Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imaš kao nešto vrijedno a defacto imaś pušionu su pisali i neki “stručnjaci ” kad je gosp Bakić kupovao rivp i korf po koliko ono cca 1,5-2 kn po kom prije cca 8,9 godina
Tako da svaka cast na misljenju ali ipak moramo doci do kraja te dvije priče jer one ipak rastu iz godine u godinu i koliko god to izgledalo neprivlačno sada ne znači da se neće okrenit priča
Ne tvrdim da ce i jedna od gorespomenute dvije ispasti rivp na kraju moja ocekivanja su skromnija ali to ni ne mozemo znati jer treba pricekati i to dosta po mojem misljenju ali ce se isplatit sigurno
U najgorem scenariju nize od nabavne tesko da ce ici
I da dionice itekako imaju vrijednost za one koji je znaju prepoznati (ne sve od sn holdinga moj je samo 1 pick)

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Gle, većina tvrtki ala Bauhaus nigdje ne kotiraju i privatne su firme. Ja ne znam sto se ovdje svi nadaju da će odjednom netko uvrstiti dionicu na burzu, sto bi većinski imali od toga? To je napravila TNPL sa TNPG i vidimo kako su prošli dionicari koji su prihvatili zamjenu dionica.

Ako zele unovčiti svoj ulog dionicari trebaju prodati svoje dionice, a ne nuzno staviti dionice na burzu.

Skojo je očistio sve dioničare u Mlinaru i onda prodao biznis odnosno većinski udjel u firmi. Nije mu trebala burza za to. Treba realno sagledati opcije, a ne nadati se nečemu sto se može, ali i ne mora dogoditi.

Ti krečeš sa špekulatnskom premisom
Ja recimo ne želim unovčiti jos dugo svoj ulog, niti mi je problem cekati u rastucim biznisima iako ne kotiraju

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

A sto ako i kada firma počne stagnirati i rezultati se osipati?

Ne idem ja sa nikakvim spekulantskim premisama. Činjenica da firma nije nigdje uvrštena i da ne mora ispunjavati nikakve kriterije direktno umanjuje prava, a vjerojatno i vrijednost manjinskim dioničarima. Zato nema mnogo interesa za kupovinom dionica firme unatoč dobrim poslovnim rezultatima. Komparirao si Lenac i Pevec. Lenac da se sutra preproda to bi iziskivalo davanje javne ponude svim dioničarima, a kupac Peveca ne bi bio u obvezi davanja javne ponude. I to je zapravo najveći problem manjinskih dioničara ove firme… uz sve ostale probleme gdje se većinski vlasnici ponašaju neprijateljski prema svim ostalim dioničarima.

Dioničarima preostaje da čekaju i nadaju se boljem i promjeni u ponašaju većinskog vlasnika, a neki misle da se to neće dogoditi pa prodaju. Sve je to legitimno. Ne treba nikoga osuđivati radi vlastite procjene, pa bila ona i pogrešna.


– dokupljujem lovom od dividendi ali i lovom od Peveca kojega sam prodala.
– nisam ništa pisala o Pevecu, mislim da je dobra firma, ali ne želim biti u firmi gdje mali dioničari nisu dobrodošli.
– na tom Pevecu sam zaradila i više nego dobro, prinos na dionicama 115% plus ona dividenda.

Odlična strategija. Čista se dobit reinvestira u stabilnu dionicu koja nosi izdašnu dividendu. Na stranu to što PVC ne kotira na burzi i problemi koje je već netko spominjao oko toga, nego teško je očekivati da taj Pevec još naraste toliko.

Ovakvim pristpom ne samo da se štiti dobit, nego se dobija i novostvorena vrijednost ulaganjem u dionice bluechipa plus se ta dobit uvećava konstantno iz godinu u godinu zahvaljujući dividendama.



– dokupljujem sitnim nalozima…….., pretežno lovom od dividendi.

– dokupljujem lovom od dividendi ali i lovom od Peveca kojega sam prodala.
– nisam ništa pisala o Pevecu, mislim da je dobra firma, ali ne želim biti u firmi gdje mali dioničari nisu dobrodošli.
– na tom Pevecu sam zaradila i više nego dobro, prinos na dionicama 115% plus ona dividenda.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Nelogicno mi je to da ste izasli sa samo 115% plusa.
Gle, to je odlican plus, ali mi je besmisleno prihvatiti toliki rizik ulaska u Pevec da bi izasli sa samo 115% plus.
Nekako ne vidim logike da riskiram novce koji mogu ostati zakljucani godinama sa ekipom koja ti moze raditi sta hoce da bi zaradio 115%.
Taj omjer rizika/dobitka je jako los i nelogican i realno neisplativ jer vise puta cete se opeci nego profitirati.

Moj omjer rizika profit je bio bar 8x – 10x u odnosu na cijenu zadnjeg dana trgovanja, jer za prihvatiti ovoliki rizik zahtjeva jednako tako veliki povrat.
Vidjeti cemo, nadam se da ce uspjeti.

Da ne prekidam tradiciju, prvih dvadeset nakon unesenih godisnjih revidiranih fi i prvi kvatal fi:
PBZ-R-A
HT-R-A
AUHR-R-A
KODT-P-A
JDGT-R-A
JNAF-R-A
MAIS-R-A
CKML-R-A
ATLN-R-A
PODR-R-A
ADPL-R-A
MDKA-R-A
LKPC-R-A
ERNT-R-A
KRAS-R-A
ATGR-R-A
CROS-R-A
ILRA-R-A
TUHO-R-A
PLAG-R-A

Prvih dvadeset po učestalosti kvartalnog pojavljivanja u prvih dvadeset u zadnjih nekoliko godina:
JNAF-R-A
ILRA-R-A
AUHR-R-A
ADPL-R-A
SAPN-R-A
KOEI-R-A
HT-R-A
KODT-P-A
MAIS-R-A
TUHO-R-A
PLAG-R-A
CKML-R-A
ATLN-R-A
MDKA-R-A
ATGR-R-A
ERNT-R-A
HTPK-R-A
PODR-R-A
VLEN-R-B
RIVP-R-A

Na osnovu trenutnih cijena i analize tvrtki i projekcije poslovanja izdvojio bi kao best buy: HT,Sapn,Adpl,Viro , Vlen i Ernt. To je ujedno i moj portfelj, uz cash 21%.

best buy OPTIMA…..


Na osnovu trenutnih cijena i analize tvrtki i projekcije poslovanja izdvojio bi kao best buy: HT,Sapn,Adpl,Viro , Vlen i Ernt. To je ujedno i moj portfelj, uz cash 21%.

Složio bih se, ali bih u to dodao još i Optimu zbog skorog pokretanja procesa prodaje. Ako prođe sve po zakonu, moglo bi biti dobro…

Virtualna burza.

– na virtualnoj burzi mi je prinos 29.53% sve sa likvidnim dionicama.
– znači moglo se je zaraditi ove godine na ovoj burzi.
– sama igrica na virtualnoj burzi više bar za mene nije zanimljiva.
– evo mogu proglasiti gospon Doktora pobjednikom za ovu godinu (prinos 72%).
– e sada je li pošteno ili nije taj prinos je najvećim dijelom ostvaren na Uljaniku.
– kada sam ja neke od tih dionica željela ubaciti u virtualni portfelj nisu bile likvidne a tu virtualnu burzu ne posjećujem baš tako često.
– nema veze igramo se i dogodine a za ovu godinuj čestitam gospon Dokroru na prvom mjestu.

New Report

Close