Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako sam radio u financijskoj industriji (kratko, hvala bogu) onda cu vam ispricati jednu pricu.
Kad se ide raditi u mirovinski fond onda se kaže da se ide radit u ladovinu. To bi bilo ono “ladit mud.a”. Ti ljudi pod milim bogom ništa ne rade, jer im je kupnja bilo kojih hrvatskih obveznica, po zakonu, prva na repertoaru. Nikom ne odgovaraju i njih potpuno briga za vaše prinose. Sad dolazimo do ljudi koji rade u toj istoj industriji, ali prije nego odu raditi u neki mirovinski fond, investiraju kao s nekim znanjem (svi se poznaju i samo se mjenjaju po fondovima kad jednom negdje dosadi). E ti koji rade u fondovima doslovno ne znaju objasniti sta je P/E (doživio od direktora jedne banke, ali koji je direktor za investicije). Znaci svi ti ljudi, koji su, malo je reci priglupi, vas opterecuju dal nesto kupuju il prodaju. Ukratko, u hrvatskoj jedino pametne ljude imaju u allianzu, bar one koje sam ja upoznao, i ako oni prodaju ili kupuju, možda nešto ima u tome. Za ostale fondove se ne zabrinjavajte.

ovog časa BB= RIVP


… u hrvatskoj jedino pametne ljude imaju u allianzu, bar one koje sam ja upoznao, i ako oni prodaju ili kupuju, možda nešto ima u tome. Za ostale fondove se ne zabrinjavajte.

rezultati allianz mirovinaca nam baš i ne govore tako


ovog časa BB= RIVP

– opet ti s RIVP.
– moje mišljenje je kako vam je najbolji dokup bio na cijeni od 48kn.
– jednom će te i pogoditi od kada tu dionicu predlažete za BB.
– ako nije tajna koliko love ste popušili s tim dokapima.

– a za ostalu publiku: padajući noževi se ne dokupljuju.

– I love this game.
Pozdrav !

BB:
– kodt
– adrs
– rivp
– adpl

Tim redom. Prilično likvidan portfelj. Teško da se može jako pogriješiti, a lako se može dogoditi da se jako dobro profitira. Padati bitno me može obzirom na politiku dividendi.

ULPL

BB:

– kodt
– adrs
– rivp
– adpl

Tim redom.

———————————————————-
Zašto baš tim redom? Može obrazloženje?

Ivana7 popušio nisam ništa.
Ti si podudlala na RIVP jer je nisi kupila na vrijeme niti sad na lekciji za ponavljače neki dan po 31 kn. Koliko to si sama izračunaj. Mislim da jesi poprilično.

Čekati da crvenilo prođe pa razni US bluechipovi posebno banke
Srebro-kako je alternativa popušila na kryptu možda se počnu ovdje prebacivati
Zse:
Best buy: JDOS-ako bude još ispod ili na 3200-pokupite dividendu 200kn a onda stati unutra i čekati sljedeću-broj automobila je veći, premije im ponovo rastu
od likvidnih: HT, ADRS, ADPL
od malih turista tko je strpljiv i može čekati ok: HTCP, HPDG
banke: nadati se padu ZABE ili PBZ-a od 5%-10% zbog straha u inozemstvu pa ako padnu kupiti
za TUHO, ATLN, PLAG i RIVP čekati i nadati se dodatnom padu

Žao mi je što ne mogu prisustvovati na “Buđenju Tržišta Kapitala”,u slučaju da netko od tamo prati forum,eto pitanja za njih što je BB,i pogotovo za Bakića,zašto nije u dokupu za DDJH i DLKV s ovakvim discountom ovo je prilika života?
Pogotovo kako on kaže da su na štednje na vrhu i treba ih uložiti u dionice HR., da sam proglašen uglednim investitorom u HR, bilo bi me sram tako nešto izjaviti.

[quote=PersJesus][/b]
BB:[/b]
[/b]
– kodt[/b]
– adrs[/b]
– rivp[/b]
– adpl[/b]
[/b]
Tim redom.[/b]

———————————————————-
Zašto baš tim redom? Može obrazloženje?

][/quote]

Pokušat ću malo obrazložiti.

Kao prvo – u tehničku analizu na ZSE ne priznajem. Znači, njezine rezultate potpuno eliminiram. Premali prometi su u pitanju i previše dogovorenih transakcija iz razno raznih interesa, što ruši smisao tehničke analize.

Generalno o portfelju – te 4 dionice pokrivaju široke segmente gospodarstva, pa se radi o solidnoj diverzifikaciji
Sigurno ima i dionica koje će više i brže rasti, ali to sa sobom nosi i pripadajući proporcionalni rizik. Ja rizik ne volim preveliki, pa mi se ovo čini neki optimalni odnos rizika i potencijalne dobiti. Ovo su sve tvrtke sa stabilnim poslovanjem, vrhunski, maksimalni boniteti (lako je provjeriti na bilo kojem portalu koji se time bavi, da sad ne reklamiram ovdje), prihodi (za sve dionice ukupno gledajući) su većim dijelom iz inozemstva.

KODT – vrhunski bonitet, u statutu imaju ugrađenu odredbu o isplati dividende (koliko posto dobiti), iz godine u godinu premašuju planove (vrlo konzervativno planiraju), po meni odličan target za neko preuzimanje (netko je spominjao primjer Gorenja). A do onda sigurna i ne mala dividenda.[/b][/b]

ADRS – ogroman kapital, koji se ne koristi. Ali i tome će doći kraj. Priroda radi svoje, pa će uskoro doći druga Uprava koja će nadam se znati što s tim kapitalom. Da uspiju ostvariti samo 5% povrata, sami izračunajte koliko je to. A to ne bi trebao biti problem. Uglavnom, prehrambena industrija, osiguranje, turizam, plus više novca nego neke banke.

RIVP – stvarno je dosta pala dionica, bez razloga vezanih uz poslovanje, osobno ne vjerujem da može puno više. A rasti može i preko cijene s koje je pala. Također postoji dividenda. Za razliko od prošle godine, sezona je sve duža, evo čak su i zimski period popravili… uglavnom ne vidim loših vijesti. Također većina prihoda iz inozemstva. U priče da to može na 20kn jednostavno ne vjerujem. zato što sam uvjerena da nismo sami na svijetu i da ima jako puno kandidata koji bi već na 30 puno uložili. da ne govorim o 29kn, pa 28kn itd…

ADPL – sigurna dividenda, na tome sigurno neće škrtariti, obzirom da Rusi (većinski vlasnici) žele dividendu, a i Uprava se nakopovala dionica kroz ESOP, pa im paše dividenda da se otplaćuju krediti za dionice. prihodi dosta diverzificirani geografski.[

Sta se tice likvidnosti ja bih poredao ovako:
-rivp
-adrs
-adpl
-kodt


BB:
– kodt
– adrs
– rivp
– adpl

Tim redom. Prilično likvidan portfelj. Teško da se može jako pogriješiti, a lako se može dogoditi da se jako dobro profitira. Padati bitno me može obzirom na politiku dividendi.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close