Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledam malo grafove po dionicama za 2018., strasno, gradjevinari, brodari, luke, socijalisticka industrija, sve to nemam, palo po 15, 20, 25% u godini dana, pa i pristojna industrija i turisti isto, a njih imam. To da ce crobex zavrsiti s 5-6% minusa ako ostane ovako je cudo, kao i moj portfelj s 1 i nešto % minusa, trebao bih analizirati kroz godinu sto me izvuklo, hupz sam nije.

ulpl

Sretan Božić !

– I love this game.
Pozdrav !


To da ce crobex zavrsiti s 5-6% minusa ako ostane ovako je cudo,

Čudne li godine.

– s mojim portfeljom je sve nekako bilo u redu do 4Q, čak sam u nekim periodima bila u ljepom plusu.
– na Agrokorovim dionicama nisam izgubila ni kunu, isto tako na građevincima na kojima sam još i zaradila.
– i sada u 4Q svaki tjedan minus sve veći i veći.
– ovu ću godinu završiti s gobitkom od jednog lijepog skupog novog auta.
– na nekim stvarima sam i zaradila ali ZSE čisti gubitak novca i vremena.
– nikada nisam ostvarila ovakav gubitak na godišnjem nivou ali kada gledam fondovsku industriju tu sam neki prosjek gubitka.
– a ne vidim da će biti nešto bolje ni u 2019. jer ako svijet pada padamo i mi.
– kod dosta dionica nema mi neke logike za daljnji pad, ali kod tih dionica vam i nema neke logike.
– moramo se pripremiti za još1-2-3 godine krize, ono tko preživi.

– I love this game.
Pozdrav !


– a ne vidim da će biti nešto bolje ni u 2019.

Tržište dionica, ZSE u 2019.

– porez na kapitalnu dobit,
– porez na dividendu,
– i normalno na to još i prirezi.

– država je svojim porezima i prirezima uništila tržište dionica.
– a svi zakoni vezani za dionice vam ostaju i u 2019. tako da od burze ništa, pušiona.

– moja preporuka je da i u 2019. ne trgujete ili trgovanje smanjite na minimum.

– I love this game.
Pozdrav !

Tko na ZSE-u nije još poludio, poludit će nagodinu !


Tko na ZSE-u nije još poludio, poludit će nagodinu !

Najvise ce poluditi onaj tko ne bude.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Najbolje je biti u cashu, ispeći kokice i promatrati kako je u ludnici.

Kako ovi “normalni” na ZSE lude.

Danas ZSE ide u zeleno.
A iduce godine raketa.
I to ti je moj Haso tak. Ovo za next year ZNAM.
A ti budi u cashu. I jedi kokice.
P.S.
I ja sam ponesto u cashu. Cisto da pokupim poneki panicarski pad. Podravka je odradila sjajno, medekima usprkos.:-):-)

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

OPTE najjača kupnja….

A nešto je i uprava zse pripomogla, delistiranjem firmi te zatvaranjem ce entera.


– a ne vidim da će biti nešto bolje ni u 2019.

Tržište dionica, ZSE u 2019.

– porez na kapitalnu dobit,
– porez na dividendu,
– i normalno na to još i prirezi.

– država je svojim porezima i prirezima uništila tržište dionica.
– a svi zakoni vezani za dionice vam ostaju i u 2019. tako da od burze ništa, pušiona.

– moja preporuka je da i u 2019. ne trgujete ili trgovanje smanjite na minimum.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI



To da ce crobex zavrsiti s 5-6% minusa ako ostane ovako je cudo,

Čudne li godine.
– s mojim portfeljom je sve nekako bilo u redu do 4Q, čak sam u nekim periodima bila u ljepom plusu.
– na Agrokorovim dionicama nisam izgubila ni kunu, isto tako na građevincima na kojima sam još i zaradila.
– i sada u 4Q svaki tjedan minus sve veći i veći.
– ovu ću godinu završiti s gobitkom od jednog lijepog skupog novog auta.
– na nekim stvarima sam i zaradila ali ZSE čisti gubitak novca i vremena.
– nikada nisam ostvarila ovakav gubitak na godišnjem nivou ali kada gledam fondovsku industriju tu sam neki prosjek gubitka.
– a ne vidim da će biti nešto bolje ni u 2019. jer ako svijet pada padamo i mi.
– kod dosta dionica nema mi neke logike za daljnji pad, ali kod tih dionica vam i nema neke logike.
– moramo se pripremiti za još1-2-3 godine krize, ono tko preživi.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Može se na to gledati i kao na 1, 2 ili 3 godine prilike za jeftino ukrcavanje u dionice, dobiješ za manje kuna sadašnje kupnje nego inače godišnju kunu dividende, čiste dobiti ili ebitdae od sada pa nadalje. Vrijeme za sijanje, nakon kojih slijedi žetva, kao što sam imao niz godina žetve prije ove zadnje dvije koje su mi sa zgubitkom. Ja se sada ne osjećam tjeskobno pred budućnošću i da ne znam što mi je činiti, jer mi portfelj nije nikad ranije proizvodio ovoliko čiste dobiti, operativnog novčanog tijeka ili ebitdae i s druge strane ta proizvodnja novca unutar poduzeća već dugo nije bila ovako jeftina prema cijeni dionice. Neizvjesno i zbunjeno sam se osjećao na početku 2017. godine, usred naglog rasta cijene mojih dionica koje su već imale napregnute cijene prema vrijednosti, sjediš na raketi i čekaš da ostane bez goriva, za mjesec, dva ili za godinu, dvije, taj put dogodilo se prvo. Kad su svi euforični ja postajem zabrinut, kad su svi zabrinuti ja sam miran i sretan.

New Report

Close