Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Best Buy.

– toliko prekrasnih prilika za investirati i zaraditi.
– stvarno je šteta što nitko ne piše o tim jeftinim prilikama.

– I love this game.
Pozdrav !


Ili optima? Ivana K

Na ovoj temi glavni savjetodavci su oni koji su stručni da vam daju preporuke kako da ulazete svoj teško stečen novac isto toliko koliko i naši fond menadzeri poznati po svojoj maestralnoj intuiciji za izbor najkvatetnijih dionica i pri tome ostvarivanju izuzetno visokih prinosa.


Cron vam je blizu overbought , rsi preko 70

tesko da cete pare uzeti na rsi ,macd


Best Buy.

– toliko prekrasnih prilika za investirati i zaraditi.
– stvarno je šteta što nitko ne piše o tim jeftinim prilikama.

– I love this game.
Pozdrav !

Prebogat sam da bi kupovao jeftino.

ps. Ivana nemoj sad i ti o propuštenim prilikama.

Netko je spomenuo tigrusa pa samo da nabrojim neke njegove prognoze. Nije da zelim covjeka ocrniti (jer mi se tip cini ok) nego zelim pokazati koliko TA zapravo vrijedi. Bar za one koji to jos nisu skuzili (samo da dodam da se tip njom bavi preko 10 godina). Kad je BDI bio oko 1600 on je rekao da ide preko 2500. Ja sam rekao da će padati. Sad je 600. Kod cijene vira od oko 230kn on je govorio o sigurnom skoku na temelju te analize, dok sam ja govorio totalni pad. Kad je NMM bio 2,31$ njemu je to bio siguran buy, sad je ta dionica na okruglih 1$. Spominjao je luku koper na 32, sad je 27,50. Niti jednom u zadnjih godinu dana nije prešla tih 32 eura. Mogu jos nabrajati, ali valjda ste skuzili o čemu se radi. Kad sam prije 5-7 godina govorio da je P/B potpuno nebitan pokazatelj, dok se na blogu pisalo u superlativima o njemu, mnogi su me pljuvali, a kasnije, nadam se, i sami shvatili da taj P/B nema nikakve veze s cijenom dionice. Najbolje je na svojoj koži to osjetio Lopina, koji je kupujuci dionice s niskim P/B-om pogubio sve pare. Mislim da mu je (negdje) prosjek uspješnosti ulaganja u dionice koje su otišle u stečaj preko 90%. Ono što želim istaknuti; isto kao što je P/B glupost, jos je veca glupost tehnička analiza. Pare nije lako zaraditi i zato, prije nego kupite dionicu, dobro istrazite cime se bavi i kakva je buducnost tog posla. Kad sve istrazite necete morati zazivati hanfu i vladu i ostale institucije jer vam je npr. agrokor unistio volju za ulaganjem i odnio svu lovu. Nitko nije kriv za vase ulaganje osim vas samih. Zato, cim vam netko spomene tehničku analizu, bar od investicijskih savjetnika, bjezite od njega glavom bez obzira. Tu se kruha necete najesti


Best Buy.

– toliko prekrasnih prilika za investirati i zaraditi.
– stvarno je šteta što nitko ne piše o tim jeftinim prilikama.

– I love this game.
Pozdrav !

imate vi svoje brige sa vlen )


Netko je spomenuo tigrusa pa samo da nabrojim neke njegove prognoze. Nije da zelim covjeka ocrniti (jer mi se tip cini ok) nego zelim pokazati koliko TA zapravo vrijedi. Bar za one koji to jos nisu skuzili (samo da dodam da se tip njom bavi preko 10 godina). Kad je BDI bio oko 1600 on je rekao da ide preko 2500. Ja sam rekao da će padati. Sad je 600. Kod cijene vira od oko 230kn on je govorio o sigurnom skoku na temelju te analize, dok sam ja govorio totalni pad. Kad je NMM bio 2,31$ njemu je to bio siguran buy, sad je ta dionica na okruglih 1$. Spominjao je luku koper na 32, sad je 27,50. Niti jednom u zadnjih godinu dana nije prešla tih 32 eura. Mogu jos nabrajati, ali valjda ste skuzili o čemu se radi. Kad sam prije 5-7 godina govorio da je P/B potpuno nebitan pokazatelj, dok se na blogu pisalo u superlativima o njemu, mnogi su me pljuvali, a kasnije, nadam se, i sami shvatili da taj P/B nema nikakve veze s cijenom dionice. Najbolje je na svojoj koži to osjetio Lopina, koji je kupujuci dionice s niskim P/B-om pogubio sve pare. Mislim da mu je (negdje) prosjek uspješnosti ulaganja u dionice koje su otišle u stečaj preko 90%. Ono što želim istaknuti; isto kao što je P/B glupost, jos je veca glupost tehnička analiza. Pare nije lako zaraditi i zato, prije nego kupite dionicu, dobro istrazite cime se bavi i kakva je buducnost tog posla. Kad sve istrazite necete morati zazivati hanfu i vladu i ostale institucije jer vam je npr. agrokor unistio volju za ulaganjem i odnio svu lovu. Nitko nije kriv za vase ulaganje osim vas samih. Zato, cim vam netko spomene tehničku analizu, bar od investicijskih savjetnika, bjezite od njega glavom bez obzira. Tu se kruha necete najesti

Najveći protivnici tehničke kao korisnog alata za odredjivanje tajminga bilo koje reakcije su oni koji o njoj ne znaju ništa ili znaju gotovo ništa. I uopće ne razumiju koncept iza nje. Da bi uvjetno rečeno tehnička (iako se iza tog pojma koriste različite metode čitanja grafova i pojedinih te skupnih indikatora) uopće funkcionirala moraju biti ispunjene odredjene pretpostavke po pitanju efikasnosti tržišta koje na lokalnim tržištima sa slabom likvidnošću nisu ili su minimalno ispunjene. Teehnicka je izuzetno koristan i vrlo primjenjiv alat samo treba nešto o njoj i znati. Ponavljam kao sto su Rimljani nekoć bili najveći protivnici kršćanstva, kad su progledali, objeručke su ga prihvatili. Ili geocentrirci pobornici zemlje kao središta svijeta… itd. Itd.

Tehnička nije čudotvoran alat, ali je neophodna za svako iole ozbiljnije investiranje. Tko vam tvrdi suprotno, taj vas laže ili jednostavno nema pojma o tome.


Najveći protivnici tehničke kao korisnog alata za odredjivanje tajminga bilo koje reakcije su oni koji o njoj ne znaju ništa ili znaju gotovo ništa. I uopće ne razumiju koncept iza nje. Da bi uvjetno rečeno tehnička (iako se iza tog pojma koriste različite metode čitanja grafova i pojedinih te skupnih indikatora) uopće funkcionirala moraju biti ispunjene odredjene pretpostavke po pitanju efikasnosti tržišta koje na lokalnim tržištima sa slabom likvidnošću nisu ili su minimalno ispunjene. Teehnicka je izuzetno koristan i vrlo primjenjiv alat samo treba nešto o njoj i znati. Ponavljam kao sto su Rimljani nekoć bili najveći protivnici kršćanstva, kad su progledali, objeručke su ga prihvatili. Ili geocentrirci pobornici zemlje kao središta svijeta… itd. Itd.

Tehnička nije čudotvoran alat, ali je neophodna za svako iole ozbiljnije investiranje. Tko vam tvrdi suprotno, taj vas laže ili jednostavno nema pojma o tome.

Vi tehničari ste kao ravnozemljaši.

Tko imalo zna o tehničkoj analizi znati će da se s njom osim prošlosti ne može vidjeti NIŠTA. A nema boljeg rješenja za znati tko je u pravu nego: OBRAZUJ SE! Znači, svak sam za sebe neka prouči malo, pročita koju knjigu i pogleda koliko je u prošlosti tehnička analiza bila u pravu, a koliko puta je bila u krivu. Objektivno, gledajući pojedine tehničare. Ako je dovoljno dugo neko u tome, imat će okvirno 50-50 “pogodaka” i “pogrešaka”. A to govori mnogo…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

tako je krešoje a još više allias oba dva vrijedite a allias za 5
svatko može pogriješiti u analizama ali se kod nekih pisanja ima što i naučiti a za svoje odluke o višku nepotrenih novaca koje je uložio odgovara sam
Na forumu ima i svakakvih navijanja a imati dividendne dionice je najmanji rizik od IPO ht do danas ima se kaj za računat za početak/nike

Kresso i alias
Nemojte pljuvati po TA zato jer naši neki priučeni forumaši dijele savjete po njoj
Npr kako trgovati valutama bez TA? Tu se hvataju i long ali češće vrlo kratke pozicije. Momentum tu više znači nego vijest. U valutama nema određene vrijednosti kao u dionicama iza kojih leži business. Kako vrednovati? Tu je tehnička bog.
I u dionicama može bit vrlo koristan alat u, naravno, dovoljno likvidnoj trgovini u kombinaciji s value pristupom.
Da TA ne valja ne bi bile tolike knjige napisane i radovi objavljeni

TA i FA su najučinkovitije i najtočnije kod “bluechip” dionica naravno ukoliko je likvidnost zadovoljavajuća a kod nas je poprilično teško u ovim vremenima oslanjati se na ovaj alat, međutim psihologija burzovnog trgovanja je po meni na ZSE alat br.1. Mi Hrvati smo vrlo impulzivan narod, često sklon pretjeranim euforijama kao i sada depresijama. Nama uvijek netko “pametniji” iz vana mora pokazati put koji ćemo mi besprijekorno slijediti što će se nakon eventualnog dizanja rejtinga manifestirati. Ajmo promatrat…

accountant

kod valuta se moze reci da TA nesto vrijedi, jer je promet ogroman, a svatko gleda gotovo iste grafove od minute, pa čak i manje, pa donekle i pogode jer gledaju iste grafove. No, ako si citao knjigu FOREX i tamo kaze da njih preko 70 i više % gubi lovu na forexu, dok ostali zarađuju. Znaci, ni tu bas nema kruha od te analize. Ja ne govorim bezveze. Odite na bloomberg televiziju i pratite tehničare. Jedan govori jedno, drugi drugo. Jedan uvijek pogodi. Onda ovaj sto je fulao pogodi, a ovaj drugi fula i tako u krug. A ti ljudi rade u najvecim bankama. Evo nabrojati cu neke trejdove koje sam radio ovih dana iz zabave. Dugorocni sam investitor, ali nekad i spekuliram. Kupio sam nedavno ATVI na 43,50$ i prodao na 47 za dva ili 3 dana. Graf nisam niti pogledao. Još jednom; TEHNIČKU ANALIZU POZNAM VJEROVATNO BOLJE OD VECINE TEHNIČARA OVDJE. Onda sam kupio AAPL na 143 i prodao na 153$ (isto nedavno) Sad je 172$ i dobro sam izgubio ne drzeci. Onda sam shortao AMZN na 1649, kupio nazad na 1603 i ponovo prodao na 1633. Znaci dva puta zaradio. Kupio sam prije tjedan dva NVDA za 130 i prodao na 134$. Sad je nakon 10 dana 160. To me najvise boli. Ali u svakoj skoro sam zaradio bez gledanja i jednog grafa. Jednostavno ides na osjecaj kad si dugo na burzi. I to je sve. Onaj tko misli drugacije vjecna mu slava. Svatko iole razuman shvaca da dionice rastu na temelju zarada, a ne na temelju eliotovih valova. MACD, RSI i ostali oscilatori ili HNS i ostali obrasci se stvaraju na temelju zarade kompanije. Sve ostalo je trla baba lan. Ali, svakom svoje. Ljudi koji me poznaju na ovom forumu znaju koliko često griješim. I za ovo sam siguran

New Report

Close