Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Najveći problem na zse nije mogućnost prevare, niti gubitak interesa hrvatskih ulagača za ulaganje u dionice, niti porezi. Najveći problem zse je smanjivanje ukupnog broja poduzeća na burzi i smanjivanje broja pristojnih do dobrih poduzeća, burza se svela na formalni popis od oko 120 poduzeća na uređenom tržištu, možda ih pola ima ikakav promet na burzi, od tih pola četvrtina su beznadežni gubitnici, ostane ti tridesetak za pratiti, ja pratim šezdesetak, ali ne znam zašto pola od od njih uopće gledam, nema teorije da počnu poslovati na na čin da meni uđu u obzir za kupnju. To će ubiti burzu ako se nešto ne promijeni i ne pojave se nova dionička društva izlistana na zse.

Porezi su takoder vrlo bitni. U Drzavi gdje ja imam prebivaliste nema poreza na KD ,a poreza na dividendu su oslobodeni svi koji ulazu u infrastrukturne fondove i RET-ove.Inace porez na dividendu je 10% bez ikakvih dodatnih nameta.
Koliko je to bitno,vidi se iz toga da ovdje imaju prebivaliste mnogi veliki investitori iz EU i svijeta.Za USA drzavljane je malo kompliciranije.
Moj kolega nijemac koji se bavi samo investiranjem vec 25 godina mi kaze da ustedi samo na porezu na KD izmedu 100-200.000 EURa godisnje.Da zivi u Njemackoj placao bi visoke poreze.
Dakako da je bitna i likvidnost trzista i mogucnost veceg izbora kvalitetnih drustava.


Najveći problem zse je smanjivanje ukupnog broja poduzeća na burzi i smanjivanje broja pristojnih do dobrih poduzeća,…

Točno. Nekada, npr. 2007. sam ih pratio više od stotinu a sada jedva 15. Mislim da će u skoroj budućnosti u RH sasvim nestati D.D. sve će se transformirati u D.O.O. tome se i teži

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Doktore,
Gledam Vas portfelj i ne vidim ni jednu banku, a mislim da fundamentalno spadaju u top 20.
Je li razlog ne imanja fundamentalne prirode ili neki vanjski razlog (svicarac, pad kamata…)?

Rastimo zajedno...

@Bisakovi – Tajland je libertijanski raj. Kum mi je tamo živio godinu dana i kaže da su porezi tako niski da im je standard života bolji od pola Europe iako su im prihodi daleko manji. Naravno, to kao rezulat ima DALEKO veće stope rasta BDP-a od bilo koje države na Zapadu. Uskoro će oni dolaziti kod nas na sex turizam. Ako bih volio da Hrvatska prekopira sistem od ikoga, to je Tajland. Da ne spominjem kako su im žene hot, hot, hot 🙂

Cron vam je blizu overbought , rsi preko 70


Best buy.

– ovaj put bih predložila kupnju dviju dionica:
1. Cronos
2. Aurora
– kupiti ih i držati godinu dana, vjerujem da će rasti.
– na žalost obje ove dionice ne možete kupiti na tržištu zvanom ZSE.
– dobra stvar kod ovih dionica je što ne morate plaćati porez a ni prirez, normalno, za to je potrebno i neko znanje ali velika većina vas je prepametna pa vam to neće biti neki problem.
– zašto su obje ove dionice dobra kupnja slobodno pitajte gospona Kanabisa ako meni ne vjerujete.

– I love this game.
Pozdrav !

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI



@Bisakovi
– Tajland je libertijanski raj. Kum mi je tamo živio godinu dana i kaže da su porezi tako niski da im je standard života bolji od pola Europe iako su im prihodi daleko manji. Naravno, to kao rezulat ima DALEKO veće stope rasta BDP-a od bilo koje države na Zapadu. Uskoro će oni dolaziti kod nas na sex turizam. Ako bih volio da Hrvatska prekopira sistem od ikoga, to je Tajland. Da ne spominjem kako su im žene hot, hot, hot 🙂

He,he,istina gotovo sve.Jedino oko placa bas nije sve tako kao i oko prihoda.Place menagera,IT strucnjaka,dipl. inzinjera,lijecnika u privatnim bolnicama,zaposlenika u velikim stranim tvrtkama su vrlo visoke i krecu se od 2000-10000 USD -a otprilike mjesecno.Zagarantirana placa obicnog radnika je 500 BHT dnevno ili 15000 mjesecno,sto je vise od 400EUR-a.Prosjecne place su nesto vece u proizvodnom sektoru(oko 650-700 EUR).
Hrana je oko 4-5 puta jeftinija nego kod nas,nema troska grijanja,stanarine su barem 5 puta manje nego kod nas i rezije najmanje 3 -4 puta.Bogatih Taja(kineskih korjena dosta) ima prilicno i njihovo bogatstvo je ogromno u milijardama dolara.
Nema valjda niti jedne vece svjetske korporacije koja nesto ne proizvodi i ne prodaje na Tajlandu.U Bangkoku u velikim korporacijama radi najmanje 500.000 stranaca.
Ono sto je najbolje je da su ljudi uglavnom nasmijani i zadovoljni sa malo i vjecno je ljeto.
Taji nisu materijalisti u pravilu i zato su tamo najbogatiji Tajski Kinezi.
Nemaju mirovine,osim zaposlenih u drzavnim sluzbama.Dakle ,osnov je obitelj i generacijska solidarnost.U politici su jako losi i ranije su politicke nesuglasice cesto zavrsavale krvavim sukobima i nemirima,tako da vojska cesto preuzima vlast .Ne diraju strance i stranci se samo moraju suzdrzavati od politickih komentara i upletanja.Kralj im je najveci zivuci autoritet i svetinja.Nije sve sjajno .Privatne medicinske klinike su jako skupe,a drzavne isto nisu jeftine za strance ,a nisu kvalitetne u pravilu.Ako si zdrav i imas novca,moze ti biti super,a ako ne,ovo nije mjesto za zivot.Volim i Vietnam i Kambodu i Filipine,ali je zivot daleko uredeniji na Tajlandu,a porezi manji.Prednost Filipina je sto gotovo svi govore i engleski,a zene vole strance.
Dobre skole za djecu su isto jako skupe.
Zdravstveni sustav u Hrvatskoj je besplatni raj za Hrvate u odnosu na gotovo sve druge strane kapitalisticke drzave.Oni koji zive vani to shvacaju.

@Juka

možda je trenutno overbought ali kad je kolegica Ivana ukazala na taj ticker cijena je bila na 16 dolara, svaka joj čast. Volio bih da iskusniji forumaši koji trguju vani češće daju neki hint…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

@na biduasku
To su vrlo rizične investicije i to bi trebalo naglasit. Ne bih ih preporucivao olako bilokome. Komentirao sam ih i ja diskretno ima koji mjesec na jednoj drugoj temi jer nije ovo za svakoga.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Hint
Dublje istražite jd.com priču
Dionica je puna rizika ali se isplati istraziti
Nije nagovor na kupovinu,drzanje i prodaju.



@Juka

možda je trenutno overbought ali kad je kolegica Ivana ukazala na taj ticker cijena je bila na 16 dolara, svaka joj čast. Volio bih da iskusniji forumaši koji trguju vani češće daju neki hint…

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Zaboravio sam nadodat da imam i pratim monstruma auroru koju gda. Ivana spominje odavno. To vam je moja kanadska ljepotica 😀


@na biduasku
To su vrlo rizične investicije i to bi trebalo naglasit. Ne bih ih preporucivao olako bilokome. Komentirao sam ih i ja diskretno ima koji mjesec na jednoj drugoj temi jer nije ovo za svakoga.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Best Buy.

– toliko prekrasnih prilika za investirati i zaraditi.
– stvarno je šteta što nitko ne piše o tim jeftinim prilikama.

– I love this game.
Pozdrav !

Investiranje.

– ako ste novce pogubili na građevincima , agrokorovim ljepoticama ili jednostavno nemate novaca.
– tu je za vas izmišljena virtualna burza.
– investirajte virtualno i zaradite velike virtualne novce.
– osjetite i vi kako to izgleda zaraditi velike novce pa makar oni bili i virtualni.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close