Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– a Vi gospodine luki007, kao i velika većina ulagača u HT će kupovati, aute, uplaćivati za zimovanja i ljetovanja, obnoviti garderobu i možda nešto i ostane za dionice tipa HOMOS ili ZDENKA da ih dalje ne nabrajam jer tu će biti i najveći prinosi.

Eventualnom zaradom od Tht-a ne mislim kupovat auto, uplačivat za zimovanja i ljetovanja niti obnavljat garderobu
Isto tako ne mislim kupovat dionice tipa homs niti zdenka……….

Inače pozorno pratim Vaše postove i postove kolege mreicha jer ih smatram jednim od najkvalitetnijih na forumu, tj. dosta sam naučio čitajući ih…………..zasada još nemam dovoljno znanja ukljućiti se u neku znanstvenu raspravu iz ekonomije jer mi to nije primarna struka…….za sada postavljam pitanja, čudim se i učim………….

Pozdrav!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Kupovao sam ja i PBZ pred pola godine po 1.700 kuna jer si najavljivao brzi rast na 2.000 kuna, a “evo već su se pojavili i od 20.000 kn na prodaji”, pa sam nakon mjesec dana izašao kad sam saznao da si potiho i ti rasprodao. Gubitak je bio par stotina po dionici.[smiley16] Ali nema veze, ne zamjeram ti. Glavno da se mi družimo.[smiley11]

E, pa ako si kupovao zbog toga što sam ja pisao o PBZ-u, trebao si kupiti po 750, jer tada sam počeo pisati.
Od tada je prošlo nepunih 6 mjeseci i cijena je narasla 100 %, a ubrzo i više.
pitam se je li uopće kod te dionice moglo biti boljeg prinosa u tako kratkom vremenu.
Ako si i kupio po 1700 ne znam kako si mogao izgubiti osim ako si prodao u onoj mini korekciji kada je sve padalo pa tako i PBZ. Jer nakon toga vrlo brzo je skočio na 2 000 kuna. I to je odličnih 20 % u vrlo kratkom periodu.
Ja sam PBZ prodao isključivo zbog dokapitalizacije ZABE i dokupa Ingre, kada sam počeo prodavati nisam pisao o dionici, niti ikada radim to kada izlazim iz nečega. Zadnji primjer je bio Varteks , izlaz oko 240-250.
Ulaz 140 prije par mjeseci.
Pa nemojte ljudi ulagati na temelju nečijeg pisanja na forumu, treba nformacije i argumente dobro razmotriti , ali konačna odluka mora biti na vlastitu odgovornost.
Ajde ZABA je imala nesretan splet okolnosti kada je cijena pala, ali PBZ stvarno nije imao padova osim u vrijeme mini korekcija, ali tada sve pada zar ne?
Ti si prvi za kojeg sam čuo da je izgubio na PBZ-u, inaće sam dobivao PM-ove zahvale i sl. , jer je dionica stvarno imala brz , i snažan rast u vrlo kratkom periodu.
A sječamo se kada sam otvorio temui koliko je bilo protivnika i zagovornika toga da nema temelja za rast, slično kao i na Ingri. A kad ono – spektakl.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Sanader će morati kupovati, barem do izbora, pobilo kojoj cijeni jer ako razdragano pučanstvo ne zaradi svojih 20 – 35% do izbora imat ćemo drugog premijera![smiley2]

jesam li u pravu?[smiley13]


bragoc: ” Kupovao sam ja i PBZ pred pola godine po 1.700 kuna jer si najavljivao brzi rast na 2.000 kuna, a “evo već su se pojavili i od 20.000 kn na prodaji”, pa sam nakon mjesec dana izašao kad sam saznao da si potiho i ti rasprodao. Gubitak je bio par stotina po dionici.[smiley16] Ali nema veze, ne zamjeram ti. Glavno da se mi družimo.[smiley11]” E, pa ako si kupovao zbog toga što sam ja pisao o PBZ-u, trebao si kupiti po 750, jer tada sam počeo pisati. Od tada je prošlo nepunih 6 mjeseci i cijena je narasla 100 %, a ubrzo i više. pitam se je li uopće kod te dionice moglo biti boljeg prinosa u tako kratkom vremenu. Ako si i kupio po 1700 ne znam kako si mogao izgubiti osim ako si prodao u onoj mini korekciji kada je sve padalo pa tako i PBZ. Jer nakon toga vrlo brzo je skočio na 2 000 kuna. I to je odličnih 20 % u vrlo kratkom periodu. Ja sam PBZ prodao isključivo zbog dokapitalizacije ZABE i dokupa Ingre, kada sam počeo prodavati nisam pisao o dionici, niti ikada radim to kada izlazim iz nečega. Zadnji primjer je bio Varteks , izlaz oko 240-250. Ulaz 140 prije par mjeseci. Pa nemojte ljudi ulagati na temelju nečijeg pisanja na forumu, treba nformacije i argumente dobro razmotriti , ali konačna odluka mora biti na vlastitu odgovornost. Ajde ZABA je imala nesretan splet okolnosti kada je cijena pala, ali PBZ stvarno nije imao padova osim u vrijeme mini korekcija, ali tada sve pada zar ne? Ti si prvi za kojeg sam čuo da je izgubio na PBZ-u, inaće sam dobivao PM-ove zahvale i sl. , jer je dionica stvarno imala brz , i snažan rast u vrlo kratkom periodu. A sječamo se kada sam otvorio temui koliko je bilo protivnika i zagovornika toga da nema temelja za rast, slično kao i na Ingri. A kad ono – spektakl.

Blagoc, upravo sam pogledao, 12.04.2007. PBZ je dosegnuo 1 700 kuna, i više nikada nije pao ispod te cijene.
E pa kako si onda mogao prodati sa gubitkom pitam se??!!

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nemam namjeru ocijenivati ničije postove niti se osiječam kopetentnim za tako nešto,ali stvarno neznam šta je trebalo raditi da se ulaganjem u PBZ izpuši[smiley4]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

A šta da si ja mislim, prvo sam kriv za ZABU, pa za PBZ, na kojem se teoretski nije moglo izgubiti ako si kupio po 1 700.
I koji je zaključak?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Mnogi će kupovati HT na cijeni 30% većoj od Sanaderove ( ako budu imali priliku).


A šta da si ja mislim, prvo sam kriv za ZABU, pa za PBZ, na kojem se teoretski nije moglo izgubiti ako si kupio po 1 700. I koji je zaključak?

Ma ti si kriv i što sam ja INGRu kupovao po 35k, i sad je još imam.[smiley1]

Ma malo sam gledao datume oko PBZ, pa otkad je Bragoc kupio, nikad više nije pala ispod 1700, ne znam čemu ti postovi kolege Bragoca.

Pessimism Is Your Friend


A šta da si ja mislim, prvo sam kriv za ZABU, pa za PBZ, na kojem se teoretski nije moglo izgubiti ako si kupio po 1 700. I koji je zaključak?

– zaključak je :
– gospodin Plavi je velika prekretnica na ovom forumu.
– prije, a i sada se najvećim dijelom druka na slabo likvidne i općenito loše firme.
– kad otvorim ovaj, a i druge forume, posebno na određenim temama gdje istu dionicu uvijek preporuča par istih likova koji su puno puta i likovi iste osobe, ili povezani likovi.
– gospodin Plavi je prvi počeo drukati na likvidnim i jako dobrim dionicama.
– samo morate znati kako on svojom kupnjom ili prodajom dionica koje reklamira nije nikako mogao utjecati i na cijene tih dionica.
Pozdrav !

Je IVANA prošlo je vrijeme starih ulagača PLAVI je predstavnik novog vala jer su se i neke stvari promjenile od prije dvije godine kada je trebalo samo kupiti dionicu i čekati da ona naraste,danas više nije tako danas treba prepoznati tvrtku koja je u stanju podizati svoje rezultate iz qartala u qartal a to je već teže nego ono prvo.I tu je kolega PLAVI trenutno najbolji jer se prilagodio novonastaloj situaciji.

SAM PROTIV SVIH


plavi: ” A šta da si ja mislim, prvo sam kriv za ZABU, pa za PBZ, na kojem se teoretski nije moglo izgubiti ako si kupio po 1 700. I koji je zaključak? ” – zaključak je : – gospodin Plavi je velika prekretnica na ovom forumu. – prije, a i sada se najvećim dijelom druka na slabo likvidne i općenito loše firme. – kad otvorim ovaj, a i druge forume, posebno na određenim temama gdje istu dionicu uvijek preporuča par istih likova koji su puno puta i likovi iste osobe, ili povezani likovi. – gospodin Plavi je prvi počeo drukati na likvidnim i jako dobrim dionicama. – samo morate znati kako on svojom kupnjom ili prodajom dionica koje reklamira nije nikako mogao utjecati i na cijene tih dionica. Pozdrav !

Pa zar nije ovaj forum samo razmjena iskustava i mišljenja, nije ovo nikakva savjetodavna ustanova, mene ovo sve više podsjeća na trešnjevački plac- ne mislim na poslovni forum, nego neka pisanja (čast izuzecima koji iskreno pišu o svojim portfeljima bez navlačenja), ali ne može mi netko reći da ga je netko treći navukao na kupnju dionice. Taj netko, tko kupi po preporuci s foruma i malo se “zezne” trebao bi prije svega poradit na sebi. Pa koji te to lik može nagovorit da kupiš GIPK ili, ne znam INGRu ili ZABU, ako prije toga nisi dobro proučio fundamente dionice, ili bar kretanje masa na mostichu[smiley7]. Ma kakvo navlačenje i drukanje, pa vaša je zadnja odluka, očito je tu riječ o slabim i jakim, odnosno slabijim i jačim osobnostima. Malo se uozbiljite, nije ovo PlayStation ili Monopoly, igra se pravim novcem i gube se pravi novci, a isto tako dobivaju.

Pessimism Is Your Friend

HT.
– evo već dva dana postavljam pitanje na temi HT, kolika će biti buduća dividenda HT.
– po meni 12kn.
– ali odgovora nema, nitko se niti ne trudi dati odgovor, je tu će biti taktika prodaj prvi dan i bježi.
– dio ću možda i ja prodati, ali jedan veći dio sigurno neću, obožavam dividendne dionice.
– možda ju budem i kupovala na burzi, ako bude jeftina.

– a sad jedan savjet od mene za one koji mogu i žele više.
– limit je 5 punomoći.
– ali Vi slobodno možete 5 na tatu, 5 na mamu, 5 na baku, 5 na djeda ……. i tako 5 po pet.
Pozdrav !

New Report

Close