Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Best buy – ATPL
Bez konkurencije…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

@_maratonac

Zasto?


@_maratonac

Zasto?


Čisto navijački…
Pun sam ATPL ko brod, pa navijam…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

@_maratonac

Hvala vam, bas ste mi popravili raspolozenje 🙂

Čovjek je iskren, jedan od rijetkih na forumu 🙂

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

@maratonac
👍Jedna je Atlantska!
Ide to u pravome smjeru


– ovaj tjedan sam pogubila -0.7% portfelja.
– ali je ukupni ovogodišnji prinos za mene visokih 15.4% .

Informanka.

– nakon dva tjedna sitnih minusa ovaj tjedan ponovno u plusu +1.2%.
– i to bi bilo odličnih +16.7% u ovoj godini.
– ovaj tjedan sam dosta tržila.
– prodala sam neke fondove, nije da je to loše, napravili su mi neki prinos, nadam se da ću s tom lovom napraviti na nekim dionicama puno veći prinos.
– prodala sam 1/3 dionice koje najviše imam u portfelju, stvarno mi ju je bilo žao prodati, ali tu sam preko 2g., nema poreza.
– kupujem par dionica kojih imam jako malo u portfelju (tipična disperzija portfelja).
– u petak je na burzi bio relativno velik promet, od toga je moj promet bio nešto preko 2.5% .
– šteta što imamo ovako neuke političare koji s svojim porezima koče tržište kapitala gdje doslovno svi gube.
– idu na poreze a preko 90% investitora ostvarili gubitke boli glava, burza bez prometa, gube brokeri i svi ostali u igri, a najviše gubi država.
– a lijepo je trgovati s velikom lovom i pružaju se velike mogućnosti zarade.


Informanka.

– nakon dva tjedna sitnih minusa ovaj tjedan ponovno u plusu +1.2%.
– i to bi bilo odličnih +16.7% u ovoj godini.
– ovaj tjedan sam dosta tržila.
– prodala sam neke fondove, nije da je to loše, napravili su mi neki prinos, nadam se da ću s tom lovom napraviti na nekim dionicama puno veći prinos.
– prodala sam 1/3 dionice koje najviše imam u portfelju, stvarno mi ju je bilo žao prodati, ali tu sam preko 2g., nema poreza.
– kupujem par dionica kojih imam jako malo u portfelju (tipična disperzija portfelja).
– u petak je na burzi bio relativno velik promet, od toga je moj promet bio nešto preko 2.5% .
– šteta što imamo ovako neuke političare koji s svojim porezima koče tržište kapitala gdje doslovno svi gube.
– idu na poreze a preko 90% investitora ostvarili gubitke boli glava, burza bez prometa, gube brokeri i svi ostali u igri, a najviše gubi država.
– a lijepo je trgovati s velikom lovom i pružaju se velike mogućnosti zarade.

Draga naša Ivana, pa budite dobrog srca i dajte koji naputak ili mignite u dobar papirić da i ja budem u plusu osim na Optimi gdje sam skromnih 175% u plusu.

Još malo korekcije na crobiju nebi bilo loše, da se uzme bolji zalet za dalje
Onda bi moglo biti jaaaaako zanimljivo

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

U najportfelju sam usao u top 30, a cilj je do kraja godine u top 10. U stvarnom svijetu imam malo losiji prinos, ali puno je do kraja godine, a lopta je okrugla 🙂

Cestitam prvom kolegi Zimzelenom u Najportfelju, a salje i dobru poruku za neke forumase koji se vesele tudjem neuspjehu:

“Nikada se nemoj smijati Ciganinu kad padne s bicikla, možda je to tvoj bicikl!”

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Best buy.

LRH.

– ovaj tjedan sam kupila puno dionica LRH.
– e sada je li to Best buy ili nije stvarno nemam pojma.
– ovo je jedan rizik u koji sam procijenila kako se isplati ići, po meni šanse za manji gubitak su 20% za dobitak su šanse 80%.
– šanse za dobitak: 50% mali dobitak, 40% srednji dobitak, 10% veliki dobitak.
– što će od toga biti saznati ćemo jako brzo.
– a ta dionica LRH mi je godinama bila antipatična.
– ne znam jeste li bili u kojem hotelu u Opatiji, ja jesam, to je jedna obična selendra smještena uz more koja nema poštene plaže ali ima hladno more zbog velikih slivnih voda s Učke, nema ni žičare a veliko brdo odmah uz tu Opatiju.
– tamo je sve skupo, od parkinga, kave, kolača.
– imaju neku šetnicu koja je dosta uska, a sve ostalo vam je uzbrdo, nizbrdo, planinarenje.
– to vam je destinacija s najviše kišnih dana na Jadranu.
– ta destinacija je privlačna samo penzićima iz Austrije.
– najblje bi bilo da tamo u tim hotelima naprave jedan veliki starački dom za te penziće iz Austrije.

– i ja sam sada ponosna vlasnica tih dionica LRH.
– jedva čekam da ih prodam.
– možda mi bude gubitak jedna plača gospođe Kolinde.
– ja se nadam dobitku barem za kupnju jednog bicikla na struju.
– a dobro bi bilo zaraditi i za jedan romobil na struju, sve je bolje od gubitka.
– a potiho se nadam jednom dobitku za neki mali auto.

Svaka čast Ivana, ja skupljam 10 tak godina i sad je game over. Nadam se da će cijena biti u rasponu 5.500-6.500

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close