Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Niste ništa konkretno naveli?
Mozete malo specificirati

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Sta ima navest vidi se po nacinu ulaganja da on ulaze na nacin da trazi dno na dionicama racunajuci da ce tako najvise zaradit, a zasto su pale tako nisko postoji razlog kao i za one koje konstatno rastu on nece nikad kupit dionice koje rastu jer je njemu to uvik skupo takav je mentalni sklop on jednostavno mora kupit jeftinije racunajuci da je stvarno i kupio jeftinije sta zapravo ne mora znaci jer jeftinije nije postalo bez razloga isto kao i smjer koji se ne mjenja tako lako.

Ignore : renči

Iskreno,
Kao best sell navesti KODT, a best buy IGH i THNK, moze samo neozbiljni ulagac. Pa IGH ne vraca PSN obveze, radi u minusu i ima negativni kapital dok KODT ima 500kn novca po dionici, P/E 11 i EV/EBITDA 5,17, zadnji negativni kvartal je bio prije 15 godina i posluje u ne ciklickoj industriji.
Naravno da cijene mogu ici +-10%, ali za ocekivat jaku korekciju na KODT nema nikakvog razloga.
Dijelim misljenje sa StatusQuo da kolega hvata dna koristeci tehnicku analizu i da je potencijal rasta cijena njegovih bb je znatno veci od KODT (i ostalih), ali zanemaruje najvazniju stvar, rizik. Njegova prva dva bb mogu u 1 dan na 0.
Kazu da i go.no ima cijenu, ja se s tim ne slazem i ne ulazem na taj nacin…
P.s za posljednja 4 bb se slazem da su dobra kupnja

Rastimo zajedno...

I jos nesto, uspredjivat LKPC i ADPL je ispod svakog nivoa. Pa LKPC se godinama muci da ima pozitivan EBIT.
Nakon svega, pitao bih kolegu Remorkera samo jedno pitanje: “Da imate 20% KODT-a u portfelju, bili ga stvarno prodali i za te novce kupili THNK i IGH?”

Rastimo zajedno...

Generali je upravo kupio Adriaticu Slovenicu za P/B 2.45. CROS je na 0.83.

Kada se sliju novi milijuni ove sezone Valamar će opet biti best buy ujesen. Jednostavno best buy mora stvarati novac

Nisam rekao da ce KODT pokleknut…al da ce oladit se 20% hoce. Da ga imam i ne trebam novce istina..ne bi prodavao vec ostavio djeci. Proci ce korekciju i nista vise pa me nemojte krivo shvatiti.
Glede IGH tu postoje problemi,ali imamo veci zamah u poslovima i pozitivan trend u poslovanju. Dlkv ima probleme a i Strabag je za vratom. Tehnika po TA mora gore i ne znam sto se interno dogadja. Al nema bas velike konkurencije i moze se dignuti.
Saponia, HT, Opte i Viro su po meni cisti buy.
Ne kazem da je ADPL los vec cijena 200kn ne drzi vodu. A i postaju neoprezni u trosenju. To znam po internim poznanstvima a primjere necu pisati.
Inace nemam dionice ni graditelja ni brodara trenutno da ne misli netko da nagovaram nekog na nesto.

Best buy? Pevec. Ako uspijete nesto upecati na Hiti ili torbarenju po malima.
Ostalo od kolege Remorkera potpisujem osim nekih rezervi sa secerom koji je stvarno nepredvidiv u vecem dijelu svog habitusa jer ovisi o klimatoloskim prilikama. Naucio na svojim greskama, eh…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Remorker,
Za zadnja cetri bb se apsolutno slazem. Za THNK i IGH ne. Mozda ce napravit koji djir prema gore, ali ne vjerujem u neki visegodisnji rast. Posto s 30% portfelja trejdam moram nekad i smece kupit, odnosno ono sto je u fokusu taj tjedan, tako da trenutno imam THNK, ali cisto spekulativno.
Ostalih 70% portfelja investiram i to ne prodajem (osim ako se otvori bolja prilika) iako nekad ocekujem kratkotrajnu korekciju. Trenutno i ja ocekujem korekciju ADPL i KODT (max 10%), ali isto tako i godisnji rast od 20%-30% i kako (i zasto) da to prodajem onda, jedino mogu dokupit na -10%.

Rastimo zajedno...

OPTE…best buy…

ULPL best buy
P/E 3,09
EPS 35,14

Crobeks iz -0.5% uskoro u plus.
Znakovito.

New Report

Close