Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


BB nakon izvjestaja (poredani po kvaliteti):
1. ULPL
2. VIRO
3. IPKK
4. DLKV
5. DDJH
Isprike ako mi je nesto promaklo (VLEN, VART..)

Virtualna burza.

– gospon Parica je za virtualnu burzu izabrao neke puno bolje dionice i ostvario fenomenalni prinos od -6.89% ili -8.89% ispod prinosa Crobex-a i zauzeo fenomenalno 222. mjesto.

– svi fondovi su u plusu, ali vidi vraga 50% investitora na virtualki u minusu.

– I love this game.
Pozdrav !

JO ETF nije bas na najnizim razinama

Jura

Onda potrazite spot cijene kave i etf koji najbolje odgovara takvoj cijeni. Najbolje da vam ja svima sve govorim i jos ja ulozim za vas, a dobit koju ostvarim dam vama. Dajte se ljudi malo potrudite

Sberbank SBRCY
P/E oko 5.5, očekuju se i dobre dividende.
Najveća banka u Rusiji
Ako ne bude nekog žešćeg pada nafte i tečaja rublje ili nekih težih sankcija bude super

Kupio nedavno ISP, PE 4,9 i dividenda preko 9%

Sad ste me naveli da malo škicnem Ruse pa molim poznavatelje ako mogu malo objasnit ovakve valuacije, možda ja nešto krivo gledam. Ispada da smo mi debelo precijenjeni.

Public Joint Stock Company Gazprom (OGZPY)

4.57+0.075 (+1.6685%)

PE Ratio (TTM) 1.36
EPS (TTM) 3.3540
Earnings Date N/A
Forward Dividend & Yield 0.24 (5.32%)
Ex-Dividend Date 2018-07-18
1y Target Est 9.80

ili

PJSC LUKOIL (LUKOY)

PE Ratio (TTM) 3.22
EPS (TTM) 26.24
Earnings Date N/A
Forward Dividend & Yield 2.85 (3.36%)
Ex-Dividend Date 2018-12-20
1y Target Est 56.45

Kako sta, nasi hoteli su i dalje najeftiniji kad usporedite sa cjenama vani.


Sad ste me naveli da malo škicnem Ruse pa molim poznavatelje ako mogu malo objasnit ovakve valuacije, možda ja nešto krivo gledam. Ispada da smo mi debelo precijenjeni.

Public Joint Stock Company Gazprom (OGZPY)

4.57+0.075 (+1.6685%)

PE Ratio (TTM) 1.36
EPS (TTM) 3.3540
Earnings Date N/A
Forward Dividend & Yield 0.24 (5.32%)
Ex-Dividend Date 2018-07-18
1y Target Est 9.80

ili

PJSC LUKOIL (LUKOY)

PE Ratio (TTM) 3.22
EPS (TTM) 26.24
Earnings Date N/A
Forward Dividend & Yield 2.85 (3.36%)
Ex-Dividend Date 2018-12-20
1y Target Est 56.45

Kad na to jos zbrojis sankcije, mogucnost devalvacije rublje kojoj nije problem 50% oslabit, nadodaj jos oscilaciju nafte i nepredvidivog putina, a pitanje je i sigurnosti kapitala za stranog ulagaca, meni se cini da ima poprilicno razloga da ne budu bas primamljive za kupnju tek tako.

Ignore : renči



BB nakon izvjestaja (poredani po kvaliteti):
1. ULPL
2. VIRO
3. IPKK
4. DLKV
5. DDJH
Isprike ako mi je nesto promaklo (VLEN, VART..)

Virtualna burza.

– gospon Parica je za virtualnu burzu izabrao neke puno bolje dionice i ostvario fenomenalni prinos od -6.89% ili -8.89% ispod prinosa Crobex-a i zauzeo fenomenalno 222. mjesto.

– svi fondovi su u plusu, ali vidi vraga 50% investitora na virtualki u minusu.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Da, prvi put igram virtualku…i necu vise😂😂😂.
U stvarnosti ipak +1,5%, trejd i “rezi bjezi” taktika spasavaju pogresne investicije.
Moze to i puno bolje, ali kad vidim virtalku moze to i punooo gore.

Rastimo zajedno...


Ljudi pogledajte cijenu kave. Najniza u posljednjih 10 godina. Pa kome se ceka, moze tu biti kruha. Ili radije kupujte uljanike, ddjh-ove ili igh-ove… Tu prava lova leži.
a po cemu je najniza TA.FA .PA ILI P/E ili p/b ?
hvala

Boze me sacuvaj pitanja

Znaci ja ti kazem da je kilogram brasna najjeftiniji u posljednjih 10 godina. U tom razdoblju od 10 godina cijena brašna se kretala između 5 i 10 kn, a sad je 3kn. I ti mene pitaš u odnosu na šta je najjeftinija; u odnosu na majonezu, 30dkg mortadele ili konzerve tune? Kakve veze ima cijena brašna s cijenom tune? Pa te dvije velicine nisu usporedive i ne mozes ih uspoređivati na temelju FA ili P/E ili icega. Postoji nešto što se zove mean reversion strategija ulaganja. Potrazi. I onako opet pisem uzalud

New Report

Close