Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ova rubrika bi se trebala preimenovati u "otkrivamo portfelje 2" jer se uglavnom svodi na reklamiranje dionica kojih se dotični Netko prethodno dobro nakrcao pa ih sad misli prodati…

A što očekuješ, da ljudi kupe dionice koje im NISU best buy, a o best buy dionicama da samo pišu?
To bi ti bilo logično?

#malaškola#velikiodmor#dioničarstva


Ova rubrika bi se trebala preimenovati u "otkrivamo portfelje 2" jer se uglavnom svodi na reklamiranje dionica kojih se dotični Netko prethodno dobro nakrcao pa ih sad misli prodati…

onda još bolje
Što bi željeli prodati

Dlkv nije po meni nikakav best buy dok ne padne na 7kn. Na 6-7kn bio bi best buy.
Imamo velikog prodavaca koji ce i dalje iskrcavati. Mora to do 8- 9kn opet..bar tako mislim.



Ova rubrika bi se trebala preimenovati u "otkrivamo portfelje 2" jer se uglavnom svodi na reklamiranje dionica kojih se dotični Netko prethodno dobro nakrcao pa ih sad misli prodati…

A što očekuješ, da ljudi kupe dionice koje im NISU best buy, a o best buy dionicama da samo pišu?
To bi ti bilo logično?
[/quote]

Logično bi bilo da se piše o dionicama koje imaju odličan potencijal rasta bez obzira da li ih je dotični netko već kupio ili nije. A ne da je danas best buy jedna dionica, sutra druga, već ovisno da li je investitor to kupio ili nije. U prvom slučaju je to kvalitetna razmjena mišljenja iz koje svi imamo koristi, u drugom samo druk zbog kojeg mi se ne da uopće više otvarati ovu rubriku jer znam da ću vidjeti uvijek istih nekoliko tipova koji pokušavaju izvući svojih par posto…


Dlkv nije po meni nikakav best buy dok ne padne na 7kn. Na 6-7kn bio bi best buy.
Imamo velikog prodavaca koji ce i dalje iskrcavati. Mora to do 8- 9kn opet..bar tako mislim.

Želio bih zamoliti gosp. remorkera da mi kaže kojom metodom se on koristi kako bi odredio vrijednost pojedine dionice? Jel to ona metoda koju većina investitora u hr. koristi i prilično je uspješna, naziva “odokativna”. Jer gledajuci njegove crteže TA, vidim da čak ni tu primitivnu metodu analize još nije svladao. Sjecam se jednog nicka koji je nedavno suvereno vladao ovim forumom, kao što njime vlada sad remorker, a bio mu je nick prognozer, aka. splico. Prognoze su mu bile gotovo jednako uspješne kao lopinine; šta god da bi pohvalio, to bi krenulo padati, i obratno. Ipak, da se lopina ne osjeti povrijeđenim što njegovo ime uspoređujem s tim kratkotrajnim prognozerom, lopina je uspio svojim hvaljenjem čak i dionice poput leda, jamnice i zvijezde poslati u ropotarnicu povijesti. Za ne povjerovati. Lopinu znam od kad je tek počeo pisati na ovom forumu i da je na našoj burzi postojao short selling ja bih danas bio bogatiji od warrena buffetta. Zivjele trominutne analize, obogatiše 95% invesitora ovdje.

I dalje best buy Vlen, Viro a uskoro i HT kad ljosne na 110 kn

Na ZSE vam je sigurno best buy “mirogojcek”… ali tko to zna prepoznati taj ce uspjeti nesto izvuci!



Dlkv nije po meni nikakav best buy dok ne padne na 7kn. Na 6-7kn bio bi best buy.
Imamo velikog prodavaca koji ce i dalje iskrcavati. Mora to do 8- 9kn opet..bar tako mislim.

Želio bih zamoliti gosp. remorkera da mi kaže kojom metodom se on koristi kako bi odredio vrijednost pojedine dionice? Jel to ona metoda koju većina investitora u hr. koristi i prilično je uspješna, naziva "odokativna". Jer gledajuci njegove crteže TA, vidim da čak ni tu primitivnu metodu analize još nije svladao. Sjecam se jednog nicka koji je nedavno suvereno vladao ovim forumom, kao što njime vlada sad remorker, a bio mu je nick prognozer, aka. splico. Prognoze su mu bile gotovo jednako uspješne kao lopinine; šta god da bi pohvalio, to bi krenulo padati, i obratno. Ipak, da se lopina ne osjeti povrijeđenim što njegovo ime uspoređujem s tim kratkotrajnim prognozerom, lopina je uspio svojim hvaljenjem čak i dionice poput leda, jamnice i zvijezde poslati u ropotarnicu povijesti. Za ne povjerovati. Lopinu znam od kad je tek počeo pisati na ovom forumu i da je na našoj burzi postojao short selling ja bih danas bio bogatiji od warrena buffetta. Zivjele trominutne analize, obogatiše 95% invesitora ovdje.
[/quote]

Pozdrav kolega alias.
Nijr vas dugo bilo na forumu.
Dobro da ste se vratili, vasi komentari su dobrodosli.

@Invest

Hvala lijepo, ali nisam se vratio. Moj je problem što se i dalje ne mogu dovoljno načuditi ljudima poput remorkera, iako sam već 12 godina na ovom forumu i svega sam se naslušao i načitao. Zamisli napisati da neka dionica vrijedi 110kn (ht) bubneš i ostaneš živ!!! A siguran sam da niti jednu metodu analize ne poznaje, a kamoli je zna upotrijebiti/iskoristiti. Pa onda malo zadirkujem. Evo dole za kolegu remorkera kako izračunati vrijednost Vira kod istiskivanja. Cijena je tromjesecni prosjek, ali se radi na malo specifičan način, za koji sam siguran da je njemu poznat. Znaci uzme se zadnja 3 mjeseca, sumira se broj prometa i podijeli se sa sumom količine. Na taj način dobijemo da bi vas zadro zakonski smio istisnuti na cijeni od 142,51kn. Eto i excela da se lakse prati. Učiti dragi moj remorkeru, ne pametovati

alias
govorimo o delistiranju i obeštećenju (pravična naknada) malih dioničara?
za istiskivanje nitko za sada nema uvjete, a ta dva pojma su prilično različita, jer prilikom delistiranja možete, a ne morate van, a kod istiskivanja morate, ali za to je potrebno imati 95% što i za Zadre nije jednostavno sakupiti bez dizanja cijene

@purCo

pisao sam o istiskivanju jer je bilo rijeci o tome. ne da li ima ili nema uvjeta (za sad nema). kod delistiranja ne postoji pravicna naknada, tj. zakonski minimum je isti kao i kod istiskivanja. Ti onda mozes to prihvatiti ili ostati u dionici. Pravicna naknada se traži preko suda. Tko se ima volje suditi i misliti da će time u ovoj zemlji išta postici, lako mu more. Tromjesecni prosjek on tebi mora dati ZAKONSKI. Sve ostalo je njegova dobra volja. Primjer je npr. jadraka hoteli u malom losinju. Jednom sam klijentu savjetovao kupnju istih i on je ušao s pozamašnim iznosom (sjecam se da sam se prilicno prepao jer sam tek nedavno počeo raditi). Po mojem izračunu (grubom) dionice su vrijedile oko 2000kn, a cijena dionice je tad na burzi bila 480kn i nitko je nije kupovao. Nedugo nakon toga su se Rusi javili za kupnju dionica po 700kn, iako je tromjesecni prosjek bio oko 540kn, i oni su to mogli ponuditi kao minimalnu cijenu u ponudi. Razlika je zapravo premija. Uprava onda može prihvatiti 700kn kao pravičnu naknadu ili odbiti. Rusi su mogli ponuditi i 540kn i uprava onda o tome mora odlucivati. Ako oni to prihvate ti već 99% gubiš na sudu jer uprava smatra da je to pravična naknada. Klijentu sam savjetovao prodaju za tih 700, iako je vrijedilo puno puno više, i on je odbio. Rekao je da čeka tu moju “pravičnu naknadu”. Ja sam mu savjetovao da nema smisla, ali nije slusao. Na kraju je nakon 3 godine prodao po 700kn, a ja sam mu, da stvar bude gora, cijelo to vrijeme govorio da to proda i uđe u HIMR koji je kod prodaje Jadranke bio na oko 200kn. Nakon 3 godine HIMR na 800, a on za svoju “pravičnu naknadu” nije dobio ni kamatu. Toliko o “pravičnim naknadama”.

Molim vas da ovdje mnogi nešto pokušate shvatiti, pogotovo ovi novi. Ljudi poput remorkera i sličnih pojma nemaju. Imaju iskustva na burzi 16 dana i misle da su popili svu pamet svijeta. Bio sam nekad isti i razumijem to. Ali ja sam se barem trudio i učio. Ako vas vec nesto zanima potrazite sami, pogotovo ako se radi o vašoj dionici. Čitajuci i istrazujuci nauciti cete jos i više od onoga što ste htjeli znati. Čim vam netko nacrta graf s nekoliko crta, odmah tu osobu stavite na IGNORE, jer ce vam i ono malo znanja sto imate uništiti.

Toliko od mene. LP

New Report

Close