Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ZVCV – super pokazatelji, cijena korigirana, prodaja čvrsta na cijeni
VLDS – cijene krenule prema starim razinama, sve oko 170 sigurna zarada

JDBA – IZUZETNO POVOLJNI UVJETI DOKAPITALIZACIJE

Detalje možete pročitati na temi. U svakom slučaju postojeći i budući dioničari imaju pravo za svaku dionicu koju imaju kupiti još najmanje jednu po cijeni od 2000 kn.

Trenutno na prodaji ima ispod 20 000 što smatram dobrom prilikom.

BTW. PLAVI – molio bi te da malo prostudiraš ovu dokapitalizaciju i poziv pa da daš komentar, jer se pokazalo da imaš “nos” za dokape. [smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!



Prvi prijedlog: T-HT, drugi: TNPL (dok ne pocnu skakati vozarine za tankere), treci: turizam (uskoro ce poceti izlaziti rezultati od ipak dobre sezone), te cetvrti prijedlog: veliki i jaki gradjevinci (u ovoj zemlji je jos uvijek ova grana u zamahu).[smiley9][smiley9][smiley9]

Evo samo da izvucem svoj post od prije 3 tjedna. TNPL i gradjevinci vec hitaju (doci ce i na vise grane), T-HT je u iscekivanju, a i u turistickom sektoru se popravlja stanje.
Jos jednom bih naznacio brodare (posebno TNPL i JDPL, te LPLH koji ima potencijala), te ERNT (drzati do proljeca i dividendi) te ZABA, nepravedno potcijenjene u odnosu na neke druge iz sektora, rekao bih losim spletom okolnosti.[smiley9]
Eh da, dodao bi i BD62 koji ce se vrlo brzo vratiti na nivoe od prije par mjeseci.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


leon swpr: ” … Prvi prijedlog: T-HT, drugi: TNPL (dok ne pocnu skakati vozarine za tankere), treci: turizam (uskoro ce poceti izlaziti rezultati od ipak dobre sezone), te cetvrti prijedlog: veliki i jaki gradjevinci (u ovoj zemlji je jos uvijek ova grana u zamahu).[smiley9][smiley9][smiley9] ” Evo samo da izvucem svoj post od prije 3 tjedna. TNPL i gradjevinci vec hitaju (doci ce i na vise grane), T-HT je u iscekivanju, a i u turistickom sektoru se popravlja stanje. Jos jednom bih naznacio brodare (posebno TNPL i JDPL, te LPLH koji ima potencijala), te ERNT (drzati do proljeca i dividendi) te ZABA, nepravedno potcijenjene u odnosu na neke druge iz sektora, rekao bih losim spletom okolnosti.[smiley9] Eh da, dodao bi i BD62 koji ce se vrlo brzo vratiti na nivoe od prije par mjeseci.

u potpunosti se slažem s kolegom
ali kod građevinara bi dodao najpovoljniju dionicu u sektoru graditeljstva ELKL
(naravno posjedujem ovu dionicu)

Prije cca 10mjeseci na ovom forumu.

– jedan Austrijski fond je ušao u dionice:
– ADRS, ATPL, DLKV, INA, KOEI, PTKM, TNPL, VIRO, znam i postotke ali nije bitno.
– svaka im čast, pogodili sve, i sve likvidne dionice.

– negdje u isto vrijeme gospodin PLAVI predlaže.
– KOEI 640, INGR 11.351,PBZ 1122, ZABA 6.950, VART 143, ZLAR 392, FNVC 660, HUPZ 1.800, TEP 135, MAIS 339.
– cijenim kolegu Plavog, ali ima tu i 40% pogrešnog, odnosno dobrog koje nije odradilo rast, ali ipak svaka čast za INGR.
– ali vidimo i razliku u izboru našeg popularnog ulagača Plavog i Austrijskog fonda.
– interesantnije stvari zapišem u bilježnicu i to je to, nekada dobro dođe.

– ovo gore je bilo malo povijesti, a što činiti sada, meni je puno toga preskupo, a ima i takvih stvari koje su i jeftinije danas nego prije deset mjeseci.
– sada nas čekaju burna vremena iliti možebitne veće zarade, možda smo i na najboljem putu prodaje dionica teorija prodaj većoj budali.
– kakvi su Vaši prijedlozi ?
– mislite li prodavati ili kupovati dionice ?
– ja sam na dosta dionica rezala pozicije, najprije zbog većeg dokupa HT, a HT namjeravam dokupljivati i na burzi , ali ipak će sve ovisiti i o cijeni, koje su druge prilike ?
– ima li tko da s argumentom napiše kako je nešto skupo dobro i kako će uskoro biti još i skuplje.
Pozdrav !

Za kolegicu ivanu 7 par ideja.
Pošto ja uvijek kupujem samo lidere u svom sektoru, tako su me nekad naučili pa je ostalo do danas,
imam za preporučiti par skupih dionica koje će svakim danom biti sve skuplje.
Ja volim skupe dionice jer su skupe s razlogom, isto kao što su jeftine dionice jeftine s razlogom.
Isto tako su me učili da nadokupljujem samo prema gore.
U prvom redu preporučujem ATPL koja po meni ide još između 70-100% gore do kraja godine.
Razlozi su više nego očiti.
Enormni profiti,novi brodovi,novi ugovori,svaki dan viša cijena vozarina i prodaja toliko tanka da će se još malo moći kupiti dionice ATPL-a samo preko veze.
Ili će se morati ići u Trst po njih[smiley2]
Drugo KODT.
Skupo ko vrag ali još tjedan dana i biti će puno skuplje.
Očekuje se vrhunski FI, kao i uvijek, dionica u čvrstim rukama nekolicine pravih fondova,
projekcije rasta spektakularne, profitabilna do boli.
Dobiva na likvidnosti ali meni je to svejedno.
Prinos od 150% godišnje zagarantiran.
Nije loše, zar ne?
Da ne pričam o dividendi koja je prilično slasna.
Posjedujem obadvije dionice i čine mi 75% portfelja.
Kao što vidite prilično sam siguran u njih.
A mislim da je ono Buffet rekao da je diverzifikacija ionako za one koji ne znaju šta rade.
Pozz

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Za kolegicu ivanu 7 par ideja.

A mislim da je ono Buffet rekao da je diverzifikacija ionako za one koji ne znaju šta rade.
Pozz

– ideje su dobrodošle svima a ne samo meni.

– Buffet, ipak su sad druga vremena, u Americi stručnjaci preporučaju preko 60 dionica u portfelju, ali i 2 -3 udarne u malo višem postotku.
– otprilike tako i ja radim, ali ovo nije Amerika i imam jako mali izbor dionica te zato ulazim i u ostale investicije.

– za ATPL sam i ja na ovim stranicama pisala kako bi mogla do 3.000kn.
– po meni je sad preskupa kao i TNPL.
– već dosta dugo traje dobar period dobrih vozarina koje i dižu cijenu istih.
– za kupnju tih dionica ja ću ipak pričekati krizu, ili pad vozarina, tada se ruše cijene brodara, a otprilike dolazi i do propasti 10% brodarskih firmi.
– a sad u najboljim vremenima nisu mi se iskazali niti u dobrim dividendama.

KODT imam nešto malo toga, kupovala po 1.600, a već na 2.000kn činilo mi se skupo, nešto sam i prodavala na cca 5.500. slažem se dobra firma, ali ja prvenstveno tražim jeftinu robu.

– nešto jeftinog i kupujem, ali ja tu preporučila HT, i kako toga se može puno kupiti, a nitko niti hvala.
– moja preporuka HT, samo ako bude jeftino.
– a jeftino će vam u početku prodavati samo kolege s foruma i to samo prve pakete, jer oni koji bi Vam to prodali još jeftinije neće moći iz tehničkih razloga (nemaju pojma kako to prodati, a znaju kako jednostavno to moraju prodati. )
Pozdrav !

[smiley3]


ententinis: ” Za kolegicu ivanu 7 par ideja. A mislim da je ono Buffet rekao da je diverzifikacija ionako za one koji ne znaju šta rade. Pozz ” – ideje su dobrodošle svima a ne samo meni. – Buffet, ipak su sad druga vremena, u Americi stručnjaci preporučaju preko 60 dionica u portfelju, ali i 2 -3 udarne u malo višem postotku. – otprilike tako i ja radim, ali ovo nije Amerika i imam jako mali izbor dionica te zato ulazim i u ostale investicije. – za ATPL sam i ja na ovim stranicama pisala kako bi mogla do 3.000kn. – po meni je sad preskupa kao i TNPL. – već dosta dugo traje dobar period dobrih vozarina koje i dižu cijenu istih. – za kupnju tih dionica ja ću ipak pričekati krizu, ili pad vozarina, tada se ruše cijene brodara, a otprilike dolazi i do propasti 10% brodarskih firmi. – a sad u najboljim vremenima nisu mi se iskazali niti u dobrim dividendama. KODT imam nešto malo toga, kupovala po 1.600, a već na 2.000kn činilo mi se skupo, nešto sam i prodavala na cca 5.500. slažem se dobra firma, ali ja prvenstveno tražim jeftinu robu. – nešto jeftinog i kupujem, ali ja tu preporučila HT, i kako toga se može puno kupiti, a nitko niti hvala. – moja preporuka HT, samo ako bude jeftino. – a jeftino će vam u početku prodavati samo kolege s foruma i to samo prve pakete, jer oni koji bi Vam to prodali još jeftinije neće moći iz tehničkih razloga (nemaju pojma kako to prodati, a znaju kako jednostavno to moraju prodati. ) Pozdrav !

kazete kolegica za ATPL i TNPL da su precijenjene? mislim da ATPL nije precijenjena…..a sto se tice TNPL je jos manje, TNPL je podcijenjena definitvno….FA
odite na ATPL temu i tamo malo procitajte sta se predviđa za 2008.godinu za brodare……ne od kolega na ovom forumu niti sa nekog drugog foruma nego preneseno sa nekog site-a…..intervju sa xy osobom, nemam vremena ic sad potrazit…

DOKUP!

kazete kolegica za ATPL i TNPL da su precijenjene? mislim da ATPL nije precijenjena…..a sto se tice TNPL je jos manje, TNPL je podcijenjena definitvno….FA

– napisala sam meni su skupe.
– jesu li podcijenjene ili precijenjrene zbilja nemam pojma.
– na jednoj i drugoj sam dosta zaradila, a u portfelju imam nešto ATPL.

– trenutno me puno više zanimaju dionice koje mogu povući 100%, ne u jednom danu, tjednu, mjesecu, ja ipak radim malo dugoročnije.

– trnutno me više zanima koliko bi mogla povući VETERINA.
– pa hoće li stići povrat od Veterine do upisa u Atlantik, i koliko ću uspijeti tu upisati.

– HT možemo svrstati u grupu rasta 50 – 100%.
– e sad je samo pitanje po kojoj ću cijeni moći kupovati, za razliku od većine koja već ima targete na prodaji, moji će biti samo na kupnji.
– a sad ću se vratiti na početak, zašto kupiti nešto skupo (u ovom slučaju i jako dobro), koje isto može imati rast, ali sorry tu nikako ne vidim rast 100%.
– a vidim i još neke druge prilike s mogučnostima 100%.
– uključite se u temu, ali molim bez citiranja svog portfelja, jer za to imate drugu temu.
– potrudite se malo pisati kao ja, np. posjedujem dionicu ATPL, to je svakako dobra firma, dionica možda ima još mogućnosti rasta, ali iskreno rečeno skupa je, jednim manjim dijelom ju je svakako potrebno imati u svom portfelju, ali ja ju nikako ne vidim uskoro na 6.500kn, možda će jednog dana i tu biti, zato je i posjedujem, ali prave prilike ipak vidim na drugim dionicama.
Pozdrav !

Kolegicve Ivana7, od onih 10 napisanih , samo prvih 5 je bio moj portfelj, drugih pet su onako nabačene..a i nikada nisam ništa predlagao..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

mislim da za prognoze oko brodarske industrije treba ovo procitati, kolega nije sa foruma pa mislim da ne navlaci [smiley2]

http://biz.yahoo.com/twst/071003/zey803.html?.v=1

New Report

Close