Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Doktore,
Znam da ste vec nekoliko puta napisali carobnu formulu za tablicu i koje pokazatelje uzimate u obzir, ali bilo je to davno i zaboravio sam. Molim vas da ih opet napisete (kratko i jednostavno) ako nije problem.
Vec me dugo SAPN kopka, sve sam sigurniji da je BB; vec godinama ima rast prihoda i dobiti, a fundamentalo je dosta jeftina. Problem AGROKORA je jednokratan, otpisati ce se sto treba, ali masina ce i dalje poslovat i kumulirat kapital. Zadnju godinu dana su dokazali da odlicno rade i bez Todorica.
Iskreno pitam, jeli ima jos nesto (negativno) sto bi treba znati o SAPN.
P.s. vidim da nema RIVP (a ADRS nikad nije ni bio)

Rastimo zajedno...


Rangiranje dionica kombinacijom growth i value varijabli temeljem ttm podataka nakon q1 2018.

PEG (price earning grow)?

To je dosta diskutabilna metoda


Iskreno pitam, jeli ima jos nesto (negativno) sto bi treba znati o SAPN.

– Mepas d.o.o. Široki Brijeg 87.30%
– Saponia d.d. (1/1) 0.48%

– to je previše rizična dionica,
– tu vam je većinski jedan d.o.o. i to s nekog brijega i još širokog.

– koliko god investicije tog tipa izgledaju povoljno najbolje ih je zaobići u širokom luku.

– I love this game.
Pozdrav !


Otkud Atpl i Ulpl?
Brodari su total out.

– za vas bih preporučila JDPL ili VIRO.

– I love this game.
Pozdrav !



Iskreno pitam, jeli ima jos nesto (negativno) sto bi treba znati o SAPN.

– Mepas d.o.o. Široki Brijeg 87.30%
– Saponia d.d. (1/1) 0.48%

– to je previše rizična dionica,
– tu vam je većinski jedan d.o.o. i to s nekog brijega i još širokog.

– koliko god investicije tog tipa izgledaju povoljno najbolje ih je zaobići u širokom luku.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Hvala!!!
Iako su me vecinski vlasnici vec nekoliko puta izvarali (CHAG, PVCM, SUNH, THMT) uvijek zaboravim adekvatno valorizirati njihov utjeca na cijenu dionice.
Odustajem od SAPN i trazim novi BB…nije bas da imam neki izbor…
LRH?

Rastimo zajedno...


Otkud Atpl i Ulpl?
Brodari su total out.

Pa sad su out, kad budu IN onda je već kasno za uzeti neku količinu, ok, za burek trejdere će se uvijek nać



Rangiranje dionica kombinacijom growth i value varijabli temeljem ttm podataka nakon q1 2018.

PEG (price earning grow)?

To je dosta diskutabilna metoda

[/quote]

nije P/E prema E rastu metoda, samo posebno rangiranje za growth i posebno za value i onda slaganje prema zbrojenom plasmanu.


Otkud Atpl i Ulpl?
Brodari su total out.

to se i ja pitam, ali ne diram sto je formula izracunala


Doktore,
Znam da ste vec nekoliko puta napisali carobnu formulu za tablicu i koje pokazatelje uzimate u obzir, ali bilo je to davno i zaboravio sam. Molim vas da ih opet napisete (kratko i jednostavno) ako nije problem.
Vec me dugo SAPN kopka, sve sam sigurniji da je BB; vec godinama ima rast prihoda i dobiti, a fundamentalo je dosta jeftina. Problem AGROKORA je jednokratan, otpisati ce se sto treba, ali masina ce i dalje poslovat i kumulirat kapital. Zadnju godinu dana su dokazali da odlicno rade i bez Todorica.
Iskreno pitam, jeli ima jos nesto (negativno) sto bi treba znati o SAPN.
P.s. vidim da nema RIVP (a ADRS nikad nije ni bio)

rivp i ostale dionice koje imam (osim viro) su od 21. do 30. mjesta, adris je 31.:)


Doktore,
Znam da ste vec nekoliko puta napisali carobnu formulu za tablicu i koje pokazatelje uzimate u obzir, ali bilo je to davno i zaboravio sam. Molim vas da ih opet napisete (kratko i jednostavno) ako nije problem.
Vec me dugo SAPN kopka, sve sam sigurniji da je BB; vec godinama ima rast prihoda i dobiti, a fundamentalo je dosta jeftina. Problem AGROKORA je jednokratan, otpisati ce se sto treba, ali masina ce i dalje poslovat i kumulirat kapital. Zadnju godinu dana su dokazali da odlicno rade i bez Todorica.
Iskreno pitam, jeli ima jos nesto (negativno) sto bi treba znati o SAPN.
P.s. vidim da nema RIVP (a ADRS nikad nije ni bio)

za sapn nadam se da je dug koji se spominje i tu na stranicama sapn zadnje, i da nece biti novih kostura iz ormara, ali nikad ne znas, svako mora sam u rizik.


Doktore,
Znam da ste vec nekoliko puta napisali carobnu formulu za tablicu i koje pokazatelje uzimate u obzir, ali bilo je to davno i zaboravio sam. Molim vas da ih opet napisete (kratko i jednostavno) ako nije problem.
Vec me dugo SAPN kopka, sve sam sigurniji da je BB; vec godinama ima rast prihoda i dobiti, a fundamentalo je dosta jeftina. Problem AGROKORA je jednokratan, otpisati ce se sto treba, ali masina ce i dalje poslovat i kumulirat kapital. Zadnju godinu dana su dokazali da odlicno rade i bez Todorica.
Iskreno pitam, jeli ima jos nesto (negativno) sto bi treba znati o SAPN.
P.s. vidim da nema RIVP (a ADRS nikad nije ni bio)

dakle posebno rangiranje za growth i posebno za value i onda slaganje prema zbrojenom plasmanu. sada racunam growth kao trenddobiti +dugoročni trend dobiti +trendEBITDA +dugoročni trend EBITDA +trendprihoda +dugoročni trend prihoda +trendkapitala +trend EBIT operativne marže +dugoročni trend operativnog novčanog tijeka +trendroe +trendroa, value kao EV/EBITDA+P/E/2.

Hvala.
Znaci carobna formula uzima skoro pa sve moguce pokazatelje, kao sto sam i ocekivalo od Vas.
Zbog broja varijabli mogucnost greske je minimalna, a i model se empirijski pokazao veoma uspjesan.
Uvijek s radoscu pogledam Vasu rang listu i cesto mi ona bude potvrda (buy signal) za neku dionicu.
Buduci se razni tipovi dionica razlicito krecu na stagnirajucem, padajucem i rastucem trzistu jeste li razmisljali mozda o razlicitim ponderiranju varijabli ovisno o stanju na trzistu pa da mozda izradite savrsen stroj za gomilanje kesa.
Obzirom da ste pametniji i iskusniji od mene, kako ponderirat varijable prepustam Vama.

Rastimo zajedno...

New Report

Close