Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Na Optimi bi se itekako moglo zaraditi da postoji short opcija. Ali ovako, teško… bit će kukanja (opet). Ne znam odakle tim kukavcima toliko novca, ošišao ih agrokor, sad opet idu na frizuru… pa dokle više?

zašto to tebe peče što netko ulaže (i gubi) pare? pa nisu tvoje!
[/quote]

A zašto tebe peče što mene peče? I još o tome pišeš na forumu. Tema su dionice, a ne ja i što mene peče?

Ja samo imam suprotno mišljenje od tvoga i iznosim ga uz argumente (pogledaj ranije postove ovdje i na temi opte)

PODRAVNA, ERIKSON, AD PLASTIKA, MEDIKA, OPTIMA……

dan je pametniji od noći!



Na Optimi bi se itekako moglo zaraditi da postoji short opcija. Ali ovako, teško… bit će kukanja (opet). Ne znam odakle tim kukavcima toliko novca, ošišao ih agrokor, sad opet idu na frizuru… pa dokle više?

zašto to tebe peče što netko ulaže (i gubi) pare? pa nisu tvoje!
[/quote]

p.s. jesam li bila u pravu?

Nisi. Zarada mi je +210%.

Dakle biti ću vrlo jasan i kratak, best buy ATPL. U godinu dana zarada će biti minimalno 100 %. Bez dodatnih pojašnjenja!
Ivana, potvrdi moju prognozu.

@pale123
Jako hrabra prognoza…ne kazem da nece skocit i 500%, ali brodarstvo je “cudna biljka” i nitko ne zna sto ce bit za 5, a kamoli za 365 dana.
Bas zbog toga uvijek treba imat ATPL na oku i u porftfelju…
P.s. imam ATPL, ali 70% manje nego prekjucer

Rastimo zajedno...

Informanka.

– ovaj tjedan sam pogubila -0.7% portfelja.
– ali je ukupni ovogodišnji prinos za mene visokih 15.4% .

– što se to događalo na tržištu ???
– mnogim dionicama je cijena pala, jer su dioničari tipa neiskusnog investitora gospona Pripuza prodavali sve što se može prodati iz portfelja kako bi mogli kupiti brzorastuću dionicu OPTE.
– i nabili su cijenu toj OPTE naI preko 7kn.
– potom je krenuo pad OPTE pa su neiskusni investitori tipa gospona Pripuza prodavali dionicu OPTE kako bi minimalizirali gubitak love na OPTE korištenjem popularne opcije stop-loss na gubitku od 30%.

– narednih tjedana bi se situacija trebala stabilizirati.
– ne očekujem neke velike rastove Crobeka jer je većina fond-menagera na moru.
– očekujem lagani rast od 15/8 .

Pravi fond manageri idu na more u kolovozu kad i vlada RH.
Očekujem solidno trgovanje iduća 4 tjedna. Tada, zatišje do 20.08. i onda sramežljiv rast koji će biti sve manje sramežljiv kako ćemo ulaziti u rujan-listopad.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

I na moru imaju Internet i gledalicu

Jel ima tko da pomogne? Turizam- vrhunac bio od 2015-2018, rivp super firma samo preskupa na ovim razinama za mene, medika-problem s likvidnoscu, da bi izasao moras spustiti 10%
Duro, nada dimic i sl me ne zanimaju
Gradevina se nije oporavila od 2008, sada vrhunac a nase gradevinske firme nemaju za biber
Adpl niti smrdi niti mirisi

Podr dobra ali i cijena je vec na ok razinama, a i politika je tu
Opte je pod utjecajem ljudi na forumu, netko vice napad, dok drugi povlacenje
Varteks pod utjecajem NB, vecinom izmedu teorije i prakse postoji jaz

Mislim da je ova godina zadnji vlak da Ostoja utopi LRH po dobroj cijeni. Bojim se da će ova i slijedeća turistička godina biti tanka.

New Report

Close