Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Za Viro je daleko daleko prerano bilo sto određeno reći, a kamoli da je “vrlo solidan”. Tehnički gledano. To je tek nagovještaj stabilizacije, a ne uspostave i formiranja novog trenda.

prosli put cijena secera je u samo 3 ipo mjeseca narasla sa 10 na 24 USD. Da se isto ponovi sto mislite koliko bi narastao Viro? po meni bar do 370kn. Meni je cijena 70-80kn stecajna i odlicna za dugorocnu kupovinu



Za Viro je daleko daleko prerano bilo sto određeno reći, a kamoli da je “vrlo solidan”. Tehnički gledano. To je tek nagovještaj stabilizacije, a ne uspostave i formiranja novog trenda.

Zanimljivo.

Samo morate shvatiti da mi ovdi delamo tako da kupujemo na dnu, a prodajemo na vrhu.

Barem ja.
Ali ja sam neozbiljan …

Ima i onih ozbiljnih… dugoročnih.
Oni kupuju samo kad su sigurni da dionica ide gore.
[/quote]
Dugorocni??? Jesu to oni sto su kupovali na 700kn prije 5g? Ili na 530kn prije 2.5g??

Ili oni iz 2007. koji su kupovali po 1.600 kn.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.


– rasti će vam i OPTE.
– a opet će te više zaraditi na OPTE.

Informanka.

– ovo gore sam vam savjetovala ovaj vikend.
– ovaj put to i nije bilo tako teško za pogoditi.
– OPTE je imala rast od 12.5%, od OPTE je jedino bio bolji ULJN s rastom od 37.5% .
– nemam toga ULJN ali mi je drago zbog Uljanikovaca da i oni dobro zarade.

– danas sam čak i ja kupila malo te OPTE, toliko da zaokružim na stotice.
– od 5 – 6kn nisam kupila niti jednu dionicu.
– još mi je u planu kupiti 200 dionica OPTE, toliko da zaokružim na tisućice.
– a tu kupnju ću napraviti kada dođe na 7kn ili ako padne na 6kn.
– ništa ne prodajem, idem do kraja igrice pa što bude.

Best buy.

– vidim OPTE vam se ne sviđa, u pravu ste rizična je.

– ovaj put za promjenu za Best buy predlažem puno sigurnije dionice, sigurne dividende, fondovski ziceri, ako će fondovi dizati Crobex onda će to prvo učiniti s ovim dionicama:

– ADRS, tu još stignete i dividendu pokupiti, tu imate jednog sigurnog kupca u narednih 365 dana koji će tu ulupati 900 milijuna kuna, plus fondovi koji će ga isto kupovati.
– sljedeća dividenda će biti nešto veća od sadašnje i tako svake godine nešto veća.
– zbog te velike kupnje možda ni ne padne nakon ex. div., a i ako padne brzo će se oporaviti.
– tu očekujem ne veliki nego ono solidni ili sigurni manji rast cijene dionice.

– ERNT, prošao ex.div. dan, cijena je pala za div, ali stvarno brzo i raste, fondovska dionica a mnogi su je očekivali ispod 1.000 kn, po meni teško.

– HT, ide to, strašni prometi, a i cijena po malo ali ide stabilno gore, još kada prodaju po dobroj cijeni OPTE i s dobrom dividendom iznenade investitore.

– ima još toga, ali to ću nekom drugom prilikom.




Za Viro je daleko daleko prerano bilo sto određeno reći, a kamoli da je “vrlo solidan”. Tehnički gledano. To je tek nagovještaj stabilizacije, a ne uspostave i formiranja novog trenda.

Zanimljivo.

Samo morate shvatiti da mi ovdi delamo tako da kupujemo na dnu, a prodajemo na vrhu.

Barem ja.
Ali ja sam neozbiljan …

Ima i onih ozbiljnih… dugoročnih.
Oni kupuju samo kad su sigurni da dionica ide gore.
[/quote]
Dugorocni??? Jesu to oni sto su kupovali na 700kn prije 5g? Ili na 530kn prije 2.5g??
[/quote]

Pa da, tako to ispada.

Dobro si primjetio. Slažem se potpuno.


Pozdrav s Hvara.
i nebo je zvjezdano.

– zašto i vi ne idete malo do Hvara u malu večernju školicu pod zvjezdama.
– i naučite kako se bezobrazno obogatiti do 44-te.

Best buy od danas ATPL…bez konkurencije.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Trejderi.

– ovi trejderi najprije rano ustanu pa kupe OPTE po cijeni preko 7kn.
– potom taj isti OPTE prodaju po 6.5kn.
– e sada mi nikako nije jasno kako oni zarađuju odnosno kako se oni bogate na takvom tipu investiranja.

– danas sam ja malo kupila taj OPTE na 6.7 kn i 6.5 kn, to su vam ti tvz. nalozi potpore.
– nije mi jasno zašto prodajete ili zašto ne kupujete tu OPTE kada stručne osobe na samoj temi pišu kako to ide na 20 kn.
– ja vam sigurno nisam stručna za tu OPTE, ali mi se sviđa kockati i stvarno mi se dopada ta cijena na 15 – 20kn o kojoj se dosta piše.

glasine dizu cijenu a realnu vrijednost zna samo kupac na veliko.

Best buy je dokup OPTE i akumulacija ATPL

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close