Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

2019 best buy definitivnO OPTIMA…


2019 best buy definitivnO OPTIMA…

lahko pa mogoče

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

ima li na ovom forumu korisnik koji nema OPTE ?
99% preporuca kao best buy .
da ne bude zabune i ja imam nesto komada zbog uvida u knjigu dionicara.
postavlja se pitanje tko ce kupovati i dizati cjenu ako su svi vec kupili ?


2019 best buy definitivnO OPTIMA…

može neki argument?


ima li na ovom forumu korisnik koji nema OPTE ?
99% preporuca kao best buy .
da ne bude zabune i ja imam nesto komada zbog uvida u knjigu dionicara.
postavlja se pitanje tko ce kupovati i dizati cjenu ako su svi vec kupili ?

ja nemam, niti ću imati.
kao što nisam imala ledo, belje, jmnc i sl…
razlozi zašto nemam (niti ću imati) su slični.




Imate link na tu virtualnu burzu?

– moje dionice.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Znaci vi ste ds12
[/quote]

Ubacio sam se na virtualnu burzu, pa ćemo vidjeti za koji mjesec 🙂





Imate link na tu virtualnu burzu?

– moje dionice.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Znaci vi ste ds12
[/quote]

Ubacio sam se na virtualnu burzu, pa ćemo vidjeti za koji mjesec :-)ì
[/quote]
Jos malo i eto mene na dnu :).
Hvala Bogu da trejdam i da nisam dugorocni jer bi ostao gol i bos.
Stvarni portfelj +0,4%

Rastimo zajedno...

Best buy.

– ovaj put bih predložila kupnju dviju dionica:
1. Cronos
2. Aurora
– kupiti ih i držati godinu dana, vjerujem da će rasti.
– na žalost obje ove dionice ne možete kupiti na tržištu zvanom ZSE.
– dobra stvar kod ovih dionica je što ne morate plaćati porez a ni prirez, normalno, za to je potrebno i neko znanje ali velika većina vas je prepametna pa vam to neće biti neki problem.
– zašto su obje ove dionice dobra kupnja slobodno pitajte gospona Kanabisa ako meni ne vjerujete.

– I love this game.
Pozdrav !

Moram se ponavljati. Ne znam da li će dionice na zse i dalje plesati bočno ili padati i koliko još dugo. Ali to mi nije ni bitno, za jači pad kao kupovnu priliku imam spreman cash van uloženog u dionice. Bitno mi je poslovanje poduzeća dionica koje imam, a ako se ono ne pogorša, već ostane isto, čak i ako se ne popravlja, opruga je opet napeta u mom portfelju kao u prijašnjoj rundi koja je završila 2017. godine. S P/E oko 12 i EV/EBITDA ispod 7, a kod neturističkog nešto preko pola portfelja to je P/E ispod 10 i EV/EBITDA oko 5, portfelj ima opet potencijal rasta 1/4-1/3 do fer vrijednosti i puno više kad se to nastavi u mjehur. Situacija je slična i po porastu postotka dividende u portfelju bez ganjanja visoko dividendnih dionica. Čekati, lagano dodavati novac u dionice (ako nema većeg pada, jer tada lagano prelazi u puno) i čitati financijska izvješća kako budu kvartalno izlazila.

RIVP Valamar. Cijena je drastično pala 2018. pa je trenutno na niskim razinama. Odlična gastronomija, idealna klima u Hrvatskoj uz visoku doza sigurnosti gostiju i sve veća potražnja za 4/5* segmentom učinit će svoje da je ova dionica opet BB


i čitati financijska izvješća kako budu kvartalno izlazila.

Da……posebno ovo naznačeno se u zadnje vrijeme pokazalo kao dobitna strategija. 🙂

FI samo kao orijentir u situaciji gdje se isplati vrlo kratkoročno zatrejdati……a tko na temelju toga na ovoj burzi / u ovoj drzavi dugoročno ulaze ozbiljnije pare – takvom je bolje te iste pare uloziti u jedan od prokušanih fondova kojim upravljaju naši vrli profesionalci. Barem moze, kad mu nakon nekog vremena naprave pozamašni minus, imati opravdanje da nije ništa sam pogriješio – tek toliko da moze tješiti sam sebe.

Zdravlje i zivci, trebat ce…

New Report

Close