Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Draga Ivana,

Znaci, nakupovali ste se LRH po 4500, koliko vidim, risky move.. , ali zelim vam srecu…
2.5 % ili 250 000 kn dnevnog prometa ne rade mali burek investitori, vec malo vece ribe, tako da vam i na tome cestitam.

Imate jos koju preporuku osim LRH i Medike?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


HPB:
Ako ponove rezultate, mislim da bi tržište bilo spremno platiti odmah 20% više dionicu. Fora su tvrtke koje okreću trendove i ta 2-4 kvartala rasta su dobre prilike.
Fundamenti super, book preko 1.000, P/E ispod 7, mislim da je najniži u sektoru. Jedini minus je vlasnik, ali ujedno i prilika jer mislim da je klima ok za prodaju. Tako da ima i malo dugoročniji potencijal od ovih 20% u mjesec dana.

Steta sto nema vise likvidnosti na ovoj dionici, jer politiku na stranu, ovo je najpodcjenjenija dionica na zse.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Mislim da je ova godina zadnji vlak da Ostoja utopi LRH po dobroj cijeni. Bojim se da će ova i slijedeća turistička godina biti tanka.

Vidi se da imate iskustva ili insajd info. U svakom slucaju 100-tka od mene za kristalnu kuglu!!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Nisam imao insajd info.
Tri stvari su ukazivale na prodaju.
Objava dubinskog snimanja, nikako skupština da se desi (svih ovih godina je bila prije) i poznata situacija na turističkom tržištu koja “kaže” da smo u ooadajućom trendu.
Dakle, nije bila potrebna neka kristalna kugla.


Best buy.

LRH.

– ovaj tjedan sam kupila puno dionica LRH.
– e sada je li to Best buy ili nije stvarno nemam pojma.
– ovo je jedan rizik u koji sam procijenila kako se isplati ići, po meni šanse za manji gubitak su 20% za dobitak su šanse 80%.
– šanse za dobitak: 50% mali dobitak, 40% srednji dobitak, 10% veliki dobitak.
– što će od toga biti saznati ćemo jako brzo.
– a ta dionica LRH mi je godinama bila antipatična.
– ne znam jeste li bili u kojem hotelu u Opatiji, ja jesam, to je jedna obična selendra smještena uz more koja nema poštene plaže ali ima hladno more zbog velikih slivnih voda s Učke, nema ni žičare a veliko brdo odmah uz tu Opatiju.
– tamo je sve skupo, od parkinga, kave, kolača.
– imaju neku šetnicu koja je dosta uska, a sve ostalo vam je uzbrdo, nizbrdo, planinarenje.
– to vam je destinacija s najviše kišnih dana na Jadranu.
– ta destinacija je privlačna samo penzićima iz Austrije.
– najblje bi bilo da tamo u tim hotelima naprave jedan veliki starački dom za te penziće iz Austrije.

– i ja sam sada ponosna vlasnica tih dionica LRH.
– jedva čekam da ih prodam.
– možda mi bude gubitak jedna plača gospođe Kolinde.
– ja se nadam dobitku barem za kupnju jednog bicikla na struju.
– a dobro bi bilo zaraditi i za jedan romobil na struju, sve je bolje od gubitka.
– a potiho se nadam jednom dobitku za neki mali auto.

A ja sve ovo što naša draga gospa očekuje , ja čekam na OPTIMI .
Meni je šetnica super , jedna od best off Croatia .
Meni dosta za 3 noćenja u Opatiji u dvoje .

Lungo Mare je prekrasan. Toga nema na čitavom Balkanu.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Best buy.

LRH.

– ovaj tjedan sam kupila puno dionica LRH.
– e sada je li to Best buy ili nije stvarno nemam pojma.
– ovo je jedan rizik u koji sam procijenila kako se isplati ići, po meni šanse za manji gubitak su 20% za dobitak su šanse 80%.
– šanse za dobitak: 50% mali dobitak, 40% srednji dobitak, 10% veliki dobitak.
– što će od toga biti saznati ćemo jako brzo.
– a ta dionica LRH mi je godinama bila antipatična.
– ne znam jeste li bili u kojem hotelu u Opatiji, ja jesam, to je jedna obična selendra smještena uz more koja nema poštene plaže ali ima hladno more zbog velikih slivnih voda s Učke, nema ni žičare a veliko brdo odmah uz tu Opatiju.
– tamo je sve skupo, od parkinga, kave, kolača.
– imaju neku šetnicu koja je dosta uska, a sve ostalo vam je uzbrdo, nizbrdo, planinarenje.
– to vam je destinacija s najviše kišnih dana na Jadranu.
– ta destinacija je privlačna samo penzićima iz Austrije.
– najblje bi bilo da tamo u tim hotelima naprave jedan veliki starački dom za te penziće iz Austrije.

– i ja sam sada ponosna vlasnica tih dionica LRH.
– jedva čekam da ih prodam.
– možda mi bude gubitak jedna plača gospođe Kolinde.
– ja se nadam dobitku barem za kupnju jednog bicikla na struju.
– a dobro bi bilo zaraditi i za jedan romobil na struju, sve je bolje od gubitka.
– a potiho se nadam jednom dobitku za neki mali auto.

Kolegice prvi put vidim da se kockate. Do sada ste ipak ulagali po nekim fundamentima.

Ovo me više podsjeća na potez g. Lopine.

Čestitke imaocima LRH i držim fige da prodajna cijena bude preko 7.000 kuna i da svi lijepo zarade.

Načekali se ljudi.

Lp


HPB:
Ako ponove rezultate, mislim da bi tržište bilo spremno platiti odmah 20% više dionicu. Fora su tvrtke koje okreću trendove i ta 2-4 kvartala rasta su dobre prilike.
Fundamenti super, book preko 1.000, P/E ispod 7, mislim da je najniži u sektoru. Jedini minus je vlasnik, ali ujedno i prilika jer mislim da je klima ok za prodaju. Tako da ima i malo dugoročniji potencijal od ovih 20% u mjesec dana.

Kod HPB-a je dodatni plus što nisu davali kredite u CHF, pa taj rizik koji postoji kod ostatka sektora ne postoji kod njih (ni IKB-a).

Mozda kolegica Ivana7 ima info vise od nas ostalih smrtnika na ovom forumu. Takve informacije se brzo sire, pogotovo ako si blizu Opatije bajne :-)))

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Nadam se lijepoj zaradi svih na LRH.
U tom slucaju bit ce likvidnosti na burzi.
Dugo se nije dogodilo nista krupno, a da je pozitivno.
Tek smo se nedavno rijesili Todexa. Ili barem najgore faze tog zloduha.
Nemam LRH.

Većinu novca od prodaje LRH više sigurno nećete vidjeti na ovoj burzi.
Ako ste ikad čitali dotični topic, znate da je unutra jako jako puno dugoročnih ulagača – jednih koji su silom prilika to postali, a drugih koji su pravi investitori i davno su prepoznali ovu priliku i parkirali, za svoje uvjete, pozamašan novac unutra. Dosta tih istih su javno tamo izjavili da im je to zadnji ulaganje na ZSE i da čim to prodaju “bjeze glavom bez obzira”.
Ja ću se takodjer njima pridruziti, ali prvenstveno zbog toga što mi je 10+ godina ovdje puno puno previše i dovoljno sam zivota ovdje ostavio.

Da većinski vlasnik sigurno nije ulagač na ZSE. Ali ti pričaš poput pravog kockara i nisi sposoban “propustiti prilike”. A njih nema baš svugdje, tako da sumnjam da ćeš ugasit radnj. Pogotovo ako si u plusu ovdje.

New Report

Close