Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

SAPN nakon 9.mj ima 38M kn dobiti, na kraju godine će imati malo manje od 50M kn, što daje P/E na trenutnu cijenu 3,3.

Vrijednost SAPN na ovim razinama je 162M kn.

Pa neka netko kaže da na ZSE nema super prilika, jer ovo je nestvarno.

Lp

SAPN
Sve je točno što ste rekli.
Ali je isto tako točno da je dionica u teškom zapećku, zadnju divku je isplatila 2008 i to mizernu, moguć delist i bilo koja gadost koja većinskom padne na pamet (nešto kao Pevec nedavno, ali bez divke), veliki dug u odnosu na kapital, prihodi stagnantni što indicira zasićenje tržišta i nemogućnost pronalaska novih, a to onda ukazuje na opasnost od razvoja događaja ako se neka konkurencija malo jače angažira ovdje.
Nisam u branši pa ne znam mnogo.
Ovo je čisto površna opservacija.
Ali te činjenice plus stanje na tržištu daju cijenu koja jest.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


SAPN
Sve je točno što ste rekli.
Ali je isto tako točno da je dionica u teškom zapećku, zadnju divku je isplatila 2008 i to mizernu, moguć delist i bilo koja gadost koja većinskom padne na pamet (nešto kao Pevec nedavno, ali bez divke), veliki dug u odnosu na kapital, prihodi stagnantni što indicira zasićenje tržišta i nemogućnost pronalaska novih, a to onda ukazuje na opasnost od razvoja događaja ako se neka konkurencija malo jače angažira ovdje.
Nisam u branši pa ne znam mnogo.
Ovo je čisto površna opservacija.
Ali te činjenice plus stanje na tržištu daju cijenu koja jest.

Kakvo je to opravdanje da je cijena tu zbog neisplate divke, evo iz glave koliku je divku do sad isplatila Mais, ili Arnt i još brdo drugih dionice koje su po meni čak i precjenjene.

Večinski ima 87,3% dionica i plašiti se delistom je za miševe, zna se dobro tko je vlasnik Peveca i kako su se do sada odnosili prema malima i kakve su kontradiktorne izjave davali u medijima, tj. koliko su manipulirali skoro svim informacijama, tako da to nema baš nikakve veze s Saponiom ni njenim vlasnikom. Ajmo malo plašiti ljude s Agrokorom i njihovim izvještajima tj. kako su završili mali dioničari, svašta.

Ovo ostalo što ste nabrojali da prihodi stagniraju, opasnost od konkurencije, velik dug itd.
To bi možda i trebalo uzeti u obzir da SAPN ima P/E oko 10 što bi dalo cijenu od 760 kn po dionici.
Pa bi onda mogli govoriti da li ima još mjesta za rast i da li je podcjenjena ili precjenjena na tim razinama, ali ovako su vaši razlozi za tu cijenu neozbiljni, pa te razloge bi mogi navesti i da Saponia vrijedio 5 kn i da vrijedi 1000 kn po dionici, vidite koliko je to neozbiljno.
Ajmo malo pogledati naše firme koje nešto proizvode i prodaju u HR i vani.
PODR P/E 17
KRAS P/E 14
ATGR P/E 10
SAPN P/E 4 – nevjerojatno
I ovi gore navedeni se isto bore sa tržištem, konkurencijom i ostalim pa su puno bolje vrednovani.

SAPN na P/E 10 bi bila na razinama oko 760 kn po dionici.

Da se Sapn nalazi na razinama P/E 10 ne bi više ni izgledao tako velik dug, kojeg uredno i bez problema vraca.

Nemojte zaboraviti da je SAPN vlasnik 0,6% novog Agrokora, ako novi Agrokor vrijedi 20 milijardi kuna, Sapn udio vrijedi 120M kn. Tako da je i tu sve riješeno.

Lp

Opatijo bajna…😀
Kolega spominje plaže…pa nije Opatija samo plaža i more. Eto, ja sam rođenni Zagrepčanec i volim doći u Opatiju…na kavicu, šetnjicu, ševicu…fučkaš plažu, more i kupanje…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Opatija ima sve osim lijepe plaže…Zato se ode par km do Ičića ili još malo dalje i ima super plaža kao Medveja itd.


A bas sam nest mislila kupovat u prosincu, kad ono, preporuka da kupujemo sada. 😂
Peppermint, koje su dionice na kraju vala?

Pa moji targeti su LKPC 270-300kn jos malo kasni jer odraduje 4 od 5..Saponia 200-220kn..radi izvjesca teze ce u korekciju..Viro 100-105kn..Opte 1.3 do 1.45 kn…DLKV 7.7-8.3kn…JDPL cca 11-13 kn..Ulpl cca 65-73 kn. Rizo 18-20kn..HT 145 kn..Atpl cca 250-270 kn..dalje da ne nabrajam..
Planiram utuci pola milje kuna i nadam se lijepim prometima.
Ovaj mjesec ce zavrsiti val i uslijedit ce brzi poprilican rast masu dionica. Pod tim mislim 150-500%.

Gledajte. Nemam ja ništa protiv Opatije. O ukusima se naravno ne raspravlja. Ali uz sve lijepe gradove, plaze i otoke u lijepoj našoj, mislim da Opatija ima daleko najmanje za pokazat. I toliko o tome.


Ne ocekujte prevelike padove na puno dionica.

Prosinac ce biti turbo zelen.

bravo ,,taman na pocetku bear marketa ovakvih je najvise…
jedva cekam novu preporuku

molim moderatora da otvori temu[b] BEAR MARKE[/b]T 2019-2020 godina

zlato i nafta…to bi preporučio…dionica se klonite…

Gospon snajperist, pepermint govori o prosincu. To šta će dionice do onda potonuti 50% njega ne zanima. Znaci, ako vi sad kupite dionicu i ona rokne sa 20 na 10kn, odnosno padne 50%, ali u prosincu skoci 30% i završi na 13kn, pepermint će reci da je bio u pravu kad je rekao da treba kupovati dionice jer će u prosincu narasti. Ne znam koliko se razumijete u tehničku analizu, ali to je jedna fina, egzaktna znanost, koju rijetki mogu svladati s tolikom stručnosću kao što ju je svladao pepermint. To je gotovo kao cijepanje atoma. Ne znam koliko se sjecate jednog drugog nicka pod nazivom remorker, koji je došao na forum taman prošle godinu oko veljace, nedugo prije su dionice na našoj burzi krenule padati. Entuziastican decko nije znao previše o tehničkoj, a koristio ju je svakodnevno, pa je na gotovo svim dionicama izgubio, te nas je nedugo nakon toga napustio, i s foruma i s burze. Zaista mi je žao šta nije upoznao peperminta, koji bi mu mogao dati brojne savjete.o ulaganjima.

što mislite o ERNT na 980 kn


što mislite o ERNT na 980 kn

Isto što i na 1200, dobar buy.

Možda ipak malo pričekati da vidimo hoće li se taj skrbnički nastaviti istresati po bidu, pa ubosti jeftinije.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

New Report

Close