Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Upravo je tako…Optima je best buy svidjelo se to nekima ili ne.
Ne zaboravite, kolo sreće se okreće!

nit mi se sviđa, niti nesviđa. meni je svejedno. ja je ne bi dirala ni štapom. stvar principa. vidjet ćemo…
[/quote]

A koji je to princip? Ne želim zaraditi iz principa? 😀
[/quote]

Ako si htio zaraditi na Optimi trebao si je kupiti na 1.5 kn početkom godine..
Sada kupuju samo pohlepni, dok ostatak polako i mudro prodaje…
[/quote]

Složio bi se s Vama.

S time da je to već treći put da cijena nakon što padne ispod 2 kune se diže na 4 kune.

Da bi se išlo dalje od 4 kune to stvarno ponuda mora biti na stolu.

Nadam se zbog kolega da će je biti, a onda tako i onako svi stignu uskočiti u vlak.

S 1,7 na 4,1 je više nego dovoljna zarada u svako vrijeme, a kamoli današnje kada vani sve pada.

Ponuda će izaći, sve 5. Ali to će biti cijena koju će oglasiti prodavač. A koliko će biti netko spreman platiti za telekom koji ne može sam funkcionirati (dokazano ide u stečaj, pitanje je samo u kojem roku), e to je pitanje. Za Opte jednostavno nema mjesta na tržištu. već sam pisala ranije – sve što nabavljaju (usluge, materijale, licence…), nabavljaju po višim cijenama nego npr HT i A1 (čisti economy of scale). Da bi netko koristio njihove usluge, moraju biti jeftinije nego HT i/ili A1. A plaće moraju biti više, inače će stručnjaci radije raditi u HT ili A1. Postojeća korisnička baza je ionako bila upitna, a naročito je upitna poslije svih ovih godina. Ne bih rekla da si HT nije izabrao što valja.

Meni je drago da su kockari zaradili na ovom valu, sad će prodavat, pa će investirat u nešto drugo, to je jako dobro za burzu.






Upravo je tako…Optima je best buy svidjelo se to nekima ili ne.
Ne zaboravite, kolo sreće se okreće!

nit mi se sviđa, niti nesviđa. meni je svejedno. ja je ne bi dirala ni štapom. stvar principa. vidjet ćemo…
[/quote]

A koji je to princip? Ne želim zaraditi iz principa? 😀
[/quote]

Ako si htio zaraditi na Optimi trebao si je kupiti na 1.5 kn početkom godine..
Sada kupuju samo pohlepni, dok ostatak polako i mudro prodaje…
[/quote]

Složio bi se s Vama.

S time da je to već treći put da cijena nakon što padne ispod 2 kune se diže na 4 kune.

Da bi se išlo dalje od 4 kune to stvarno ponuda mora biti na stolu.

Nadam se zbog kolega da će je biti, a onda tako i onako svi stignu uskočiti u vlak.

S 1,7 na 4,1 je više nego dovoljna zarada u svako vrijeme, a kamoli današnje kada vani sve pada.
[/quote]

A tebe muci sto se događa u komsinijom novčaniku? 😁

E mucit će te još vise obzirom da je prilično jasno da će se ovdje cijena s ovih razina, barem udvostručiti. Možda ne brzo, ali vremenom hoće. Ako ništa drugo konačnim ponudom.


Ponuda će izaći, sve 5. Ali to će biti cijena koju će oglasiti prodavač. A koliko će biti netko spreman platiti za telekom koji ne može sam funkcionirati (dokazano ide u stečaj, pitanje je samo u kojem roku), e to je pitanje. Za Opte jednostavno nema mjesta na tržištu. već sam pisala ranije – sve što nabavljaju (usluge, materijale, licence…), nabavljaju po višim cijenama nego npr HT i A1 (čisti economy of scale). Da bi netko koristio njihove usluge, moraju biti jeftinije nego HT i/ili A1. A plaće moraju biti više, inače će stručnjaci radije raditi u HT ili A1. Postojeća korisnička baza je ionako bila upitna, a naročito je upitna poslije svih ovih godina. Ne bih rekla da si HT nije izabrao što valja.

Meni je drago da su kockari zaradili na ovom valu, sad će prodavat, pa će investirat u nešto drugo, to je jako dobro za burzu.

Ajde ne trkeljaj gluposti. Telekom nije prezadužen i jasno je da će kupac kupiti korisnike i popeglati dugove. Isto si komentirala na 1,6 pa na 2,0 pa na 3,0… Na kraju ćeš isto pričati ako kupac ponudi 8.0 ili 10.0 kuna po dionici.

Drz se ti svoje konzervativne i promašene strategije držanja Adrisa, pa možda jednom u sljedećih 5 ili 10 godina na njemu i udvostručis svoj ulog. 👎

Da se ovdje radi o spekulaciji onda nitko nikada ne bi kupio Tele2 koji je u “lošijem stanju” i zaduzeniji od Optime

Znaš kako kažu… psi laju, karavane prolaze. Vau, vau…

bogata:krivo govoriš..ja san na OPTIMA i plaćam za tu uslugu manje oko 30% nego kod HT..nemoj pisat neistine .lako se može provjerit koliko je OPTIMA povoljniji…


bogata:krivo govoriš..ja san na OPTIMA i plaćam za tu uslugu manje oko 30% nego kod HT..nemoj pisat neistine .lako se može provjerit koliko je OPTIMA povoljniji…

pa to i govorim. upravo je u tome problem.što je povoljnija (mora biti povoljnija imače ništa od korisnika).
čak 30% kažeš? divno, pa to je još gore nego sam mislila. vjerojetno plaćaju materijale, opremu, licence i usluge 30% skuplje. i plaće 10-20% više.
pa ti vidi kako da ne odeš u stečaj.:-)

u ovom slučaju ugroza solventnosti, u smislu stečajnog scenarija, je upitna u slučaju ako i samo ako te ne prate kreditori, backlog (ZABA). jer ako u 5 godina prosječno generiraš 60 mio HRK cash-a iz operativnog poslovanja i otplatiš 172 mio HRK financijskih obaveza i uložiš 200 mio HRK CAPEX-a, kako završiš u stečaju?
CF2014-2018 u privitku..


u ovom slučaju ugroza solventnosti, u smislu stečajnog scenarija, je upitna u slučaju ako i samo ako te ne prate kreditori, backlog (ZABA). jer ako u 5 godina prosječno generiraš 60 mio HRK cash-a iz operativnog poslovanja i otplatiš 172 mio HRK financijskih obaveza i uložiš 200 mio HRK CAPEX-a, kako završiš u stečaju?
CF2014-2018 u privitku..

Nikako.

Al ima i drugih koji bi ih danas pratili. Ono sto većina ljudi ne razumije jest gdje je tu vrijendost? Jer se ne vidi izravno iz izvješća i omjera. Konstrukcija je posložena u “milimetar” da se očuvaju prihodi i korisnici.


Po meni je best buy, nema tu filozofije, prodaja ide po odluci AZTNA-A, datumi su zadani tj. prvi je 01.07. za predaju postupka prodaje sa procjenom vrijednosti koju predaje HT agenciji.
Međunarodni javni natječaj u siječnju.
Prihodi rastu, očekuje se implementacija ključnih kupaca kroz 2 tromjesečje, EBITDA raste. Vip je već ranije dao ponudu i sigurno je u igri, sad se uključuje i UG…Tele 2 je inače već dioničar Optime koja je zadnji operater koji se prodaje sa značajnim udjelom na tržištu.
Postoji čak realna opcija da se stvari riješe na jesen. Ja sam siguran da ZABA neće izgubiti a oni su napravili konverziju duga u dionice po 10kn.
Pričekajmo pa ćemo vidjeti koja je krajnja prodajna cijena da sad ne pametujem…

Po mojem skromnom misljenju, da li je Optima best buy, tj. najbolja prilika na ZSE ili ne, je zapravo lazna dvojba. Ona je po svoj prilici trenutno mozda i JEDINA prilika. Onako, bas prava. Skoro sve drugo na ovim razinama ima veci potencijal pada nego rasta, gledano u nekoj srednjerocnoj perspektivi. Nazalost.


Po mojem skromnom misljenju, da li je Optima best buy, tj. najbolja prilika na ZSE ili ne, je zapravo lazna dvojba. Ona je po svoj prilici trenutno mozda i JEDINA prilika. Onako, bas prava. Skoro sve drugo na ovim razinama ima veci potencijal pada nego rasta, gledano u nekoj srednjerocnoj perspektivi. Nazalost.

opte na 1,6 gdje su kupljene stotine tisuća dionica bila je fakat najbolja prilika na zse. sad nakon rasta od 150% to više nije. kupnjom po 4 kn se vjerojatno neće izgubiti, ali zarada nije više tako sigurna pogotovo ako ne uspije prodaja OPTE (moguće je i to)

Vjerojatnost da se Optima ne proda je ulaskom UG-a bitno smanjena. Jedino, pitanje je cijene po kojoj će ići. Tj. koliko će A1 htjeti dati love za Optimine korisnike. UG ih očito želi jer mislim da ne bi kupovao Tele2 bez da želi Optimu. A sad, koliko to vrijedi, saznat ćemo uskoro.

Tako da, nekako sam i ja sklon razmišljanju da je Optima skoro pa jedina prilika. S obzirom na najave recesija, burze vani, Trumpa, kišu u sezoni….. Ovdje imaš najavu i namjeru preuzimanja, zakonsku obvezu prodaje i barem 2 jaka kupca. Skoro pa zicer.



Po mojem skromnom misljenju, da li je Optima best buy, tj. najbolja prilika na ZSE ili ne, je zapravo lazna dvojba. Ona je po svoj prilici trenutno mozda i JEDINA prilika. Onako, bas prava. Skoro sve drugo na ovim razinama ima veci potencijal pada nego rasta, gledano u nekoj srednjerocnoj perspektivi. Nazalost.

opte na 1,6 gdje su kupljene stotine tisuća dionica bila je fakat najbolja prilika na zse. sad nakon rasta od 150% to više nije. kupnjom po 4 kn se vjerojatno neće izgubiti, ali zarada nije više tako sigurna pogotovo ako ne uspije prodaja OPTE (moguće je i to)
[/quote]

Očito ne razumijes. U petak je Optima postala najbolja kupnja.

New Report

Close