Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za sada sam prilično optimističan za situaciju u Rh. Gotovo sam siguran da crobex i ovakav kakav je ide na 2000 bodova.
Dosta sam nakrcan Zabe, Ht-a i Jdos.
Dodao Ernt i Jdgt iza vijesti o dividendi.
Pojačao malo poziciju i u FMPS.

Vani imam Sberbank i Baidu od nedavno.
Namjeravam još dodati Pozavarovalnicu Savu, Gazprom i možda koju US banku.

Svašta bi još ali sam tanak s kešom
Koliko se sjećam zadnja ovako dobra godina mi je bila 2014.
Za sada sam negdje oko +11% u ovoj godini



– prinos u ovoj godini mi je odličnih 14.0%.

Informanka.

– prinos u ovoj godini mi je skoro pa točno 17.0% .
– ovo stvarno nisam očekivala.
– nakon velikog rasta portfelja, ex.div. ERNT očekivala sam ovaj tjedan blagi pad, ali puno mi je draži ovaj snažni rast.
– ugodno me iznenadio i JDGT i ekstra div., ali tu će cijena pasti nakon ex.div.
– idući mjesec moji kapitalci ERNT, ADRS, ADPL i JDGT mi donose ekstremno velik div. prinos.
– za tu div. će i pasti cijena dionica tako da će se pravi efekt vidjeti tek u rujnu.
– nadam se rastu Crobexa jer smo tek na 1.900, a mogle bi mi u portfelju povući i neke druge dionice tako da se nadam da ovo ljeto neće biti i kraj rasta mojeg portfelja.

[/quote] Da se i ja pohvalim, nakon koma siječnja, veljače i ožujka…OPTE za koju vjerujem da će još rasti izvukla me iz minusa u debeli plus.. a ovaj mjesec treći puta u životu zarađujem 50 000 kn (iako mjesec još nije gotov) Budući da uvijek vrtim između 300 000 i 400 000 kn na burzi, nikad više, to bi dalo nekih 15% prinosa samo u zadnja tri tjedna. Na godišnjoj razini mi je prinos 22% za sad.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

ATLN nakon završetka igre oko koncesijskog ugovora i otvorenja žičare ,,,, po mom mišljenju sve ispod 200kn po dionici je prava prilika za kupnju dionice bez duga,,,

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati


ps. Gostiju na Jadranu uopće nema. Što se događa?

– kod mene sve puno.
– trenutne cijene su boli glava.
– glavno da su gosti zadovoljni.

Ivana što misliš o atln ako ova nagodba prodje?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Ma ja sam vrlo strpljiv. Kao ribič znam što znači čekati veliku ribu.

– tu se ne čeka velika riba, tu se grabi i skuplja puno puno puno malih ribica.


Ovo podizanje crobexa za džeparac za more me ne zanima.

– naš najveći živući tehničar tehničke analize cijenjeni gospon Tigrus planira, odnosno točno je izračunao kako će taj Crobex ići na 9500 bodova.
– tako da to neće biti đeparac za more, to će biti jedinstvena prilika za brutalno bogaćenje.


Možda se uključim samo na Optimi da podignem istu na 25 kuna.

– sad ćeš se uključiti, a gdje si bio kad je grmilo.
– ja ju više ne kupujem, skupa mi je.
– a i skromna sam, mislim da mi je na toj dionici dovoljna zarada za jednog novog skupog Merđana.


Isto je cirkus ovaj ZSE, kako je moguće da je meni najveća stavka u portfelju optima na nekoj miki maus cijeni ?

– daj preporuči mi neku miki maus dionicu na ZSE, normalno da je i na miki maus cijeni.
– ovu naknadnu pamet na ovoj temi nitko ti ne cijeni.


Ali, gledam ti ja Graf
I gledam ja to, gledam…

– je li na godišnjem grafu zlata cup and handle.
– mislila sam ga kupiti sada jer je obično u srpnju Au najjeftinije.
– pa gledam petogodišnji graf, na max. je, pa još vidim taj cup and handle i odustala sam, ode lova na ZSE.
– a i Au ode gore.



Ovo podizanje crobexa za džeparac za more me ne zanima.

– naš najveći živući tehničar tehničke analize cijenjeni gospon Tigrus planira, odnosno točno je izračunao kako će taj Crobex ići na 9500 bodova.
– tako da to neće biti đeparac za more, to će biti jedinstvena prilika za brutalno bogaćenje.
[/quote]

Tehnička analiza je dobra kooliko je veliki novac koji iza njega stoji.

Vidjeti ćemo sada 7 i 8 mjesec.

Ako vani burze izdrže moglo bi biti svašta.
A čim pređemo 2.200 bodova i fondovi će se uključiti.

Uz ogradu ako netko napokon ušutka Trumpa jer taj će izazvati 3. svjetski war samo da mu nafta ne padne.



Možda se uključim samo na Optimi da podignem istu na 25 kuna.

– sad ćeš se uključiti, a gdje si bio kad je grmilo.
– ja ju više ne kupujem, skupa mi je.
– a i skromna sam, mislim da mi je na toj dionici dovoljna zarada za jednog novog skupog Merđana.
[/quote]

Sorry.

Ali svaka suša može Optimu dignuti s 1,50 na 5 kuna.

Puno ju je teže dignuti s 5 kn na 25 kuna jer onda priča o prodaji na 10 kn ne drži vodu.
Mislim učinak je isti, zar ne :).

Da vidimo tko će prvi izaći s pedeseticom!
T&aj plaća rundu…

By the way jer su oni izvlakači napokon na kraju s brojem dijonica?

New Report

Close