Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Isto je cirkus ovaj ZSE, kako je moguće da je meni najveća stavka u portfelju optima na nekoj miki maus cijeni ?

– daj preporuči mi neku miki maus dionicu na ZSE, normalno da je i na miki maus cijeni.
– ovu naknadnu pamet na ovoj temi nitko ti ne cijeni.
[/quote]

Pa mislim da sam prvi put opalio javnu analizu na cca 2.7 kn optime.

Tražite dionice koje su na povijesnim minimumima , a da ne idu u stečaj. Ili da ne idu skoro pa u stečaj.

@tigrus
Viro?

Rastimo zajedno...


Ivana što misliš o atln ako ova nagodba prodje?

– bila sam već u ovoj dionici, poznato mi je dosta toga.
– da je sada pala na 100 – 120kn bila bi tu ušla, ali nije.
– rasti će tu cijena dionice, ali rasti će vam i OPTE.
– div. na ovu cijenu je 3.6%, nakon poreza 3.1% a to je malo.
– rastom cijene dionice padati će div. prinos.
– i ATGR je dobra dionica s malom div. te imam samo jednu dionicu ATGR, a što će mi ta dionica kad je skupa i nikakav div. prinos.
– kad uspoređujem ATLN i prva mi na pamet pada ADRS, kod ADRS bolja div., puno veća disperzija poslovanja, likvidnost….
– kod jednog šireg portfelja svakako u portfelju imati ATLN, ali to je jedna mala firmica, tu dobiti može biti, ali kad bi ja tu bila direktorica tu vam dobiti ne bi bilo, bilo bi nešto magije tipa čiribu-čiriba i love nema, nestala…. takve su vam te male firmice, rizik je velik za investitore.
– sada su vam većinski vlasnici sigurno ljuti na državu i lokalnu upravu, love imaju viška i bez te žičare.
– ako mislite na trejd kupite i prodajte dugoročnim, a opet će te više zaraditi na OPTE.
– puno teksta a nisam napisala ništa pametnog, to je dobra dionica ali ju ne vidim u svom portfelju.


Ali svaka suša može Optimu dignuti s 1,50 na 5 kuna.
Puno ju je teže dignuti s 5 kn na 25 kuna jer onda priča o prodaji na 10 kn ne drži vodu.
Mislim učinak je isti, zar ne :).

1. mjesto lupetanja pogledaj knjigu dioničara ispod 10.og mjesta pa ćeš vidjeti da su 2 fonda unutra koji kupuju OPTE
2.OPTE ne treba nitko od nas “dizati” jer će cijenu dizati kupci. 10 kuna je minimum minimuma jer je po toj cijeni “kupovala” zaba i ht , tako da po meni do 10 kn nekog rizika ni nema, a koliko će iznad 10 kn, to čemo vidjeti,možda ode i na 20 ili više, sve je moguče


Tražite dionice koje su na povijesnim minimumima , a da ne idu u stečaj. Ili da ne idu skoro pa u stečaj.

– to ti sigurno nije dobar savjet.
– tako su moj prijatelj Splićo i gospon Lopina kupili dionice na povijesnom minimumu JMNC, LEDO, BLJE…..
– disperzirali su rizik na više dionica, ušli u fondovske dionice, dionice koje stabilno posluju i daju lijep dividendni prinos, te firme nisu išle u stečaj, eno ih i dan danas dobro posluju.
– a moj prijatelj Splićo i gospon Lopina ošli u paketu u stečaj.
– da stvar bude gora više niti ne pišu na ovom forumu.



Tražite dionice koje su na povijesnim minimumima , a da ne idu u stečaj. Ili da ne idu skoro pa u stečaj.

– to ti sigurno nije dobar savjet.
– tako su moj prijatelj Splićo i gospon Lopina kupili dionice na povijesnom minimumu JMNC, LEDO, BLJE…..
– disperzirali su rizik na više dionica, ušli u fondovske dionice, dionice koje stabilno posluju i daju lijep dividendni prinos, te firme nisu išle u stečaj, eno ih i dan danas dobro posluju.
– a moj prijatelj Splićo i gospon Lopina ošli u paketu u stečaj.
– da stvar bude gora više niti ne pišu na ovom forumu.
[/quote]

Imate pravo.

Tražite dionice koje su na povijesnim minimumima, a da imaju dobar Graf.
Te da ne idu u stečaj, niti da im se sprema stečaj.



Tražite dionice koje su na povijesnim minimumima , a da ne idu u stečaj. Ili da ne idu skoro pa u stečaj.

– to ti sigurno nije dobar savjet.
– tako su moj prijatelj Splićo i gospon Lopina kupili dionice na povijesnom minimumu JMNC, LEDO, BLJE…..
– disperzirali su rizik na više dionica, ušli u fondovske dionice, dionice koje stabilno posluju i daju lijep dividendni prinos, te firme nisu išle u stečaj, eno ih i dan danas dobro posluju.
– a moj prijatelj Splićo i gospon Lopina ošli u paketu u stečaj.
– da stvar bude gora više niti ne pišu na ovom forumu.
[/quote]

Pa o tome koliko su pogrijesili je jos prerano govoriti. Prava igra tek pocinje



Ali svaka suša može Optimu dignuti s 1,50 na 5 kuna.
Puno ju je teže dignuti s 5 kn na 25 kuna jer onda priča o prodaji na 10 kn ne drži vodu.
Mislim učinak je isti, zar ne :).

1. mjesto lupetanja pogledaj knjigu dioničara ispod 10.og mjesta pa ćeš vidjeti da su 2 fonda unutra koji kupuju OPTE
2.OPTE ne treba nitko od nas "dizati" jer će cijenu dizati kupci. 10 kuna je minimum minimuma jer je po toj cijeni "kupovala" zaba i ht , tako da po meni do 10 kn nekog rizika ni nema, a koliko će iznad 10 kn, to čemo vidjeti,možda ode i na 20 ili više, sve je moguče
[/quote]

Ako su Fondovi unutra onda je to problem.

Gdje god su oni uložili obično je bilo na maksimumu cijene ili vrlo blizu.

Ja mislio da kupuje neki kupac a ono fondovi.

Znači to je bila ona igra fondovi izlazili 1.5-2 kune za rodbinu, a sada je buju podigli na 10 kuna da bi rodbina imala š čim na more.

Bože čuvaj naše nekretnine i dionice od Kuščevića i Fondova.

Inače kupci vole dizati cijenu da kupe istu dionicu po najvećoj.

To je ko Ledo na 11.000 kn i JMNC na 140.000 kn.

Hvala Fondovima što su pretplatili.

Je kupci ga buju dizali.

valjda prodavatelji…

Neki bi se trebali naučiti bar elementarne stvari u ovoj igri.

Umjesto kaj troše lovu na prvih deset imaoca dionica koji su jedino važni.



@tigrus

Viro?

Evo Graf šećera i Viro-a

Viro izgleda vrlo solidno, a šećer šuć-Muć.

Za Viro je daleko daleko prerano bilo sto određeno reći, a kamoli da je “vrlo solidan”. Tehnički gledano. To je tek nagovještaj stabilizacije, a ne uspostave i formiranja novog trenda.


Za Viro je daleko daleko prerano bilo sto određeno reći, a kamoli da je “vrlo solidan”. Tehnički gledano. To je tek nagovještaj stabilizacije, a ne uspostave i formiranja novog trenda.

Zanimljivo.

Samo morate shvatiti da mi ovdi delamo tako da kupujemo na dnu, a prodajemo na vrhu.

Barem ja.
Ali ja sam neozbiljan …

Ima i onih ozbiljnih… dugoročnih.
Oni kupuju samo kad su sigurni da dionica ide gore.



Ali, gledam ti ja Graf
I gledam ja to, gledam…

– je li na godišnjem grafu zlata cup and handle.
– mislila sam ga kupiti sada jer je obično u srpnju Au najjeftinije.
– pa gledam petogodišnji graf, na max. je, pa još vidim taj cup and handle i odustala sam, ode lova na ZSE.
– a i Au ode gore.
[/quote]

Zlato je dobro.
Upravo potvrdilo proboj za up.

Target možete sami projicirati, ali uzmite u obzir da treba testirati 1350-1375.

Nema cup and handle , nego je rastući trokut.
To je još bolje.

New Report

Close