Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ivana7: ” – ma ne odnosi se na Vas gospodine Plavi, Sarica (Zimzelen, Gastarbajter) navuče investitore na određene dionice i prvi bježi iz istih kad dođe gusto, ali to isto ne uspijeva i drugima. ” Iako cijenim kolegu Plavog isto ovo o cem Ivana pise je i Plavi izveo s JNAFom.

Nisam ništa izveo, kupio sam po 6 700 i izašao na 8 000. Bilo je govora o naftovodima, sve je bilo po novinama, ali ništa nije konkretizirano. Procijenio sam da je najbolje izaći u tom trenutku, kada sam prodao, to sam i napisao. U janaf sam ulazio već 3 puta i izlazio sa lijepim plusevima, ali takva je dionica jednostavno, malo naraste pa se povrati. dodatno Dom Holding po svojoj prilici potpuno izlazi, i to je bio dodatni uteg.
Nije valjda grijeg prodati nešto, a sve što sam pisao je stajalo. A nikome nisam ništa savjetovao niti oko janafa, niti oko bilo koje druge dionice.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Sve je to ok naravno, i kupiti i prodati. No igrom slucaja bas sam pratio onaj dan i minute kad ste do same blokade u plus “drukali” kak je JNAF super za kupiti na tim razinama (blokada je bila na 8000 ak se sjecam), da bi nakon blokade sa smjeskom objavili kak ste sve rasprodali. Dakako, ne trebam spominjati da se od tog momenta dionica strmoglavila i jos se nije oporavila. Tak, da ono, bez uvrede, ali s tom epizodom ste mi se malo pokak… na inace ok renome.

Mislim da se Plavi i danas uvjerio da i najpoštenijem ne treba vjerovati u danu kad kapitalizira dobit.
Smo se razumeli, kolega Plavi? [smiley1][smiley2]

Ima ljudi koji su dobri 95% dana i stvarno su pošteni. Ali ostalih 5% dana kad trguju…

No respect


Sve je to ok naravno, i kupiti i prodati. No igrom slucaja bas sam pratio onaj dan i minute kad ste do same blokade u plus “drukali” kak je JNAF super za kupiti na tim razinama (blokada je bila na 8000 ak se sjecam), da bi nakon blokade sa smjeskom objavili kak ste sve rasprodali. Dakako, ne trebam spominjati da se od tog momenta dionica strmoglavila i jos se nije oporavila. Tak, da ono, bez uvrede, ali s tom epizodom ste mi se malo pokak… na inace ok renome.

Potrefilo se sa sastankom i (ne)rezultatima istog.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo, priznajem ja sam kupio ZABU-R pred par mjeseci za 13.000 kuna jer je kolega plavi danima najavljivao rast na 15.000 ili više u roku mjesec dva. Onda je prestao pisati na Zabi, pa sam ja pričekao još par mjeseci i prodao neki dan. [smiley16]
Ništa mu ne zamjeravam.


Evo, priznajem ja sam kupio ZABU-R pred par mjeseci za 13.000 kuna jer je kolega plavi danima najavljivao rast na 15.000 ili više u roku mjesec dva. Onda je prestao pisati na Zabi, pa sam ja pričekao još par mjeseci i prodao neki dan. [smiley16] Ništa mu ne zamjeravam.

I ja sam ju kupovao na 6700, 8600, pa prodao oko 12 900.
Nakon toga kupio opet oko 12 500 i 12 200, pa prodao oko 11 200 kada sam vidio neke nove pojave oko dionice ( prodaje ).

Velika zarada, iako na zadnjem trgovanju – gubitak.
Dionica ima ogroman fundamentalan zaostatak u odnosu na sektor, splet okolnosti gdje su veći dioničari izlazili + prodaja Uprave + korekcija , doveo je do pada cijene.
I dalje mislim da bi uspoređujući sa PBZ-om, realna cijena trebala biti oko 15 000, tržište će to prije ili kasnije revalorizirati.
[smiley6]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Za Zabu nema problema , oni nemaju dovoljno sredstav koliko holding Bandić može povući . Uskoro će ova cijena biti smiješna.

Kupovao sam ja i PBZ pred pola godine po 1.700 kuna jer si najavljivao brzi rast na 2.000 kuna, a “evo već su se pojavili i nalozi od 20.000 kn na prodaji”, pa sam nakon mjesec dana izašao kad sam saznao da si potiho i ti rasprodao. Gubitak je bio par stotina po dionici.[smiley16]
Ali nema veze, ne zamjeram ti. Glavno da se mi družimo.[smiley11]

Bingo euforija.
– jučre sam išla uplatiti neke pakete, i gledam kako ulagači strpljivo čekaju u redu.
– večina ih nema pojma kako postoje i druga uplatna mjesta na kojima i nema takvih gužvi.
– ali strpljivo se čeka.
– mene jučer nisu mogli isplatiti na jednoj banci, nema novaca podizali sve ovi za HT.

– pa najmanje je penzionera u redu, šaroliko društvo.
– shvatili ljudi kako država organizira bingo ili lutriju gdje svatko dobija, nema gubitnog listića.
– na bingu se može ostrugati 10,000kn, pa oni sretniji i 20.000kn, a automobil je već upitan.
– a tu se skupi u obitelji 100.000kn, što kredit što ušteđevina.
– i 100.000kn uplaćenih u HT već daje veći dobitak od binga 30.000kn, ali sigurnih, za strpljive će biti sigurno i više.

– e sad me zamima tko je sve spreman kupovati HT po 30% većoj cijeni osim Sanadera i fondova.
Pozdrav !

e sad me zamima tko je sve spreman kupovati HT po 30% većoj cijeni osim Sanadera i fondova.

A tko bi pored njih još trebao kupovati.!!??????????[smiley1][smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Evo, priznajem ja sam kupio ZABU-R pred par mjeseci za 13.000 kuna jer je kolega plavi danima najavljivao rast na 15.000 ili više u roku mjesec dva. Onda je prestao pisati na Zabi, pa sam ja pričekao još par mjeseci i prodao neki dan. [smiley16] Ništa mu ne zamjeravam.

eh ta ZABA, takoder sam vjerovao da ce taj put zavrsiti >14 ali eto…uletile su one pricice sa Srbijom o povratu imovine, pa Magma, pa kad je opet krenula oglasio se po stoti put i onaj zlatar
sad kad malo bolje razmislim sve to skupa mi izgleda kao cijeli scenarij za namjerno rusenje cijene ali naravno tko to moze dokazati i na kraju cemu
usao u 11-2007 na 7300 prodao na 11, par mjeseci iza toga ulaz oko 12 i cekam, cekam, docekao i 13400 kad ono krene nizbrdo, izasao sa izgubljenih par posto (na zadnji ulaz) i opet nedavno usao na 11,
ovaj put ne diram, neka stoji[smiley2][smiley2][smiley2]

Heaven or Las Vegas


e sad me zamima tko je sve spreman kupovati HT po 30% većoj cijeni osim Sanadera i fondova. A tko bi pored njih još trebao kupovati.!!??????????[smiley1][smiley2]

– sad me na toj dionici HT, najviše zanima budući dividendni prinos.
– koliko ja znam osim Sanadera i fondova, HT će po povoljnim cijenama kupovati gospodin Mreich, a vjerovatno i ja.
– a Vi gospodine luki007, kao i velika većina ulagača u HT će kupovati, aute, uplaćivati za zimovanja i ljetovanja, obnoviti garderobu i možda nešto i ostane za dionice tipa HOMOS ili ZDENKA da ih dalje ne nabrajam jer tu će biti i najveći prinosi.

– btw.. da se i ja malo pohvalim.
– jedan portfelj s cca 30 dionica mi je na ATH, to je i mene iznenadilo, ali rast INA, LKPC i ATPL učinio je svoje.
Pozdrav !

New Report

Close