Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo recimo jedan Mundus i Finvest imaju fundamente, to što on sada nisu u fokusu je druga stvar. Prije ili kasnije će doći u fokus. Treba biti strpljiv i discipliniran Doći će to na svoje.

– MNDS, ADPL, JELEN, CROR, GIPK, JTMN, HOMS, RNAF.
– još kad bi imao i ZDENKU portfelj bi ti bio potpun.
– na takvom portfelju se može i puno zaraditi, ali se sigurno ne može mirno spavati.
– ali tvoji novci pa radi što te volja.
– možda su to i dobre dionice, ali po mojem ukusu ne bi trbale biti više od 5% ukupnog portfelja.
– u mom portfelju je samo bio ADPL.
– evo recimo jedan Mundus P/E 700,može li bolje od toga, možda se to i popravi, ali za mene je jako loše.
– nikome ne bih savjetovala dionice toga tipa, ali na ovom forumu Vas ima dosta koji ih jednostavno obožavaju,
– a ukusi su različiti.
Pozdrav !


Kod ADPL se potrefilo par stvari i desio se ovaj pad cijene, privremeno. Rusi su ulazili po 247, to je jasno, tvrtka ima odlične najave za buduće poslovanje…[smiley1]

Tako je, kolega Plavi, ADPL ima odlične najave koje se polako počinju ostvarivati, naravno da su velike investicije za novi Renault Twingo “pojele” dobar dio dobiti, ali do kraja godine i u 1Q sljedeće godine.se očekuju plodovi tih ulaganja. Dokapitalizacija je donijela puno casha u poduzeće i u dogledno vrijeme će biti akvizicija, proširivanja kapaciteta. 50% svega što se zarađuje u Rumunjskoj pripada AD Plastiku, bez obzira što se trenutačno ne nalazi u konsolidiranom. Jednog dana će se to morati vratiti u financijsko izvješće, pitanje je samo kada. Mislim da je sada odlično vrijeme za ponovni ulazak u ADPL, ovog puta čak po povoljnijoj cijeni od cijene dokapitalizacije, IMHO


Ivana007, btw, imaš ti kakav savjet za mene, da ja vidim kako je to kad se nekoga savjetuje?[smiley11]

– savjete kao i gospodin Plavi dajem rijetko.
– ali već sam na ovim stranicama savjetovala HT.
– ovaj vikend sam malo i prolistala prospekt.
– po nekoj mojoj računici možemo računati dividendu min. 4% na cijenu od 300kn, što bi bilo 12kn.
– sad ako bi išla cijena ispod 300, pa ako držite dionicu 1god. i dobijete još 10%, to bi moglo uvećati dividendni prinos i na 5%.
– e sad možemo računati kako bi mogli i fondovi kupovati tu dionicu na 350 – 400kn, računam kako će biti zadovoljni do 3% dividendnog prinosa.
– a dionica HT će i biti samo dividendna dionica, doći će do neke cijene i tu će biti stop.
– na početku trgovine kad bi izlaz malih bio 5.000.000.000kn cijena sigurno ide isod IPA, jer jednostavno nema toga novca,
– ali dugoročno će biti svakako dobra investicija.
– ovo je samo moje mišljenje koje i ne mora biti točno.
Pozdrav !

Ivana ljubavi daj i meni neki dobar savjet, vidiš da mi je portfelj u banani. Znaš kako se kaže daj da bi dobila[smiley2]

Od savjeta za sutra izdvojio bih prodaju THNK. Ako je ona izvođač radova u Kupskoj sutra će već u 10:05 biti u blokadi.
Nemojte zakasniti.

Pozdrav[smiley2]

Sve više komuniciramo, sve se manje razumijemo


Ivana ljubavi daj i meni neki dobar savjet, vidiš da mi je portfelj u banani.

– 28.09.2007. zadnji dan 3Q.
– ili od 09 – 12.10.2007. pokušaj rasprodati cijeli portfelj, bez obzira koliko si u minusu, te dane će ti biti vjerovatno i najviše cijene na burzi.
– pa u knjigama piše kako i najveći ekonomisti, doktori i pravnici gube na burzi, zašto bi i ti bio jedan od njih.
– pa ima i drugih dobrih poslova.
– možda lijepo pijevaš,
– možeš biti maneken,
– i da ne nabrajam dalje.
– sjeti se kako uvijek velika većina gubi na burzi, kladionici, kocki.
– a zašto se klade, da bi izgubili, isto tako ti je i na burzi.
Pozdrav !


baronhik: ” Ivana ljubavi daj i meni neki dobar savjet, vidiš da mi je portfelj u banani. ” – 28.09.2007. zadnji dan 3Q. – ili od 09 – 12.10.2007. pokušaj rasprodati cijeli portfelj, bez obzira koliko si u minusu, te dane će ti biti vjerovatno i najviše cijene na burzi. – pa u knjigama piše kako i najveći ekonomisti, doktori i pravnici gube na burzi, zašto bi i ti bio jedan od njih. – pa ima i drugih dobrih poslova. – možda lijepo pijevaš, – možeš biti maneken, – i da ne nabrajam dalje. – sjeti se kako uvijek velika većina gubi na burzi, kladionici, kocki. – a zašto se klade, da bi izgubili, isto tako ti je i na burzi. Pozdrav !

Oprosti kolegice , a zašto od 09 – 12-10. ?
Kaj se dešava tih dana ?

Korekcija.
– nitko nije komentirao jedan moj post na ovoj temi.
– jedan portfelj cca 30 dionica na ATH.

– sutra će biti još prodaje zbog HT, ali svi neće moći tu lovu ubaciti u HT.
– do prodaje dionica HT, očekujem lagano nabildavanje tržišta.
– a kad dođe lova od HT, čeka nas ludnica na tržištu, biti će veselo.
– uspijela sam ovaj HT nekako bez kredita.
– ali sad razmišljam o jednom kreditu ili prodaji ovih tromijih dionica tipa ADRS, ili možda INA, neznam nisam pametna.
– što Vi savjetujete, što sada prodavati, a opet što od ovih jeftinijih kupovati ???????
Pozdrav !


Ivana ljubavi daj i meni neki dobar savjet, vidiš da mi je portfelj u banani. Znaš kako se kaže daj da bi dobila[smiley2] Od savjeta za sutra izdvojio bih prodaju THNK. Ako je ona izvođač radova u Kupskoj sutra će već u 10:05 biti u blokadi. Nemojte zakasniti. Pozdrav[smiley2]

Kolega stvarno jadne priče, ne znam šta da kažem osim, da se držite Vaših ‘bisera’…


Ivana ljubavi daj i meni neki dobar savjet, vidiš da mi je portfelj u banani. Znaš kako se kaže daj da bi dobila[smiley2] Od savjeta za sutra izdvojio bih prodaju THNK. Ako je ona izvođač radova u Kupskoj sutra će već u 10:05 biti u blokadi. Nemojte zakasniti. Pozdrav[smiley2]

nadam se da će biti u blokadi i da neću zakasniti, na dokup naravno[smiley2]

Heaven or Las Vegas

baronhik:

Ivana ljubavi daj i meni neki dobar savjet, vidiš da mi je portfelj u banani. Znaš kako se kaže daj da bi dobila[smiley2] Od savjeta za sutra izdvojio bih prodaju THNK. Ako je ona izvođač radova u Kupskoj sutra će već u 10:05 biti u blokadi. Nemojte zakasniti. Pozdrav[smiley2]

nadam se da će biti u blokadi i da neću zakasniti, na dokup naravno[smiley2]

Auuuu, a nema druge blokade vise… Da nebi sutra bila jazovka? [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Blagoc, upravo sam pogledao, 12.04.2007. PBZ je dosegnuo 1 700 kuna, i više nikada nije pao ispod te cijene.
E pa kako si onda mogao prodati sa gubitkom pitam se??!!

Zaboravio sam točnu cifru, pa sam zaokružio. U stvarnosti je bilo 1685 kuna, početkom drugog mjeseca. Onda je naglo palo, pa se pročulo da si ti izašao istovremeno postavljajući naloge na 2000 i 20000 kuna i navlačeći druge na kupnju. Tada sam i ja prodao po 1400 kuna. Ali kao što rekoh ništa ti ne zamjeram.

Ajde da se i ja malo uključim u ovu temu. ( umorio sam se od ovih punomoći i umiljavanja rodbini i prijateljima )

1. HT ( mislim da je komentar suvišan )
2. FNVC ( podcijenost, trenutno niska cijena,očekuju se dobri rezultati 3q zbog sezone, širenje poslova )
3. DLKV ( dobri poslovi )
4. TNPL ( potcijenost u odnosu na ATPL po svim kriterijima )
5. TNSA ( valjda bi novi NO trebao nešto uraditi i kupiti dosta dionica za trezor )
6. ZABA ( tu bi trebalo završiti dosta novaca iz HT-a, dobri rezultati )

Pozdrav svima.

P.S. Idem ja “malo” posjetiti neke “bivše” prijatelje da malo popričamo oko HT-a. ( i onda s njim kod bilježnika )

New Report

Close