Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što se tiče ove godine ne očekujem ništa posebno. Malo bolje nego 2018, očekujem crobex u rasponu 1700-1900.
Mislim da turizam neće odraditi ništa spektakularno. Ne očekujem značajniji rast ni jedne turističke perjanice.
Bio bih sretan da godinu završim u nekom plusu od cca 8-10%

Nekako sam dosta optimističan po pitanju jdos, zabe i pbz-a. Rezultati će im biti dobri a i dividenda. Ad Plastik će vjerojatno ići malo gore, barem do 190 pred dividendu.
Od turista bi radije Atln i Tuho nego Rivp. Turizam je odradio svoje.
Ne očekujem dalji rast Podr i Atgr koji su bili zvijezde prošle godine. O adrisu, Ht-u, ernt stagnacija uz možda mali rast.
Moguće iznenađenje Optima-ali nemam hrabrosti ulupat veće pare u to.
Stečajuše i dalje po starom… Držati se podalje.
Sve ono gore pod uvjetom da ostatak svijeta bude ok.


Moram se ponavljati. Ne znam da li će dionice na zse i dalje plesati bočno ili padati i koliko još dugo. Ali to mi nije ni bitno, za jači pad kao kupovnu priliku imam spreman cash van uloženog u dionice. Bitno mi je poslovanje poduzeća dionica koje imam, a ako se ono ne pogorša, već ostane isto, čak i ako se ne popravlja, opruga je opet napeta u mom portfelju kao u prijašnjoj rundi koja je završila 2017. godine. S P/E oko 12 i EV/EBITDA ispod 7, a kod neturističkog nešto preko pola portfelja to je P/E ispod 10 i EV/EBITDA oko 5, portfelj ima opet potencijal rasta 1/4-1/3 do fer vrijednosti i puno više kad se to nastavi u mjehur. Situacija je slična i po porastu postotka dividende u portfelju bez ganjanja visoko dividendnih dionica. Čekati, lagano dodavati novac u dionice (ako nema većeg pada, jer tada lagano prelazi u puno) i čitati financijska izvješća kako budu kvartalno izlazila.

Doktoree.

Sve si lijepo napisao.

Ali da li stvarno vjeruješ financijskim izvještajima, bilo da su kvartalna, bilo godišnja.

Ja više ne vjerujem i naprosto tu činjenicu moram uključiti u odluku u koje dionice da investiram.

Ulaganje na ZSE je čista kocka, gdje ovisiš zapravo o prometu na pojedinoj dionici.

Evo na Varteksu s manje od 500.000 kn možeš dignuti dionicu za više od 20% u jednom danu.

Za Uljanik neću ni komentirati.

A sada zamislite da na nekoj dionici mirovinci uđu s 50 miliona kuna.

FATU možeš baciti kroz prozor.

Lp

ps. Dugoročno velika je šansa da ćeš većinu love na ZSE popušiti bez obzira na tablice.


Moram se ponavljati. Ne znam da li će dionice na zse i dalje plesati bočno ili padati i koliko još dugo. Ali to mi nije ni bitno, za jači pad kao kupovnu priliku imam spreman cash van uloženog u dionice. Bitno mi je poslovanje poduzeća dionica koje imam, a ako se ono ne pogorša, već ostane isto, čak i ako se ne popravlja, opruga je opet napeta u mom portfelju kao u prijašnjoj rundi koja je završila 2017. godine. S P/E oko 12 i EV/EBITDA ispod 7, a kod neturističkog nešto preko pola portfelja to je P/E ispod 10 i EV/EBITDA oko 5, portfelj ima opet potencijal rasta 1/4-1/3 do fer vrijednosti i puno više kad se to nastavi u mjehur. Situacija je slična i po porastu postotka dividende u portfelju bez ganjanja visoko dividendnih dionica. Čekati, lagano dodavati novac u dionice (ako nema većeg pada, jer tada lagano prelazi u puno) i čitati financijska izvješća kako budu kvartalno izlazila.

Vi ste prespavali zadnje dvije godine?
Vi niste vidjeli falsificirana izvješća od Belja, Leda, Jmnc?
Niste vidjeli pretvaranje d.d. u d.o.o.?
Šutnju HANFE?
Šutnju ZSE?



Moram se ponavljati. Ne znam da li će dionice na zse i dalje plesati bočno ili padati i koliko još dugo. Ali to mi nije ni bitno, za jači pad kao kupovnu priliku imam spreman cash van uloženog u dionice. Bitno mi je poslovanje poduzeća dionica koje imam, a ako se ono ne pogorša, već ostane isto, čak i ako se ne popravlja, opruga je opet napeta u mom portfelju kao u prijašnjoj rundi koja je završila 2017. godine. S P/E oko 12 i EV/EBITDA ispod 7, a kod neturističkog nešto preko pola portfelja to je P/E ispod 10 i EV/EBITDA oko 5, portfelj ima opet potencijal rasta 1/4-1/3 do fer vrijednosti i puno više kad se to nastavi u mjehur. Situacija je slična i po porastu postotka dividende u portfelju bez ganjanja visoko dividendnih dionica. Čekati, lagano dodavati novac u dionice (ako nema većeg pada, jer tada lagano prelazi u puno) i čitati financijska izvješća kako budu kvartalno izlazila.

Vi ste prespavali zadnje dvije godine?
Vi niste vidjeli falsificirana izvješća od Belja, Leda, Jmnc?
Niste vidjeli pretvaranje d.d. u d.o.o.?
Šutnju HANFE?
Šutnju ZSE?

[/quote]
Drevil sa svojim načinom ulaganja ima dobre rezultate. Jedina ozbiljnija greška mu je bila držanje leda kroz 2017. Sve ostalo je uglavnom bilo ok. Mislim da mu je godišnji prosjek bio oko 15% zadnjih 7-8godina



Moram se ponavljati. Ne znam da li će dionice na zse i dalje plesati bočno ili padati i koliko još dugo. Ali to mi nije ni bitno, za jači pad kao kupovnu priliku imam spreman cash van uloženog u dionice. Bitno mi je poslovanje poduzeća dionica koje imam, a ako se ono ne pogorša, već ostane isto, čak i ako se ne popravlja, opruga je opet napeta u mom portfelju kao u prijašnjoj rundi koja je završila 2017. godine. S P/E oko 12 i EV/EBITDA ispod 7, a kod neturističkog nešto preko pola portfelja to je P/E ispod 10 i EV/EBITDA oko 5, portfelj ima opet potencijal rasta 1/4-1/3 do fer vrijednosti i puno više kad se to nastavi u mjehur. Situacija je slična i po porastu postotka dividende u portfelju bez ganjanja visoko dividendnih dionica. Čekati, lagano dodavati novac u dionice (ako nema većeg pada, jer tada lagano prelazi u puno) i čitati financijska izvješća kako budu kvartalno izlazila.

Vi ste prespavali zadnje dvije godine?
Vi niste vidjeli falsificirana izvješća od Belja, Leda, Jmnc?
Niste vidjeli pretvaranje d.d. u d.o.o.?
Šutnju HANFE?
Šutnju ZSE?

[/quote]
a kad ste vi vidjeli da netko krade i galami, to se radi samo u bankama i oružanim pljačkama, sve ostalo se odvija u tišini i šutnji, obavijeno velom tajni, vidi pod ULJN



Moram se ponavljati. Ne znam da li će dionice na zse i dalje plesati bočno ili padati i koliko još dugo. Ali to mi nije ni bitno, za jači pad kao kupovnu priliku imam spreman cash van uloženog u dionice. Bitno mi je poslovanje poduzeća dionica koje imam, a ako se ono ne pogorša, već ostane isto, čak i ako se ne popravlja, opruga je opet napeta u mom portfelju kao u prijašnjoj rundi koja je završila 2017. godine. S P/E oko 12 i EV/EBITDA ispod 7, a kod neturističkog nešto preko pola portfelja to je P/E ispod 10 i EV/EBITDA oko 5, portfelj ima opet potencijal rasta 1/4-1/3 do fer vrijednosti i puno više kad se to nastavi u mjehur. Situacija je slična i po porastu postotka dividende u portfelju bez ganjanja visoko dividendnih dionica. Čekati, lagano dodavati novac u dionice (ako nema većeg pada, jer tada lagano prelazi u puno) i čitati financijska izvješća kako budu kvartalno izlazila.

Vi ste prespavali zadnje dvije godine?
Vi niste vidjeli falsificirana izvješća od Belja, Leda, Jmnc?
Niste vidjeli pretvaranje d.d. u d.o.o.?
Šutnju HANFE?
Šutnju ZSE?

[/quote]
a kad ste vi vidjeli da netko krade i galami, to se radi samo u bankama i oružanim pljačkama, sve ostalo se odvija u tišini i šutnji, obavijeno velom tajni, vidi pod ULJN

Ima i onih koji su prespavali i zadnjih 5 godina, kad je sve vrištalo na sve strane i kad je sve bo jasno vezano uz sastavnice todexa. Ali se ipak pohlepno drzalo dionice u nadi za velikom zaradom. A sve je bilo jasno kao dan. A i sad je sve jasno.


Vi ste prespavali zadnje dvije godine?
Vi niste vidjeli falsificirana izvješća od Belja, Leda, Jmnc?
Niste vidjeli pretvaranje d.d. u d.o.o.?
Šutnju HANFE?
Šutnju ZSE?

nisam prespavao, gubio, -9,1% 2017. ili bio u nuli tj -0,15% u 2018., kao i drugi, ogorčen prevarom kao i drugi. Za razliku od drugih biti ću još oprezniji nego li do sada, ne bi me oni mogli prevariti da nisam bio pohlepan. Srećom u portfelju imam 12-15 dionica a ne 2-3, s takvim oprezom lako se nadoknade gubici iz potpunog kolapsa jedne dionice ili iz više manjih grešaka. Još uvijek sam u velikom plusu i željan oplođivanja kapitala u poduzećima koja stvaraju novu vrijednost.


Doktoree.
Sve si lijepo napisao.
Ali da li stvarno vjeruješ financijskim izvještajima, bilo da su kvartalna, bilo godišnja.
Ja više ne vjerujem i naprosto tu činjenicu moram uključiti u odluku u koje dionice da investiram.
Ulaganje na ZSE je čista kocka, gdje ovisiš zapravo o prometu na pojedinoj dionici.
Evo na Varteksu s manje od 500.000 kn možeš dignuti dionicu za više od 20% u jednom danu.
Za Uljanik neću ni komentirati.
A sada zamislite da na nekoj dionici mirovinci uđu s 50 miliona kuna.
FATU možeš baciti kroz prozor.
Lp
ps. Dugoročno velika je šansa da ćeš većinu love na ZSE popušiti bez obzira na tablice.

Metoda ulaganja mi je takva da koristim podatke iz FI, neke mine s dobrim FI možeš izbjeći većim oprezom i praćenjem onoga što se dešava izvan FI, a kad nagaziš, onda mi je šteta ograničena zbog diverzifikacije.
Ako netko napumpa dionicu u kojoj već jesam to nije problem, izađem s plusom i kupim drugo, a sumnjam da bi već napumpana dionica imala meni privlačne podatke za ulaz.
Nakon 10 godina na burzi mislim da bi to bilo dugoročno, a još uvijek sam u dobrom plusu.

Najveći problem na zse nije mogućnost prevare, niti gubitak interesa hrvatskih ulagača za ulaganje u dionice, niti porezi. Najveći problem zse je smanjivanje ukupnog broja poduzeća na burzi i smanjivanje broja pristojnih do dobrih poduzeća, burza se svela na formalni popis od oko 120 poduzeća na uređenom tržištu, možda ih pola ima ikakav promet na burzi, od tih pola četvrtina su beznadežni gubitnici, ostane ti tridesetak za pratiti, ja pratim šezdesetak, ali ne znam zašto pola od od njih uopće gledam, nema teorije da počnu poslovati na na čin da meni uđu u obzir za kupnju. To će ubiti burzu ako se nešto ne promijeni i ne pojave se nova dionička društva izlistana na zse.


Najveći problem na zse nije mogućnost prevare, niti gubitak interesa hrvatskih ulagača za ulaganje u dionice, niti porezi. Najveći problem zse je smanjivanje ukupnog broja poduzeća na burzi i smanjivanje broja pristojnih do dobrih poduzeća, burza se svela na formalni popis od oko 120 poduzeća na uređenom tržištu, možda ih pola ima ikakav promet na burzi, od tih pola četvrtina su beznadežni gubitnici, ostane ti tridesetak za pratiti, ja pratim šezdesetak, ali ne znam zašto pola od od njih uopće gledam, nema teorije da počnu poslovati na na čin da meni uđu u obzir za kupnju. To će ubiti burzu ako se nešto ne promijeni i ne pojave se nova dionička društva izlistana na zse.

Totalni promasaj.
Poduzeca ima i previse

New Report

Close