Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





ne može bolje, zavidim Vam, kao i svi dioničari Optime na ovom forumu, na kojem tako često pišete iz hobija i nas ostale, baš kolegijalno, savjetujete.
Hvala !

-zanima me zasto vam je odbojna zse i u cemu je pravna nesigurnost. ako je divka 5-9% to je visestruko vise nego u banci.
znam da je trziste plitko.

Nema na čemu. I drugi put!
[/quote]

Kako ste danas kolega zez1 ?

Napominjem da Vas molim da se i dalje ne ustručavate savjetovati nas. Imali ste savjet za nas kod cijene 1,9kn, pa 2,2kn, pa 2,5kn, pa 3kn, pa 3,5kn, pa 4kn, pa 4,5kn, pa 5kn..
Ako nije problem, molim mišljenje šta Vam se čini, kamo će dalje dionica ?

I hvala na savjetu oko nekretnina, malo ću proučiti. Jer ako Vi zarađujete, možda da se i ostali uhvate toga.

Pozdrav

[/quote]

Vi kolega ste očito stari hlebinac.

Očito da niste čuli za obrnutu psihologiju za ovce.
Što više pljujete po nekoj dionici to više ljudi kupuju.

Pa cijena raste jer je sve više ljudi kupuje.
Ponzić shema.

Ali tako je nažalost na svim našim dionicama koje su u stećaju (vidi DLKV i Optimu) ili koji su tek ušli u stećaj ( vidi Uljanik).

Meni je samo važno da znate što kupujete.

Da se opet ne bi plakalo kao na Viaduktu, Agrokoru………….itd.

Lp

PS. Ja sam jaaaaako zadovoljan na zaradi s nekretninama.
Samo nemojte biti preveć pohlepni i prodajte Optimu na vrijeme prije nego Vam se ekipa istrese.

I hvala na pitanju.
Danas sam još bolje.
Vidim da mi neki prijatelji jaaaaako dobro zarađuju na Optimi i to me usrećuje.
[/quote]

Čisto sumnjam da je Ivana prodala Optimu.
Čast svima ali nije ona trejder nego ozbiljan investitor.


– za razliku od virtualne burze onaj stvarni prinos u ovoj godini mi je točno 7.5%.
– kad bi računala samo dionice prinos bi bio veći, ali u portfelj računam sve investicije osim nekretnine.

Informanka.

– na današnji dan u ovoj godini prinos mi je točno 11.7% .
– nije to tako loš prinos, samo jedan jedini fond s prinosom od 15% je u ovoj godini radio bolje od mene.
– za većinu vas kojima je OPTE jedna jedina investicija odnosno dionica u portfelju taj je prinos 100%.
– tako je i moj prijatelj Splićo a i gospon Lopina potpuno isto 100% portfelja u Agrokor.
– nije za usporedbu, ali da vidite u čemu je ta bitna razlika.


Daj ivana ne kakaj, javila si se prije nekog vremena, ne sjećam se kada, ima mjesec-dva-tri, na temi OPTE, i sad pišeš da imaš samo 7,5%.

– one najveće investicije ADRS, MDKA, ADPL, VLEN mi nisu ostvarile neki rast, a VLEN mi je u minusu.
– imam dionica koje su ostvarile o.k. rast.
– na dvije dionice (male pozicije) stop loss ULPL i TPNG.
– tako da jedna OPTE investicija u mojem portfelju srednje veličine nije mogla bitno utjecati na prinos.



– za razliku od virtualne burze onaj stvarni prinos u ovoj godini mi je točno 7.5%.
– kad bi računala samo dionice prinos bi bio veći, ali u portfelj računam sve investicije osim nekretnine.

Informanka.

– na današnji dan u ovoj godini prinos mi je točno 11.7% .
– nije to tako loš prinos, samo jedan jedini fond s prinosom od 15% je u ovoj godini radio bolje od mene.
– za većinu vas kojima je OPTE jedna jedina investicija odnosno dionica u portfelju taj je prinos 100%.
– tako je i moj prijatelj Splićo a i gospon Lopina potpuno isto 100% portfelja u Agrokor.
– nije za usporedbu, ali da vidite u čemu je ta bitna razlika.

[/quote]

Sve je to lijepo. Ali prinos je tek kad prodate.

Tak da svi ovi kaj imaju 100 % rinos u Optimi su u istoj situaciji kao ovi nesretnici u Agrokoru.

Virtualno su zaradili odnosno izgubili 0%.

Mislim da su prinosi kada se gleda stanje vani ili u drugim vrstima ulaganja slabi.

Prinos ti je lijep ali nisam siguran da je dovoljan zbog nadnice za strah.

Baš me zanima što bi se desilo da HT naplati svoj kredit i Optima otiđe u stečaj.

Što će se desiti s “malim” dioničarima, a kaj će na to “kupac”‘.


Čisto sumnjam da je Ivana prodala Optimu.

– nisam prodala ni jednu dionicu OPTE.
– zadnja kupnja OPTE mi je 3/6 2.500 dionica po 3.70 na onom ludom otvaranju.
– poslije mi je bila skupa, imam nešto love ali ju nism kupovala, stavim 1-2 naloga malo jeftinije i molim Boga da se ne realiziraju, trenutno sam na kupnji 4.92 više ono za moralnu podršku nego za stvarnu
kupnju ali nalog je tu, možete me nakititi.
– ne znam ni sama ali sada mi je ta OPTE nekako skupa.
– naknadna pamet vam trenutno tu ne pomaže, a stvarno je bilo šteta ne nakrcati se te OPTE.
– a možda je i sada jeftina, ko će ga znati, ja je imam relativno previše pa me ne muče ti problemi.



….. Optimi, u koju u stvarnom životu nikad nisam uložio.

– e ja sam uložila u tu Optimu stvarnu lovu.
– trenutno sam u lijepom plusu, a prodati ću ju kada od OPTE budem mogla kupiti lijepog Merđana.
– nadam se da će to biti taman kada neću biti u obvezi ovoj državi platiti porez za tu transakciju.

– OPTE je rizična investicija, te ovo nije nagovor na kupnju.
[/quote]

OPTE.

– ovo sam vam napisala ne tako davno 12/5.
– i zaradila sam tu virtualnu lovu za lijepi auto, biti će stvarna kada to čudo prodam.
– ali tu sam pisala o zaradi za skupog Merđana.
– e sada za onog skupljeg sam zaradila kad je OPTE bilo na 4kn ali za pola Merđana.
– na žalost sada moram čekati tu OPTE da ju podignete na 8kn kako bi tu bilo love za onog skupljeg novog Merđu.
– bilo bi idealno OPTE na 10kn, to bi mi omogućilo kupnju još boljeg modela ili full oprema ja vam nemam pojma kako to ide ali ide nekako kako sam tu napisala.
– OPTE na 12kn, e tu bi već bilo za godišnje tankanje goriva i putne troškove.
– OPTE sve preko 12kn bi mi bila čista zarada.

– dok ne bude ponude za preuzimanje ne prodajem OPTE.
– a ovu siću koju sada kupim to ću zbog porezne politike ove zemlje držati 2g. u portfelju.

– OPTE je rizična investicija te ovo nije nagovor na kupnju.

Gle ovo:

https://m.vecernji.hr/biznis/agencija-fitch-podigla-je-kreditni-rejting-hrvatske-sada-smo-na-investicijskoj-razini-1324597

Prekjucer ja na tehničkoj analizi napišem da je počeo veliki val 3 na Crobexu i moderator me obriše.

A danas izbace vijest da je Hrvatska ušla u investicijsku razinu.

Postaje očito da je prevelika razlika u znanju .

Nisi nacrtao, a to se ne računa. Nego onda bi se mogao i onaj inv hs popuniti. Zar nebi to mogao biti 5-ti?! Taman na zavrsetku hs?

@ivana
Lijepo ste opisali investiciju u Optimu.
Uz moj dodatak da je ova dionica za ozbiljne igrače koje ne mogu igrice izbaciti iz ravnoteže. Na kraju balade tj. kad stigne ponuda raditi će se prava računica.
Znam da je izrečeno s Vaše strane kako ste i napisali.




– za razliku od virtualne burze onaj stvarni prinos u ovoj godini mi je točno 7.5%.
– kad bi računala samo dionice prinos bi bio veći, ali u portfelj računam sve investicije osim nekretnine.

Informanka.

– na današnji dan u ovoj godini prinos mi je točno 11.7% .
– nije to tako loš prinos, samo jedan jedini fond s prinosom od 15% je u ovoj godini radio bolje od mene.
– za većinu vas kojima je OPTE jedna jedina investicija odnosno dionica u portfelju taj je prinos 100%.
– tako je i moj prijatelj Splićo a i gospon Lopina potpuno isto 100% portfelja u Agrokor.
– nije za usporedbu, ali da vidite u čemu je ta bitna razlika.

[/quote]

Sve je to lijepo. Ali prinos je tek kad prodate.

Tak da svi ovi kaj imaju 100 % rinos u Optimi su u istoj situaciji kao ovi nesretnici u Agrokoru.

Virtualno su zaradili odnosno izgubili 0%.

Mislim da su prinosi kada se gleda stanje vani ili u drugim vrstima ulaganja slabi.

Prinos ti je lijep ali nisam siguran da je dovoljan zbog nadnice za strah.

Baš me zanima što bi se desilo da HT naplati svoj kredit i Optima otiđe u stečaj.

Što će se desiti s "malim" dioničarima, a kaj će na to "kupac"'.
[/quote]
Optima i Agrokor nisu isto.Zbog vlastitih frustracija gledate sve “crno”.
Mnogi su ili ce ovdje lijepo zaraditi.Dionica je rizicna,ali ovdje se rizik mnogima isplatio.
Investicijska klima ce se takoder mijenjati vezano za poboljsani investicijski rejting Drzave.


Prinos ti je lijep ali nisam siguran da je dovoljan zbog nadnice za strah.

Baš me zanima što bi se desilo da HT naplati svoj kredit i Optima otiđe u stečaj.

Što će se desiti s "malim" dioničarima, a kaj će na to "kupac"'.

Dečko, ti si po ovome što pišeš promašio “ceo fudbal”.
Ne znam što radiš na dioničkom tržištu niti što ti očekuješ, da ti netko garantira visok prinos bez rizika?

Drž se ti stambene štednje, oročene štednje, ulaganja u III. stup, obvezničke fondove ili takve neke koliko-toliko sigurne investicije, jer s ovim načinom razmišljanja samo gubiš vrijeme ovdje.
Razmišljajući na ovaj naćin o ulaganju u dionice nećeš zaraditi ništa, a uložiti ćeš u nešto što ti neće ispuniti očekivanja ili ćeš popušiti novce.
Za visok prinos treba imati poprilično iskustva i dobar nos, visok prag tolerancije na rizik, nešto sreće i velika m.da.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close