Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


cijene nekih dionica nisu realne. Drugim riječima, ima puno preskupih i puno podcijenjenih dionica. Ako znate prepoznati koje su koje, eto divne prilike…

– ja ne znam prepoznati koje su koje, a na žalost na tržištu više nema podcijenjenih dionica Todexa.
– interesantne su mi te puno podcijenjene dionice, pa ako mi možete pomoći bila bih vam zahvalna.

– I love this game.
Pozdrav !



cijene nekih dionica nisu realne. Drugim riječima, ima puno preskupih i puno podcijenjenih dionica. Ako znate prepoznati koje su koje, eto divne prilike…

– ja ne znam prepoznati koje su koje, a na žalost na tržištu više nema podcijenjenih dionica Todexa.
– interesantne su mi te puno podcijenjene dionice, pa ako mi možete pomoći bila bih vam zahvalna.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Naravno da više nema podcijenjenih dionica jer ste Vi zadnju podcijenjenu VLEN pokupovali daleko iznad sadašnje cijene. Ono što je prije bilo “podcijenjeno” sada je i na ovim trenutnim “podcijenjenim” cijenama precijenjeno.



cijene nekih dionica nisu realne. Drugim riječima, ima puno preskupih i puno podcijenjenih dionica. Ako znate prepoznati koje su koje, eto divne prilike…

– ja ne znam prepoznati koje su koje, a na žalost na tržištu više nema podcijenjenih dionica Todexa.
– interesantne su mi te puno podcijenjene dionice, pa ako mi možete pomoći bila bih vam zahvalna.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

iako je nezahvalno ovdje pisati, evo tip za one koji vole likvidnija izdanja:
ADRS (povlaštena i redovna), KODT (povlaštena i redovna).

ako možete čekati, tj. likvidnost vam nije bitna, onda GAMA, PCTS, SNHA – to je najočitiji primjer višestruke podcijenjenosti. bez obzira na delistiranje.



cijene nekih dionica nisu realne. Drugim riječima, ima puno preskupih i puno podcijenjenih dionica. Ako znate prepoznati koje su koje, eto divne prilike…

– ja ne znam prepoznati koje su koje, a na žalost na tržištu više nema podcijenjenih dionica Todexa.
– interesantne su mi te puno podcijenjene dionice, pa ako mi možete pomoći bila bih vam zahvalna.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Pitajte crne turiste da Vam pomognu -:)


ako možete čekati, tj. likvidnost vam nije bitna, onda GAMA, PCTS, SNHA – to je najočitiji primjer višestruke podcijenjenosti. bez obzira na delistiranje.

mogućnost da dionicu u svakom trenutku kad ti je potrebno možeš prodati jedna je od ključnih stvari kod odabira dionica za veliku većinu ulagača.
koliko je to bitno vidjelo se pogotovo sad kod agrokora/todeksa gdje su svi koji su pratili rasplet imali mjesece da izađu iz pozicija na zse prije blokade trgovanja i tako spase barem dio uloga, a sad kad su te dionice de facto delistirane (jer je zamrznuto trgovanje istima na burzi) oni koji su unutra zaglavili ne mogu s njima ništa osim ih pokušati prodati van burze npr. “njuškalo”, ali šanse za to su oko 0….zato za dionice koje ne kotiraju na burzi tj. delistiraju se treba biti prava kamikaza pa ulaziti u takve pozicije



ako možete čekati, tj. likvidnost vam nije bitna, onda GAMA, PCTS, SNHA – to je najočitiji primjer višestruke podcijenjenosti. bez obzira na delistiranje.

mogućnost da dionicu u svakom trenutku kad ti je potrebno možeš prodati jedna je od ključnih stvari kod odabira dionica za veliku većinu ulagača.
koliko je to bitno vidjelo se pogotovo sad kod agrokora/todeksa gdje su svi koji su pratili rasplet imali mjesece da izađu iz pozicija na zse prije blokade trgovanja i tako spase barem dio uloga, a sad kad su te dionice de facto delistirane (jer je zamrznuto trgovanje istima na burzi) oni koji su unutra zaglavili ne mogu s njima ništa osim ih pokušati prodati van burze npr. "njuškalo", ali šanse za to su oko 0….zato za dionice koje ne kotiraju na burzi tj. delistiraju se treba biti prava kamikaza pa ulaziti u takve pozicije
[/quote]

“mogućnost da dionicu u svakom trenutku kad ti je potrebno možeš prodati jedna je od ključnih stvari kod odabira dionica za veliku većinu ulagača.”

s ovim se uopće ne slažem, ovisi kakvi su ulagači, s kojom namjerom i horizontom. npr rekla bih da za Buffeta to ne vrijedi

inače, usporedba uopće nije na mjestu.
todex sa svojim jamstvima vrijedi 0 kn (slovima: nula), bio delistiran ili ne.

ovo vrijedi otprilike 3-4 puta više nego što je cijena na burzi. bilo delistirano ili ne.
ono što je delistirano bitno je manje likvidno (teže zamjenjivo za novac), ali ne znači da ne vrijedi.

upravo zato sam i napomenula, onome kome likvidnost nije bitna, tko gleda dugoročno i nije mu nužno prodavati, ovo se isplati. za malo novca dobije veliku vrijednost, koja je, istina, nešto teže zamjenjiva za novac.

ima puno toga što ne kotira na burzi, a vrijedi. npr. kad bi vam netko prodao desetinu kuće na stradunu za 1000 eur, vjerojatno biste kupili? ili ne bi?




ako možete čekati, tj. likvidnost vam nije bitna, onda GAMA, PCTS, SNHA – to je najočitiji primjer višestruke podcijenjenosti. bez obzira na delistiranje.

mogućnost da dionicu u svakom trenutku kad ti je potrebno možeš prodati jedna je od ključnih stvari kod odabira dionica za veliku većinu ulagača.
koliko je to bitno vidjelo se pogotovo sad kod agrokora/todeksa gdje su svi koji su pratili rasplet imali mjesece da izađu iz pozicija na zse prije blokade trgovanja i tako spase barem dio uloga, a sad kad su te dionice de facto delistirane (jer je zamrznuto trgovanje istima na burzi) oni koji su unutra zaglavili ne mogu s njima ništa osim ih pokušati prodati van burze npr. "njuškalo", ali šanse za to su oko 0….zato za dionice koje ne kotiraju na burzi tj. delistiraju se treba biti prava kamikaza pa ulaziti u takve pozicije
[/quote]

"mogućnost da dionicu u svakom trenutku kad ti je potrebno možeš prodati jedna je od ključnih stvari kod odabira dionica za veliku većinu ulagača."

s ovim se uopće ne slažem, ovisi kakvi su ulagači, s kojom namjerom i horizontom. npr rekla bih da za Buffeta to ne vrijedi

inače, usporedba uopće nije na mjestu.
todex sa svojim jamstvima vrijedi 0 kn (slovima: nula), bio delistiran ili ne.

ovo vrijedi otprilike 3-4 puta više nego što je cijena na burzi. bilo delistirano ili ne.
ono što je delistirano bitno je manje likvidno (teže zamjenjivo za novac), ali ne znači da ne vrijedi.

upravo zato sam i napomenula, onome kome likvidnost nije bitna, tko gleda dugoročno i nije mu nužno prodavati, ovo se isplati. za malo novca dobije veliku vrijednost, koja je, istina, nešto teže zamjenjiva za novac.

ima puno toga što ne kotira na burzi, a vrijedi. npr. kad bi vam netko prodao desetinu kuće na stradunu za 1000 eur, vjerojatno biste kupili? ili ne bi?
[/quote]

naravno da bih jer znam da je odmah mogu prodati! međutim dionice koje se delistiraju i za koje znam da ih neću moći prodati kad to želim nego tko zna kada ili nikada, takve niti štapom!
zamisli da i te firme zapadnu u teškoće kao agrokor, a dionice im ne kotiraju na burzi pa ih se ne možeš riješiti i za 6 mjeseci firma ode u stečaj? što bi onda rekla o mudrosti držanja delistiranih dionica?


Naravno da više nema podcijenjenih dionica jer ste Vi zadnju podcijenjenu VLEN pokupovali daleko iznad sadašnje cijene.

– gospom Babaramba drago mi je što se brinete za moje investicije.
– na vašu žalost moj portfelj je u sitnom plusu, nadam se da će biti puno bolje.
– za sada sam sve mine tipa Todex, Vdkt…. uspješno izbjegla.
– na VLEN sam u minusu, ali sam trenutno tu i na kupnji, sva najbolja kupnja na 9.20 je moja ali danima mi nitko ne želi prodati ni jednu jedinu dionicu.
– ista stvar je i na MDKA.
– evo prošli tjedan a i jučer sam upjela kupiti nešto ERNT po 1.015kn.
– stvarno me je iznenadila velika zarada na Ingri.
– ma da ne duljim previše gospon Babaramba jučer mi je portfelj narastao (porast+sam ubacila div.ADRS) sigurno se radi o višoj brojci nego što je vaš portfelj.
– želim vam bogougodno investiranje i što veće prinose na investicijama.

– I love this game.
Pozdrav !


Jedan ADPL se ne može održati na cijeni od 200 kuna a slovi kao uspješna i profitabilna tvrtka, likvidna, a što onda očekivati od ostalih nevrijednih izdanja.

– zamolila bi neuke investitore da ne drukaju i ne komentiraju na ovoj temi.
– imate puno tema na ovom forumu np. VIRO, što vam nije bolje na toj temi drukati s gospon Remorkerom o rastu cijene šećera nego pisti ovakve glu.posti na ovoj temi.

– ADPL je trenutno na ATH (ako uopće znate što to znaći).
– nakon dividende cijena dionice na burzi padne za iznos dividende.
– a tu je div. bila 10kn ili nakon pljačke uhljeba cca 8.5kn.
– trenutna cijena 195kn plus 10 ili 8.5 svakako daje sumu preko 200kn.
– a nakon nekog vremena, obično nakon izvješća ako je uspješno cijena vam ide gore, tako da će i ta cijena ići preko 200kn.
– imam dosta dionica ADPL, i ovo nije nagovor na kupnju istih.

– I love this game.
Pozdrav !


iako je nezahvalno ovdje pisati, evo tip za one koji vole likvidnija izdanja:
ADRS (povlaštena i redovna), KODT (povlaštena i redovna).

– u jednoj od tih dionica sam bila u TOP10, a ove druge imam zbilja previše tako da ju više ni ne kupujem.
– nadala sam se da imate nešto novog i zanimljivog za investiranje.

– I love this game.
Pozdrav !

Što znači ATH ?


ako možete čekati, tj. likvidnost vam nije bitna, onda GAMA, PCTS, SNHA – to je najočitiji primjer višestruke podcijenjenosti. bez obzira na delistiranje.

– u taj tip dionica je najbolje ne investirati.
– ali postoje izuzeci.
– ako firma dobro posluje i nosi stalnu div. 10-15% tada ju kupite, ali opet pazite da se ne prekrcate takvim investicijama kao što se je gospon Lopina prekrcao Todexsom pa je potonuo, stvarno mi ga je žao i nedostaje mi njegovo pisanje na ovoj temi.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close