Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nije ovo nikakva savjetodavna ustanova, mene ovo sve više podsjeća na trešnjevački plac- ne mislim na poslovni forum, nego neka pisanja (čast izuzecima koji iskreno pišu o svojim portfeljima bez navlačenja), ali ne može mi netko reći da ga je netko treći navukao na kupnju dionice. Taj netko, tko kupi po preporuci s foruma i malo se “zezne” trebao bi prije svega poradit na sebi. Pa koji te to lik može nagovorit da kupiš GIPK ili, ne znam INGRu ili ZABU, ako prije toga nisi dobro proučio fundamente dionice, ili bar kretanje masa na mostichu[smiley7]. Ma kakvo navlačenje i drukanje, pa vaša je zadnja odluka, očito je tu riječ o slabim i jakim, odnosno slabijim i jačim osobnostima. Malo se uozbiljite, nije ovo PlayStation ili Monopoly, igra se pravim novcem i gube se pravi novci.

– forum je u biti savjetodavna ustanova, tražimo dobre ideje od drugih likova.
– mene neki likovi mogu nagovoriti na kupnju dionica, i nikada do sada nisam pogriješila.
– u fundamente se puno ne kužim, ali zato imam dosta njih koji me odlično savjetuju, a oni se vjerovatno i kuže u te fundamente, koji opet nisu puno bitni na ovom našem tržištu.
– da sigurno, zadnja je odluka moja koja ipak mora biti potvrđena bar s dva izvora informacija.
– ova ti je dobra, igra se pravim novcem i gubi se pravi novac.
– do sad ne znam tko je uopće mogao izgubiti na burzi, ali doći će i ta vremena kad ćemo i gubiti na burzi.
– ja sam se već i na to pripremila, na burzi radim s 50% kapitala.
Pozdrav !


Je IVANA prošlo je vrijeme starih ulagača PLAVI je predstavnik novog vala jer su se i neke stvari promjenile od prije dvije godine kada je trebalo samo kupiti dionicu i čekati da ona naraste,danas više nije tako danas treba prepoznati tvrtku koja je u stanju podizati svoje rezultate iz qartala u qartal a to je već teže nego ono prvo.I tu je kolega PLAVI trenutno najbolji jer se prilagodio novonastaloj situaciji.

Tako kako se vi rugate”starim navlakačima” su se u Americi rugali Warrenu Buffettu pa sad cijeli svijet zna da nisu bili u pravu. Meni nije nemoguće zamisliti da se takav krš kao što se zbio u Americi dogodi i kod nas. Ne zaboravite fundamenti su uvijek važni. Svatko tko govori drugačije nije u pravu.
Evo recimo jedan Mundus i Finvest imaju fundamente, to što on sada nisu u fokusu je druga stvar.
Prije ili kasnije će doći u fokus.
Treba biti strpljiv i discipliniran
Doći će to na svoje.
Najgore je kad ulažete trčeći za krdom poput ovih u Ingri. Tu bi ste mogli loše proći. Lako je ovima koji su u Ingru ušli na 2.000 kuna. Samo ne znam kako će to pomoći nekome tko plati jednu jedinu dionicu 46.000,00 kn????

Sve više komuniciramo, sve se manje razumijemo

@Ivana Sieben

Kak ne znaš ko je izgubio na burzi, onaj Tihomir kuka na Miku i Bakulaza da su ga oni naložili da kupi PTKM, Bragoc na Plavog, ima neka djevojka koja je kupovala sve na ATH, ne mogu se sjetit imena, da sad ne kopam po forumu, pa di se to tako radi, Bangladeš i brdoviti Balkan. [smiley7]
Samo nek slušaju savjete iz savjetodavne ustanove, ja imam savjetodavca privatnog unutar sebe, ima godina, ko i ja, visok ko i ja, pametan ko i ja, još uvijek u debelom plusu ko i ja.

– forum je u biti savjetodavna ustanova, tražimo dobre ideje od drugih likova.
Na neki način i je u nekim okvirima, ali samo to, zadnja odluka investitora.

Dosta ljudi ovo shvaća kao za…anciju, igraju s 7234 kune, pišu gluposti. Poslovni svojim člancima može imati utjecaja na burzovna kretanja, ali da će neki Mirko ili Jozo svojim pisanjem potaknuti ATPL na skok od 18%, ma dajte.

Ivana007, btw, imaš ti kakav savjet za mene, da ja vidim kako je to kad se nekoga savjetuje?[smiley11]

Pessimism Is Your Friend


plavi: ” A šta da si ja mislim, prvo sam kriv za ZABU, pa za PBZ, na kojem se teoretski nije moglo izgubiti ako si kupio po 1 700. I koji je zaključak? ” – zaključak je : – gospodin Plavi je velika prekretnica na ovom forumu. – prije, a i sada se najvećim dijelom druka na slabo likvidne i općenito loše firme. – kad otvorim ovaj, a i druge forume, posebno na određenim temama gdje istu dionicu uvijek preporuča par istih likova koji su puno puta i likovi iste osobe, ili povezani likovi. – gospodin Plavi je prvi počeo drukati na likvidnim i jako dobrim samo [color=blue]morate znati kako on svojom kupnjom ili prodajom dionica koje reklamira nije nikako mogao utjecati i na cijene tih dionica. [/color]Pozdrav !

Ovaj poplavljen teks je jako bitan, na mnogim nelikvidnim dionicama razni likovi su prodavali fore sa umjetnim dizanem cijene ili umjetnim supportom. GIPK, NACE, BLKL, VIS.. ima ih koliko hočeš.
Te dionice ja zovem UP and DOWN dionice.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Uvaženi kolega Plavi da li vašem cijenjenom mišljenju i ADPL spada u te UP&DOWN dionice?
I što je sad pametno napraviti, prodati ili čekati oporavak cijene?

Zabrinuti dioničar

Sve više komuniciramo, sve se manje razumijemo


plavi: ” A šta da si ja mislim, prvo sam kriv za ZABU, pa za PBZ, na kojem se teoretski nije moglo izgubiti ako si kupio po 1 700. I koji je zaključak? ” Ma ti si kriv i što sam ja INGRu kupovao po 35k, i sad je još imam.[smiley1] Ma malo sam gledao datume oko PBZ, pa otkad je Bragoc kupio, nikad više nije pala ispod 1700, ne znam čemu ti postovi kolege Bragoca.

Pa eto sad ti reci.
Ali ja sam kriv, samo teoretski ,izgubiti se nije moglo.
Jedino ako se prodalo van burze ispod tržišne cijene?
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Je IVANA prošlo je vrijeme starih ulagača PLAVI je predstavnik novog vala jer su se i neke stvari promjenile od prije dvije godine kada je trebalo samo kupiti dionicu i čekati da ona naraste,danas više nije tako danas treba prepoznati tvrtku koja je u stanju podizati svoje rezultate iz qartala u qartal a to je već teže nego ono prvo.I tu je kolega PLAVI trenutno najbolji jer se prilagodio novonastaloj situaciji.

Uz dužno poštovanje, mislim da je oduvijek trebalo tražiti ovakve tvrtke, kakve vi spominjete, jedino što su razni likovi stvorili pogrešnu percepciju o ulaganjima i burzi općenito. Većina njih piše pod novim nickovima kako bi zameli tragove, neki se ne srame priznati tko su od prije, a neki se prave englezi. Ali sva sreća tko malo bolje prati vrlo brzo to prokuži, a neznaju da i u svojoj najbližoj okolici imaju likove za koje misle da su pouzdani, a kad ono..
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Uvaženi kolega Plavi da li vašem cijenjenom mišljenju i ADPL spada u te UP&DOWN dionice? I što je sad pametno napraviti, prodati ili čekati oporavak cijene? Zabrinuti dioničar

Ne spada, kod ADPL se potrefilo par stvari i desio se ovaj pad cijene, privremeno.
Rusi su ulazili po 247, to je jasno, tvrtka ima odlične najave za buduće poslovanje ali tko je mogao očekivati katastrofalno izvješće zbog nove linije proizvoda za Renault i troškova koji su zbog toga nastali, kao i promjene računovodstvene politike, gdje je čak i jedna tvrtka kčer koja je ranije bila u konsolidiranom , saa više nije. To nitko nije mogoa znati ili pretpostaviti, osim onoga tko je imao povlaštene informacije. A i toga je vjerojatno bilo, to je onaj pad od 270-280, na 250.
Ali tebi to ionako nije bitno , kada nisi dioničar ADPL-a , bitan sam ti ja je li tako?Možeš usput spomenuti i ostale moje dionice o kojima sam pisao, i koliko su rasle kao npr. VART,PBZ, ZABA, KOEI, VIRO, INGR, ULPL, HDEL, JMNC, JNAF, VDKT, ZVZD itd.
Pogledaj kada sam pisao , i koliko sui rasle u vrlo kratkim vremenskim razdobljima. Sve samo hitovi , za razliku od tvojih Dark Horsea. kaj možeš, tak je , kak je.
[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Alamo: ” plavi: ” A šta da si ja mislim, prvo sam kriv za ZABU, pa za PBZ, na kojem se teoretski nije moglo izgubiti ako si kupio po 1 700. I koji je zaključak? ” Ma ti si kriv i što sam ja INGRu kupovao po 35k, i sad je još imam.[smiley1] Ma malo sam gledao datume oko PBZ, pa otkad je Bragoc kupio, nikad više nije pala ispod 1700, ne znam čemu ti postovi kolege Bragoca. ” Pa eto sad ti reci. Ali ja sam kriv, samo teoretski ,izgubiti se nije moglo. Jedino ako se prodalo van burze ispod tržišne cijene? [smiley2]

Pa gledaj ljudi idu van, zavrte par rundi pića, račun 1300 kuna, nemaju love kod sebe i plate dionicom PBZ na đemdo, a kupe po 1700, i ode ispod tržišne cijene u gluho doba noći. Eto to ti je burza, živi vrag, a ni Samodol ne zna kako je otišla ispod cijene.[smiley1]

Pessimism Is Your Friend

Hvala kolega PLavi na iscrpnom objašnjenju, znači kod ADPL se “potrefilo” a kod ostalih nije. A valjda im grah tako pao?

A kaj je li i Janaf UPnDOWN ili se i kod njega “Potrefilo”?

[smiley2]

Sve više komuniciramo, sve se manje razumijemo


Hvala kolega PLavi na iscrpnom objašnjenju, znači kod ADPL se “potrefilo” a kod ostalih nije. A valjda im grah tako pao? A kaj je li i Janaf UPnDOWN ili se i kod njega “Potrefilo”? [smiley2]

E vidiš JANAF je up and down dionica, ali ne zato jer je umjetno napumpana cijena ili je netko napravio navlakušu ( kao na GIPK ili NACE ) , već zbog raznih političkih odluka koje prate tu dionicu i o kojima ovisi.
Pa je tako zadnje bilo to da je Putin bio u zagrebu, ali ništa konkretno nije dogovoreno, još k tome pisalo se po novinama o konkurentskom naftovodu. To si trebao prodati kao i ja na 8 000, ja sam pošteno napisao kada sam kupio na 6 800 i pošteno napisao kada sam prodao na 8 000, može li bolje i poštenije.
A to što ništa nije konkretizirano na političkim skupovima šta mi tu možemo, treba pratiti i procijeniti i donjeti prave odluke u pravom trenutku. dodatni uteg ovoj dionici je i to što Dom Holding izlazi, i ako malo bolje pratiš vidjet češ da je dobrim djelom odogovoran za ovaj pad sa 8 000 na 6 000. Procijene oko toga kada će netko iz top 10 početi izlaziti je isto tako nemoguće donjeti, složit ćeš se, e pa zato treba pratiti i procijeniti. Dobro moglo se pretpostaviti da će prodati samo dio dionica, ali oni samo prodaju, izgleda da izlaze van. iako ja osobno mislim da jANAF vrijedi i preko 10 000 ( pogledajmo malo fundamentalno sa drugim naftovodima u svijetu )pitanje je kada će tržište to revaloirizirati. Slično se desilo i sa ZABOM ( izlazio HYPO sa hrpom komada , i prodavali Uprava i NO dio, slična stvar ). Ali se lijepo moglo zaraditi od 6 700, pa je doguralo u par mjeseci do 13 500, to je 100 % kaj ne.
A i tu ZABu će fondovi potegnutio samo tak, pitanje je samo vremena , koliko ih je samo ulazilo na 12 500 i 13 000. REalno ona mora oko 15 000 da bi bila u rangu sa ZABOM, a tako je bilo godinama.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Znam ja to sve samo primjećujem da su sve vaše dionice “potrefile” loš splet okolnosti a kad se to desi nekim drugima onda su to UPnDOWN dionice. Malo vam je pristran kriterij kolega.
Niti za GIPK se nije znalo da će lopov od direktora napraviti takvu dokapitalizaciju.
Ni za Mundus se nije baš znalo da nestaju novci iz blagajne.
Ni za Jelen se nije moglo znati da će završiti sa 330 kn na 130kn, itd.itd.
Hoću reći malo više principijelonosti kolega vam ne bi škodilo.
Jer najgora je naknadna pamet.
[smiley2]

Sve više komuniciramo, sve se manje razumijemo

New Report

Close