MCAPa veceg od 300 milja.
Zato sad mislim da ce Saponia na 400kn, Tpng na 70kn, Viro na 330kn,a DLKV do 18kn.


Vidim da vam nedostajem.Živ sam i ide mi odlično-Standardno_100% u papirima.
LRH=friška likvidnost
LKPC =još friškija likvidnost
Posljedica=kiše dolaze
Turiste ni primirisati.Oni su preskupi,a već FI drugog kvarta bi trebali biti naznaka lošijeg poslovanja od očekivanog,a .Treći kvaral bi trebao donijeti otrežnjenje jer se zadnjih dvije tri godine tražila soba više pa se ostvarivao exstraprofit,a ove godine prema dosadašnjim rezervacijama toga neće biti.Dapaće u last minute aranžmanima trebalo bi biti velikog diskonta.Ponavljanje prošlogodišnjih rezultata,uz povećane investicije znači pad rentabilnosti,manju popunjenost .a time i pad "turista".Vrijeme je za tutanj.
I što kupovati:
Moj novi portfelj je u znaku slova S:SLPF,SNBA,SAPN
i naravno ATPL.
Nakon loše 2018.med i mlijeko ponovno teče!

G. Lopina drago mi je da još dišeš.

Poznavajući tvoju strategiju zabrinuo sam se da ti polovica dionica napokon nije završila u stečaju a druga skinuta s ZSE.

Što se tiče portfelja mislim da najviše šanse ima ATPL (ali ne ove godine, još će na jednom valu dobro pasti).
Za sada ipak preporučam jahanje na valovima.

Ali zato će biti Tsunami sljedećeg proljeća.

Naravno ako Ivica (Trump) ne z..ere stvar.

Krize do sljedećeg proljeća ne bi trebalo biti (bar na vanjskim tržištima).

Kako to da nemaš ULPL? Mislim da će tu biti veći BUM nego na ATPL?

Best buy i dalje proizvodne tvrtke ERNT, KODT, INA i nešto HT-a.

Kada padnu može se kupiti Optima ispod 5 kn (samo zbog preuzimanja), ADPL ispod 180 kn (jako nadzirana dionica, pazi na krizu u auto. industriji)

Moglo bi doći do nekakvog preuzimanja na PTKM pa to pratiti.

I dalje u cashu i završavam prodaju nekretnina.

Početak sljedeće godine bi mogao biti zanimljiv.

Možda ekipa ipak podigne CROBEX da uvali ljudima dionice prije nove krize, a vanjske investitore navuče zbog velikih prinosa.

Uz opasku, kad bi imali malo mozga.

Odoh ja na more, koktele i ribičiju.

Lp

ps. Volim kad na moru nije gužva. Pa mogu plivati u miru a da se netko ne zaleti in mua.

New Report

Close