Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na zse su odrađeni svi bear maketi iz budućnosti pa ne reagiramo na trenutni


Danas ZSE ide u zeleno.
A iduce godine raketa.
I to ti je moj Haso tak. Ovo za next year ZNAM.
A ti budi u cashu. I jedi kokice.
P.S.
I ja sam ponesto u cashu. Cisto da pokupim poneki panicarski pad. Podravka je odradila sjajno, medekima usprkos.:-):-)

@ serislave
Tako si me uvjeravao da ide vlakić kada sam ti govorio da ti uvaljuju Agrokor dionice i društava koje s njim posluju po 50 % većoj cijeni.

Pa onda Agrokor.
Pa onda si nas uvjeravao kako će nakon nagodbe ZSE procvjetati (ovaj cvjetni aranžman je zbog cvjećara koji nam je sve to omogućio).

I koliko se sjećam na početku ove godine si pričao kako će opet doći do nekakve eksplozije.

Ako pogledamo na semafor CROBEX je na cca -6%, pa ne moram napominjati da sam bio u pravu.

Uglavnom poruka za sve bikove i optimiste.

Da toliko kupujete dionice koliko ovdje mlatite praznu slamu kak bu to išlo gore, već odavno bi preskočili i 3.000 bodova.

Samo nemate mašte, a rekao bi da Vam fali ona stvar koju fali i VOLU.

Možete samo sanjati da ste bikovi….


Danas ZSE ide u zeleno.
A iduce godine raketa.
I to ti je moj Haso tak. Ovo za next year ZNAM.
A ti budi u cashu. I jedi kokice.
P.S.
I ja sam ponesto u cashu. Cisto da pokupim poneki panicarski pad. Podravka je odradila sjajno, medekima usprkos.:-):-)

@ serislave
Tako si me uvjeravao da ide vlakić kada sam ti govorio da ti uvaljuju Agrokor dionice i društava koje s njim posluju po 50 % većoj cijeni.

Pa onda Agrokor.
Pa onda si nas uvjeravao kako će nakon nagodbe ZSE procvjetati (ovaj cvjetni aranžman je zbog cvjećara koji nam je sve to omogućio).

I koliko se sjećam na početku ove godine si pričao kako će opet doći do nekakve eksplozije.

Ako pogledamo na semafor CROBEX je na cca -6%, pa ne moram napominjati da sam bio u pravu.

Uglavnom poruka za sve bikove i optimiste.

Da toliko kupujete dionice koliko ovdje mlatite praznu slamu kak bu to išlo gore, već odavno bi preskočili i 3.000 bodova.

Samo nemate mašte, a rekao bi da Vam fali ona stvar koju fali i VOLU.

Možete samo sanjati da ste bikovi….

Haso
Dobre dionice nakon Agrokora i jesu procvjetale. Podravka, Atlantic, Medika i sl.
O svom kapitalcu Pevecu da ne govorim.
Ti si jedna jadna tuzna dusa koja brije na crnjake i ne moze si pomoci.
Zao mi te je. Jako.
Ali svejedno ides na ignore jer si osim jadan i poprilicno zao. A to ne trpim.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

bb 2019 bi mogla bit podr
Bar za prvu polovicu godine
Moje misljenje nije nagovor na ništa

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Apsolutno se slazem za Podr iako nema veze sa fundamentima nego sa politikom mirovinaca

Cisto ovako moje zapazanje. Jedine dvije “ozbiljne” dionice na kojima se moglo zaraditi u 2018 g. su PODR – 40% i ATGR – 20%. Zadnji post na temi PODR je objavljen 23.12.2018, a na temi ATGR 27.12.2018. Zakljucak: vecina forumasa voli crnilo i lose dionice. Cinjenice su nepobitne

Točno, od blue chipova na ove dvije se moglo dobro profitirati u 2018 uz pravi tajming
Za atgr sam pisao mislim na ljeto kad je bila oko cca 900 kn kako neprimjetno “bježi”
Ipak prednost dajem podravci za 2019

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

LRH,LRHC i DLKV. LRH kratkorocno najbolja kupnja.Ako i ne bude prodaje nece otic u 3 PM.

LRH – Ali zato moze natrag minimalno 10% dolje – kao i zadnji put. A likvidna je vrlo rijetko, tako da je timing izlaza za veće količine presudna stvar.

OPTE – blizi se rok za pocetak prodaje, cijena se dosta korigirala zbog jakog prodavaca koji je pri kraju, ne vjerujem da moze puno nize, a rast moze biti strelovit, fundamentalno ok (nije smece)
MDKA – smanjenje stope PDV na 5% pojacat ce likvidnost i smanjit kratkotrajna zaduzenja i troskove kamata, visoka dividenda zadnjih godina, odlicni fundamenti, trend rasta poslovanja, agrokor u potpunosti otpisan

P.s. nemam MDKA ni sam ne znam zasto, OPTE imam

Rastimo zajedno...


Apsolutno se slazem za Podr iako nema veze sa fundamentima nego sa politikom mirovinaca

Ima veze s fundamentima.
Kad izadje GFI semafor na MD ce s ovom cijenom pokazati P/E=10.5 i 0.8x book.
I dug dramaticno manji od usporedivih firmi.
Q4 iz 2017 kvari sliku ttm. Jer su namjerno sve lose ostavili u 2017.
Prema tome to mora up.
Da li 10% ili vise je druga stvar.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

New Report

Close