Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Onog časa kad se Optima odlijepi od HTa, vrijedi 0 (nula) kn.

– onog časa kad se Optima odlijepi od HT-a vrijediti će 7kn ili 10kn ili 15kn.
– nju će netko od toga HT-a kupiti i kroz javnu ponudu će otkupiti i dionice nas malenih.
– ako bude više kupaca, a ima šanse da ih bude, pa ide ono pripetavanje, vrijediti će taj OPTE.
– a hoće li taj OPTE kasnije novom vlasniku vrijediti 0 (nula) kn, to stvarno nikoga osim vas gospođo Bogata na ovom forumu ne zanima.
[/quote]

Mokri snovi



P.s. pa sto cu spominjat DLKV kad ga svi imamo 😀😀😀, u ovom krugu lijepo zaradio, izasao na 6 kn danas…ja zadovoljan, ponovilo se…

– vidim da je i jedan poznati veliki investitor ovih dana izišao iz TOP10 odnosno rasprodao DLKV.
[/quote]

Kad je taj veliki investitor napustio ADPL na 130 kn. ja sam usao, i za sad dobro ide

Informanka.

– prinos u ovoj godini mi je odličnih 14.0%.
– još u drugom dijelu godine napraviti toliko i to bi bilo to.
– puno bolje mi ide na virtualnoj burzi, prinos točno 59% i to na najlikvidnijim dionicama.
– dobit na onom stvarnom portfelju mi ubija disperzija rizika, ali to tako mora ići da je drukčije to bi bilo kockanje.

OPTE, sve do razina 10-12 kn. Nakon toga ulazi u blue chip zonu i rizik postaje izjednacen s potencijalnom dobiti.
Znam da ce ovo mnogima biti saka u oko, teska blasfemija, ali bas zato zabiljezite ovaj post i vidimo se na konacnoj prodaji, pa cemo rezimirati… Sto bi rekao jedan kolega.

Molim pomoć, spremam se u jedan mali dokup pa dvojim između adpl i podr, podravku sam i prodavao krajem godine i sad sam sebi g.lup da ponovo ulazim, ali adpl imam puno više u odnosu na podravku i kopka me taj odlični podravkin prvi kvartal i to još bez uskrsa. Za obje dionice još nije kasno za pobrat dividendu iako kod podravke i nije bogzna kakva. Svi savjeti su dobrodošli.

Treca sreca.
Disperziju ucinite.

Dobar savjet zlocesta 🙂

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


– puno bolje mi ide na virtualnoj burzi, prinos točno 59% i to na najlikvidnijim dionicama.

Virtualna burza.

– prinos mi je točno 73.56%.
– bez trejdanja.
– stvarno se ove godine može na ovoj burzi ZSE zaraditi lijepa lova.
– a Crobex je tek na 1.900 ……


– prinos u ovoj godini mi je odličnih 14.0%.

Informanka.

– prinos u ovoj godini mi je skoro pa točno 17.0% .
– ovo stvarno nisam očekivala.
– nakon velikog rasta portfelja, ex.div. ERNT očekivala sam ovaj tjedan blagi pad, ali puno mi je draži ovaj snažni rast.
– ugodno me iznenadio i JDGT i ekstra div., ali tu će cijena pasti nakon ex.div.
– idući mjesec moji kapitalci ERNT, ADRS, ADPL i JDGT mi donose ekstremno velik div. prinos.
– za tu div. će i pasti cijena dionica tako da će se pravi efekt vidjeti tek u rujnu.
– nadam se rastu Crobexa jer smo tek na 1.900, a mogle bi mi u portfelju povući i neke druge dionice tako da se nadam da ovo ljeto neće biti i kraj rasta mojeg portfelja.


– na žalost sada moram čekati tu OPTE da ju podignete na 8kn kako bi tu bilo love za onog skupljeg novog Merđu.

OPTE.

– evo OPTE na 6kn.
– po malo ali sigurno ide to na 8kn.
– većina vas mi nije vjerovala kad sam ovo napisala.
– ma u pravu ste OPTE je stvarno rizična investicija.



Sve je to lijepo. Ali prinos je tek kad prodate.

– da bi ostvarili prinos najvažnije je imati dionice koje trenutno možete relativno jeftino kupiti na ZSE.
– iskoristite i vi ovaj vlakić i ovo zelenilo.
– jedino ako imate dionice možete znati kakav je to osjećaj kada zaradite brutalno veliku lovu.
– iskoristite priliku koja se ne pruža svaki dan.
– ovakve prilike se čekaju godinama.
[/quote]

Ma ja sam vrlo strpljiv. Kao ribič znam što znači čekati veliku ribu.
Ovo podizanje crobexa za džeparac za more me ne zanima.

Možda se uključim samo na Optimi da podignem istu na 25 kuna.

Da pokažem Jubitu da nema veze procjena dionice, već samo količina prometa na istoj.

I naravno srce junačko da uvrstiš svoju lovu u igru. A ne laprdanja.

Nešto kao Dioki s 8 kn na 23 kn 🙂

Lijepa stara vremena…

Još dok sam vjerovao u djeda mraza………..
Čitaj da je nekom u ovoj zemlji važno hrvatska industrija i ljudi koji rade u njoj.

Nema veze sada će Mađari zarađivati na petrokemijskim proizvodima milijarde dolara umjesto Hrvata.

lp,

h

ps. Gostiju na Jadranu uopće nema. Što se događa?

Vezano za kriptovalute:

Nisam pobornik kupnje stvarčica iz kojih ne stoje fundamenti, nego neka glupua pričica o crnom marketu….

Zašto bi netko to uopće kupovao?
Ili zašto bi netko držao ušteđevinu u tome ?
Nema nikakvog razloga.

Ali, gledam ti ja Graf tog dereka i vidim obrasce za rastući trend…
recimo onaj ERethum.
U 03/2019 je počeo formirati rastući trokut…
I gledam ja to, gledam… ma reko, kupit ću ja to, ide to gore.

Nakrcao se ja erethuma na 125 i onog smiješnog ripplea (zamisli imena!? ) na 0.3 jer ga se , eto , može puno komada kupiti za malo para.

I danas ti erethum na 315 USD a ripple na 0.5.

I raste dalje!
Koji cirkus …

Isto je cirkus ovaj ZSE, kako je moguće da je meni najveća stavka u portfelju optima na nekoj miki maus cijeni ?

Pozdrav s Hvara.
Ovdje lagana Burica puse i nebo je zvjezdano. Nije bilo kiše …

New Report

Close