Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Best buy KHC



Doktore,
Gledam Vas portfelj i ne vidim ni jednu banku, a mislim da fundamentalno spadaju u top 20.
Je li razlog ne imanja fundamentalne prirode ili neki vanjski razlog (svicarac, pad kamata…)?

Moj manjak znanja, ostalo poslovanje mogu poluvješto raščlaniti, banke i osiguranja ni toliko, ne mogu ih ubaciti u magičnu tablicu.
[/quote]
poštovani kolega koliko se sjećam u vašem portfelju nikada nije bilo valamara, Dali možete sada nešto više reći o tome kada je dionica pala 20 tak %.
Kako sada stvari stoje na ovim cijenama

nakon duže da i ja ubacim jednog bijelog miša,je nešto rizičniji od prosjeka ali prosjek ne može šta potencijalno može ovaj bijeli miš.
nakon 2g jačeg oporavka vozarina došla je i godina opravka vozarina od “samo” +18% za priličan broj investitora razlog za bježaniju.
vidim bijelog miša da su emocije prežestoke a posebice što se velikim koracima ide prema rješenju velikog zastoja.
snažne emocije očekuju podbačaj ili značajan podbačaj FI a tu se nebi složio s tim očekivanjima.
čaki preko bare epidemija pesimizma zahvatila stručnjake pa po 4-5 kvartala u nizu podcijenjuju rezultate?
opravdano ili jako silenje koje će ispostaviti račun?
ovaj market doživljavam kao nešto između marketa i kladionice,nekad više jedno nekad drugo.
investitori pretežito biraju kratke rokove a ovdje se i radi o potenc kratkom roku pa…
čini mi se kao prilika da se na emocijama uzme nešto a kratko je uvijek anualizirano bitno više pa…
ATPL
p.s.
ima specijaliziranih tema gdje se neusporedivo opširnije može pročitati za i kontra

p.p.s.
ova pretpostavka je izvedena iz očekivanja da će trenutno vrlo izgledan trgovinski dogovorusa-kina dobiti svoju potvrdu.
PIRpoz

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

ERNT izgleda su žilaviji nego što sam mislio i jako mi je drago zbog toga.

Varteks.

Sviđa mi se da g. Bakić pokušava spasiti ostatak naše tekstilne industrije.u Hrvatskoj.

Osim dizajna trebalo bi uzeti i nove napredne materijale, koji drugi nemaju.
Sam dizajn neće spasiti Varteks. Mašta i improvizacija da.
Odijelo na struju obavezno.

Ivana mislim kupiti oko 10.000 komada.

Kaj misliš o toj investiciji?

Treba turiste oblačiti odmah čim izađu s plaže.

Ma što da izađu.
Odmah možeš probati odijelo na plaži nakon što se istuširaš.
Hm.

BB nakon izvjestaja (poredani po kvaliteti):
1. ULPL
2. VIRO
3. IPKK
4. DLKV
5. DDJH
Isprike ako mi je nesto promaklo (VLEN, VART..)

Rastimo zajedno...

Tko ima dobru kombinatoriku i malo sreće, mogao se prije par dana dobro osladiti…..

https://www.index.hr/magazin/clanak/jednom-hrvatu-oscari-donijeli-vise-od-90-tisuca-kuna/2066983.aspx

Kako sad stvari stoje, a s obzirom na katastrofalno stanje na burzi i jos gora FI….

Best buy – gledajte što više filmova krajem godine, posebno onih kojima kruzi Oscar buzz, onda pazljivo pratite sezonu dodjele nagrada da vidite kojim smjerom vjetar puše, napravite detaljne analize, čitajte predvidjanja stručnjaka, recenzenata, a posebno profesionalnih kladionicara specijaliziranih na tom polju i this time next year – mozda postanete puno bogatiji…..

U svakom slučaju, puno bolje šanse su vam da pogodite samo jednu pravu dobitnu kombinaciju na Oscarima 2020, nego da cijele godine čamite pred ekranom hvatajući mršave bureke na ZSE……


Varteks.
Ivana mislim kupiti oko 10.000 komada.
Kaj misliš o toj investiciji?

Varteks.

– evo tek sam sada uočila ovo vaše pitanje.
– debelo kasnite za kupnju.
– to je trebalo kupiti kad je većinski dioničar tu došao za direktora.
– ja sam razmišljala o tome ali više ne trejdam i ne investiram u takav tip dionica.
– pogledala sam promete na Varteksu unazad par mjeseci, nije bilo nekog prometa osim sada na 18kn gdje su pametniji izlazili.
– a i ovo zadnje izvešće, nisam ga čitala ali pad cijene na burzi vam sve kaže.

– I love this game.
Pozdrav !

Varteks.

– ako želite pomoći Varteksu kupite koju krpicu kod njih.
– iskreno želim novom direktoru i investitoru izlazak iz agonije ovog tekstilnog preduzeća.
– tu je veliki dug, tu je previše radnica s malim plačama, tu je mali milijun problema.

– kad bi meni ponudili tu direktorsku fotelju u Varteksu odbila bi ju.

– I love this game.
Pozdrav !

Brodari
Ide goldbug kod Boga i pita ga kad će zlato porasti, Bog odgovori za 5godina.
Goldbug kaže: Neću to doživit
Pita Maduro Boga kad će nafta porasti. Bog kaže za 7 godina. Maduro kaže: Neću to doživit.
Ode BIlbija kod Boga i pita ga kad će se BDI index oporaviti. Bog kaže: Neću to doživit

Informanka.

– prošla su dva mjeseca i moj prinos je +2.5 %.
– moglo je to biti i puno bolje ali par za sada loših investicija je usporilo rast mojeg portfelja.
– zadovoljna sam s prinosom, do kraja ove godine očekujem prinos od 10-15%.
– veseli me što će biti dobrih dividendi na podosta dionica.

– kako sam radila volim to usporediti s fondovskom industrijom.
– ne sjećam se kad je fondovska industrija zadnji put bila sva u plusu, oni su ovu godinu odlično započeli s radom.
– dosta fondova koji rade na stranim tržištima ima prinose preko 10% što su fenomenalno dobri rezultati.
– dok fondovi koji rade na ovom našem tržištu imaju puno skromniji rast cca. 2%.
– indeksni fond (imam ga u portfelju) prinos od 3%.
– ponavljam, fondovska industrija je napravila odličan posao (uključujući i mirovince).

– kako većina vas investira zbilja nemam pojma, ali tu je virtualna buza za pratiti i vaš rad.
– tu je preko 35% investitora napravilo lijepe minuse, ali imamo i investitore s preko 10% prinosa.

– zaključak.
– burza se po malo budi.
– ne bi sada bilo dobro kada bi burza naglo poletjela gore, jer bi onda slijedio i nagli pad.
– ovo kako idemo i kako kontrolira fondovska industrija je sasvim o.k.
– na tržištu imamo dosta lijepih prilika odnosno jeftinih dionica.
– kada pogledamo kolike kta nam nudi bankarska industrija a kolike dividende dionice na burzi lako se nameće zaključak što je pametnije.
– samo morate znati da dionice nose puno veći rizik od bankarske štednje.
– sami morate procijeniti je li pametnije ulupati novce u dionice pa čekati neki dividendni prinos od 5% i možebitni rast dionice ili ići na sigurno 0.2% u banci (ako i toliko dobijete) a tu je beton i turistički kvadrati pa sami odlučite što je bolje.
– ja bih preporučila od svega po malo ako se ima, ako se nema onda Njemačka ili Irska po vlastitom izboru.

– I love this game.
Pozdrav !

BB je Valamar RIVP
Nakon mnoštva mjeseci sa snažnim propadanjem cijene izgleda da je 32/33 kn dno cijene, da je prodavatelj posustao i da lift kreće prema gore. Uprava odlična, rezultati sjajni, ulaganja potentna. Zadužuju se manje od godišnje dobiti po povoljnim uvjetima uz fiksnu kamatnu stopu i stvaraju proizvod i uslugu više dodane vrijednosti 4/5*. Koriste državne zakone o poticaju velikih ulaganja, povlače bespovratne novce (zadnji ugovor besplatnih 5,5 milijun kn za energetsku obnovu), te dobro surađuju sa lokalnim vlastima. Grade nove objekte za radnike i koriste porezne olakšice za hranu i smještaj. U cijeni je i lipanjska dividenda od 1 kn. Smatram će ovako pripremljena kompanija izdašno iskoristiti smanjenje PDVa o kojem se priča u zadnjoj godini mandata. 700 milijuna kn ebitda dobiti, veliki su brojevi ovdje. Godinama drže politiku raste dividenda u Valamaru, udvostručena je u nekoliko godina uz sva ulaganja i iznosi 1 kn.

OPTE best kupnja ….

New Report

Close