Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ps. Ivana nemoj sad i ti o propuštenim prilikama.

– ako vam ne valjaju dionice, ide kriza, rat, smak svijeta itd.
– onda vam ide zlato.
– na ovoj temi, prošle godine sam dala BB za kupnju zlata.
– i vidi vraga, na godišnjem grafu to je bilo dno dna, a graf izgleda kao kada ili kao dolina između dva brda.
– i kupim ja frtalj kariole toga zlata,
– stvarno je žalosno da ja imam više zlata nego država RH i onaj državni bankar Vujčić, a tko im čuva pečat stvarno nemam pojma.

– a kako sam znala da je to jako povoljna prilika, možda ima nešto i u toj TA.

– I love this game.
Pozdrav !

Da mi netko ponudi da ulažem bez TA ili sa njom, sigurno bih se osjećao nesigurnije bez TA. Dakle, TA je nadasve koristan alat u pravim rukama, naravno ili u najmanju ruku odlična pripomoć pri procjeni.
Tako da se tu moram prikloniti Don Juanu 😉

Nešto što te čini sigurnijim u pogrešne odluke je vrlo opasna stvar.

Prošlost u mome slučaju ne govori u prilog tvojoj tezi, baš suprotno. Iako bi ti možda htio da su moje procjene pogrešne.

Nisam napisao da iznimno cijenim mišljenje aliasa, tako da je i on jednim velikim djelom u pravu. Ako dišeš sa dionicom, dobro je poznaješ i osjećaš sentiment tržišta možeš ulagati bez ikakve pomoći, no to ne može svatko, samo rijetki. Mislim da je alias jedan od tih.
Ja to gledam ovako: imamo automobile, možemo i bez njih, jel’ tako!?
Ali ipak je s njima bolje i lakše.
Tako je i sa svim mogućim analizama, pa i TA.


Ja to gledam ovako: imamo automobile, možemo i bez njih, jel’ tako!?
Ali ipak je s njima bolje i lakše.
Tako je i sa svim mogućim analizama, pa i TA.

A ja bi to rekao ovako: imamo i kristalne kugle i razne šarlatane, možemo i bez njih, jel’ tako?
Ali opet toliki njima vjeruju i misle da im je tako bolje i lakše. Tako je i sa TA, ona radi SIGURNO, jer je zanimljiva priča i onaj tko prodaje tu priču će kao i šarlatan, zaraditi. A onaj ko “puši” tu priču će…a eto, misliti da je dobio nešto više od čiste iluzije…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Netko je spomenuo tigrusa pa samo da nabrojim neke njegove prognoze. Zato, cim vam netko spomene tehničku analizu, bar od investicijskih savjetnika, bjezite od njega glavom bez obzira. Tu se kruha necete najesti
slabo st se vi kruha najeli na zse sa svojim metodama ,ma koje god bile…nisam ni za TA ni za FA ni za PA

A za šta si ti?

S E N T I M E N T !!!

Ht – p/e=12.3
Ernt – p/e=12.3
🚀



ps. Ivana nemoj sad i ti o propuštenim prilikama.

– ako vam ne valjaju dionice, ide kriza, rat, smak svijeta itd.
– onda vam ide zlato.
– na ovoj temi, prošle godine sam dala BB za kupnju zlata.
– i vidi vraga, na godišnjem grafu to je bilo dno dna, a graf izgleda kao kada ili kao dolina između dva brda.
– i kupim ja frtalj kariole toga zlata,
– stvarno je žalosno da ja imam više zlata nego država RH i onaj državni bankar Vujčić, a tko im čuva pečat stvarno nemam pojma.

– a kako sam znala da je to jako povoljna prilika, možda ima nešto i u toj TA.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Znači ove godine si trifrtalja u zlatu.

I mislim da to nema veze s TA već s dionicama i strahu ulagača.

NO GAME at ALL.

Ivana spominje zlato, ali zlato raste zbog nekoliko razloga. TA nema nikakve veze s time. Napisao sam i rad o tome. Ja nisam ulozio u zlato nego u rudare koji vade zlato. Oni mnogo više rastu kad zlato krene rasti. I bas mi se dogodi smijeh. Prije nekoliko mjeseci sam kupio Goldcorp (GG ticker) i prije dva tjedna ih odlucio kupiti Newmont za nekih 25% premije. Meni dobra zarada. Jucer Newmont imao odlicne rezultate i kupim Newmont i danas Barrick ide u hostile takeover Newmonta. Totalni krompir da zaradis tako brzo na dvije firme zbog preuzimanja. Vjerujem da niti Newmont nije kupio Goldcorp na temelju TA, kao ni što Barrick gold zeli preuzeti Newmont iz istog razloga. Mislim da su ih isli kupovati na temelju zarade, isto kao sto sam ih i ja kupio. Sta mislite tehničari?


Doktore,
Gledam Vas portfelj i ne vidim ni jednu banku, a mislim da fundamentalno spadaju u top 20.
Je li razlog ne imanja fundamentalne prirode ili neki vanjski razlog (svicarac, pad kamata…)?

Moj manjak znanja, ostalo poslovanje mogu poluvješto raščlaniti, banke i osiguranja ni toliko, ne mogu ih ubaciti u magičnu tablicu.

New Report

Close