Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za mene osobno to su: DLKV,ZABA i OPTE


Zato navali narode, Ivana sedma Vas čeka na askovima da osjeti napokon čar kunića u džepiću! 🙂

– imam ja dovoljno tih kunica.
– osnovna djelatnost turizam, sada je ona prava žetva, a i 4. i 5. mj. su mi bili solidni, za 15 dana još više podižem cijene i većina toga dobro bukirana.
– ove godine ću ja a i RH jako dobro zaraditi od turizma.

– ona najbolja dividendna žetva tek mi sljedi (KODT, ERNT, ADRS, ADPL).

– zbog porezne politike ove zemlje ne trejdam.

– nego imate li vi kakvu preporuku za kupnju koje brzorastuće dionice tipa OPTE a da nije DLKV.

– danas sam kupila jednu jedinu dionicu ERNT, dosta sam ih kupila kad je cijena bila ispod 1.000kn i nešto sam kupovala dok ova cijena nije odletjela dosta gore.
– ako im proradi 5G mreža biti će tu dosta love..


– danas sam kupila jednu jedinu dionicu ERNT,

– evo uletjelo mi u košaricu i 7 kom. HT-a po 156,50 .

– na više dionica sam se postavila s sitnom kupnjom pa ako uleti.



Zato navali narode, Ivana sedma Vas čeka na askovima da osjeti napokon čar kunića u džepiću! 🙂

– imam ja dovoljno tih kunica.
– osnovna djelatnost turizam, sada je ona prava žetva, a i 4. i 5. mj. su mi bili solidni, za 15 dana još više podižem cijene i većina toga dobro bukirana.
– ove godine ću ja a i RH jako dobro zaraditi od turizma.

– ona najbolja dividendna žetva tek mi sljedi (KODT, ERNT, ADRS, ADPL).

– zbog porezne politike ove zemlje ne trejdam.

– nego imate li vi kakvu preporuku za kupnju koje brzorastuće dionice tipa OPTE a da nije DLKV.

– danas sam kupila jednu jedinu dionicu ERNT, dosta sam ih kupila kad je cijena bila ispod 1.000kn i nešto sam kupovala dok ova cijena nije odletjela dosta gore.
– ako im proradi 5G mreža biti će tu dosta love..

[/quote]

Ako se rast nastavi sljedeća dva tjedna, a mislim da hoće, best buy u kraćem roku su brzorastuće dionice/smeće tipa VIRO, IGH i PTKM (i VLEN će potegnut).

Na duži vremenski horizont TPNG i SAPN mi izgledaju poprilično jeftino s dobrim potencijalom rasta dok je HT zicer na kojem ne možeš izgubit, ali možeš manje zaradit…

Rastimo zajedno...

I jos nesto ako se poklopi rast BDI-a i nastavak bulla, mogla bi ATPL u tjedan dana do 400kn…

Rastimo zajedno...


– današnji dan 11/6, ne pamtim kada sam tako puno love zaradila u jednom danu.

Informanka.

– danas sam pogubila od te brutalne zarade 11/6 cca 18%.
– Crobex je i danas u plusu +0.13%, ali nisu dionice u mojem portfelju koje su mi jučer strašno povukle gore.
– ova korekcija je normalna i očekivana poslje velikog rasta.
– po mojem mišljenju sve će rasti narednih dana.


Ako se rast nastavi sljedeća dva tjedna, a mislim da hoće, best buy u kraćem roku su brzorastuće dionice/smeće tipa VIRO, IGH i PTKM (i VLEN će potegnut).
TPNG i SAPN

– najbolje vam je ne igrati se s tim dionicama.
– gospon Parica tu nije naveo i dionicu DLKV.
– dionica dalekovod je 2 dana dionica s najvećim brojem transakcija, ali prometi po transakciji su relativno mali cca 5.000kn.
– dok tu bude velikog prometa dionica će rasti.
– ali i sami znate kako to ide, na ovoj vožnji na DLKV će zaraditi 1/4 investitora, a ona većina 3/4 će popušiti ili će postati dugoročni na DLKV.


HT zicer na kojem ne možeš izgubit, ali možeš manje zaradit…

– to isto su jako dobro znali moj prijatelj Splićo i gospn Lopina koji su dosta pisali na ovoj temi.
– više ne pišu jer su i oni kao i vi gospon Parica sanjali o brutalnim prinosima na nekim dionicama.
– ali umjesto brutalnih prinosa usljedio je bankrot.
– zbo toga se uvijek sjetite poslovice bolje vrabac u ruci nego golub na grani.



Ako se rast nastavi sljedeća dva tjedna, a mislim da hoće, best buy u kraćem roku su brzorastuće dionice/smeće tipa VIRO, IGH i PTKM (i VLEN će potegnut).
TPNG i SAPN

– najbolje vam je ne igrati se s tim dionicama.
– gospon Parica tu nije naveo i dionicu DLKV.
– dionica dalekovod je 2 dana dionica s najvećim brojem transakcija, ali prometi po transakciji su relativno mali cca 5.000kn.
– dok tu bude velikog prometa dionica će rasti.
– ali i sami znate kako to ide, na ovoj vožnji na DLKV će zaraditi 1/4 investitora, a ona većina 3/4 će popušiti ili će postati dugoročni na DLKV.
[/quote]
Pa 75% portfelja je u teskoj, sporoj, kategoriji (ADPL, ADRS, HT, KODT, LRHC, TPNG), ostatak je do prije par dana takodjer bio parkiran tamo (kratio HT i izasao PODR i ATPL(greska)), a sad se prelio na IGH (2,5%portfelja), VIRO (2,5%) i PTKM (2,5%), ostatak je kes spreman za trejd…
Ukratko, ocekujem da purani polete i s malim dijeom portfelja sam se kladio na to…

P.s. pa sto cu spominjat DLKV kad ga svi imamo 😀😀😀, u ovom krugu lijepo zaradio, izasao na 6 kn danas…ja zadovoljan, ponovilo se…

Rastimo zajedno...


Onog časa kad se Optima odlijepi od HTa, vrijedi 0 (nula) kn.

– onog časa kad se Optima odlijepi od HT-a vrijediti će 7kn ili 10kn ili 15kn.
– nju će netko od toga HT-a kupiti i kroz javnu ponudu će otkupiti i dionice nas malenih.
– ako bude više kupaca, a ima šanse da ih bude, pa ide ono pripetavanje, vrijediti će taj OPTE.
– a hoće li taj OPTE kasnije novom vlasniku vrijediti 0 (nula) kn, to stvarno nikoga osim vas gospođo Bogata na ovom forumu ne zanima.



HT zicer na kojem ne možeš izgubit, ali možeš manje zaradit…

– to isto su jako dobro znali moj prijatelj Splićo i gospn Lopina koji su dosta pisali na ovoj temi.
– više ne pišu jer su i oni kao i vi gospon Parica sanjali o brutalnim prinosima na nekim dionicama.
– ali umjesto brutalnih prinosa usljedio je bankrot.
– zbo toga se uvijek sjetite poslovice bolje vrabac u ruci nego golub na grani.
[/quote]
Pogresno ste zakljucili, ne sanjam nikakve brutalne zarade vec bas obrnuto, sanjam prosjecni godisnji prinos od 10% na rok od 30 godina (koliko mislim aktivno investirat). Ali ako ocekujs bull onda trebas imati manji dio portfelja u smecu jer ono leti, samo nikad ne smijes zaboravit da je to samo smece ☺☺☺.
Pa citajuci Vas od 2007. dojma sam da i Vi cesto (kad je vrijeme za to) imate raznog smeca po portfelju, zar ne.?

Rastimo zajedno...


P.s. pa sto cu spominjat DLKV kad ga svi imamo 😀😀😀, u ovom krugu lijepo zaradio, izasao na 6 kn danas…ja zadovoljan, ponovilo se…

– vidim da je i jedan poznati veliki investitor ovih dana izišao iz TOP10 odnosno rasprodao DLKV.

New Report

Close