Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nemojte mene ili ovu tablicu precjenjivati ili nekriticki slijediti:
“Znaci carobna formula uzima skoro pa sve moguce pokazatelje, kao sto sam i ocekivalo od Vas.”
-bit ce tu i duplanja ucinka varijabli tj. “redundancy”, ali ne znam koje izbaciti.
“Zbog broja varijabli mogucnost greske je minimalna, a i model se empirijski pokazao veoma uspjesan.”
-iskreno bez “backtestinga” to ne znamo, jedino sto moj portfelj koji se pretezno oslanja na tablicu tuce otp indeksni u svakoj godini osim prosloj.
“Uvijek s radoscu pogledam Vasu rang listu i cesto mi ona bude potvrda (buy signal) za neku dionicu.”
-lani sam zbog nje ulagao u ledo i viro, oprezno!
“Buduci se razni tipovi dionica razlicito krecu na stagnirajucem, padajucem i rastucem trzistu jeste li razmisljali mozda o razlicitim ponderiranju varijabli ovisno o stanju na trzistu pa da mozda izradite savrsen stroj za gomilanje kesa.”
-mislim da nemam dovoljno znanja za to.

Jel moze komentar i neka analiza vezana za dionicu KRAS za nas male smrtnike😆😆😆😂😂😂


Hvala.
Znaci carobna formula uzima skoro pa sve moguce pokazatelje, kao sto sam i ocekivalo od Vas.
Zbog broja varijabli mogucnost greske je minimalna, a i model se empirijski pokazao veoma uspjesan.
Uvijek s radoscu pogledam Vasu rang listu i cesto mi ona bude potvrda (buy signal) za neku dionicu.
Buduci se razni tipovi dionica razlicito krecu na stagnirajucem, padajucem i rastucem trzistu jeste li razmisljali mozda o razlicitim ponderiranju varijabli ovisno o stanju na trzistu pa da mozda izradite savrsen stroj za gomilanje kesa.
Obzirom da ste pametniji i iskusniji od mene, kako ponderirat varijable prepustam Vama.

Dajte nemojte nas nasmijavati.

Da je jednostavno uspjesno investirati ne bi nitko radio, svi bi lezali i imali miljune.
Doktor je odlican statisticar i ulaze iskljucivo na temelju brojki (emocije ne ukljucuje u investicijske odluke) i kao takav je idealan za izradu kvalitetnih modela.
E sad, posto ima vec gotov model promjene pondera u postojecem modelu ne traze nikakav napor ni vrijeme. Iskljucivo se radi o promatranju trzista i pokusaju na temelju promijena sentimenta na trzistu ponderirat varijable.
Npr. Po mom iskustvu na ZSE u rastucem trendu “smece” raste najvise, u stagnirajucem growth dionice imaju iznadprosjecne prinose dok u padajucem value dionice najbolje prolaze.
Ono sto je meni zanimljivo je da se ovo pokusa statisticki dokazati…

Rastimo zajedno...


Pokazalo se da je PODR bio best buy na 260 kn, a mozda je i sada jer se trend preokrenuo..

ERNT je zadnji put kada je izbacio ovakve rezultate uz veliku divku od 100 kn prije 2-3 god pao na cca 890-900 kn, tako da i sada ocekujem slican scenarij krajem godine. Vjerojatno ce do divke cijena biti iznad 1000kn, a poslije..

IGH, DLKV bi mogli povuci na jesen kada se zahuktaju radovi na Peljeskom mostu.

Turisti (svi) bi mogli nastaviti rasti jer su turisticki rezultati do sada cca 30 % bolji.

Mislim da je ATPL dobra kupovina na ovim cijenama, jer bdi prilicno raste, dok ga dionica za sada ne prati..

DDJH je takodjer preprodan, pa uz zaokret u poslovanju slijedi i zaokret na trzistu.

Banke vec rastu (PBZ, ZABA), dok HPB(odlicni kvartalni rezultat) zasad stoji.

P.S. Slazem se da su na trzistu ostali znalci i okrecu 3 puta svaku kunu prije ulaganja, sto se vidi po prometu

Kažu da je lako biti genaral poslije bitke, ali pokazalo se da je DDJH bio best buy na 13.5 kn, jer polako dolazi do preokreta trenda…

Slična stvar i sa VLEN na cca 9kn..

@remorker

Zasto su te best buy?
Koliko ocekivas da ce biti, za koje vrijeme i zasto?

IGH poznajem firmu odlicno i pratim njihovo poslovanje. Tehnika se izvukla iz stecaja a gradnja krece s jacim marzama. Tehnika nema neke konkurencije marze ce up. Istina ima neke probleme al bude se rijesilo.
Telekomi su vec deblje podcijenjeni u odnosu na strane. Pogotovo Optima gdje sam dosao do real value preko 10kn. Brutalno podcijenjena. Nece dugo biti na 2kn.
Saponia fundamentalno vrijedi duplo, a Viro koji ovisi o svjetskom trzistu je poljubio dno. K tome i 2 fantasticne vijesti za Viro. Pa i vani je secer porastao 20% i rast ce i dalje.
Viro je vec trebao preko 220kn odavno.
Al to je Hr burza pa odjednom skok sa 150kn na 280kn.

Hm , bolje je pitanje zašto su neke kolegine best sell? Pogotovo zadnje 3

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

ADPl ljubi vrh i nece ga dugo drzati. 1manji kiks i raspad sistema. Ovise dosta i o ruskom trzistu.
Dlkv buduce poslovanje ne obecava.
Kodt je odlicna firma i 2000kn je vrh za sada jer ide hladjenje. A i imate jaceg igraca koji je poceo prodavati.

Adpl ce dolje. Slicno kao i kod luke ploče..kad se ima novca dečki krenu trošiti i ulagati bezveze u maglu. A Lkpc je to davno napravila i bila kaznjena,a sad pocinje i Adpl. Trosenje u nepotrebno. Znam za to.

Kakvo je to ulaganje u maglu? Ne znam na sta mislite?
Ona ulaganja u prijasnjim godinama koja se sad vracaju povecanim prihodima i profitabilnoscu ili mislite na nesto novo ?
Mislim da ce vas rusko trziste iznenadit iako sudjeluje “samo” sa cca 25 %

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Imate mudra ulaganja interno a i promasena ako traze nova ulaganja za 3-5g. A nista nece donijeti.
Isto je radila i LKPC makar su imali druge preporuke. Bude im se razbilo o glavu. A i apetiti vodecih rastu.

New Report

Close