Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav, realno za mene best buy je dionica Ericcsona- ERNT koja se trenutno može jeftino kupiti a za očekivati je da će imati dobre prinose kada realiziraju ugovore sa poslovnim partnerima. A i dividenda nije loša.
Da Vas podsjetim što je ERNT zadnjih mjesec dana radio i ugovorio

Darko Bičak
26.4.2018 22:00
Hrvatska pošta će dostavu digitalizirati do lipnja, ali dronovima je rekla – ne

Bernard Ivezić
11.4.2018 14:34
U 25 najutjecajnijih projekata u Uniji uvrštena su i tri na kojima je radio Ericsson Nikola Tesla

Bernard Ivezić
1.4.2018 9:00
Projekt od 18 milijuna kuna: Ericsson Nikola Tesla otvara centar koji će zaposliti 300 ljudi

Poslovni.hr
22.3.2018 11:49
‘Neka 5G tehnologija bude nacionalni strateški projekt’

Saša Paparella
20.3.2018 22:00
Projekt ENT-a skraćuje liste čekanja

Darko Bičak
18.3.2018 22:00
Ericsson Nikola Tesla i Ministarstvo zdravstva potpisali ugovor vrijedan 14 milijuna kuna

pbz je dobra firma.

Svako vidi svoga konja za jahanje a sto se tice Ernt to svakako nespada u best buy prije nego ozbiljno drukas koliki ima NPM Erikson Nikola Tesla,Ernt je bio best buy kad je cijena dionice bila 900 kn a imali su preko 500kn zadrzane dobiti koju su isplacivali sad je balon na kvadrat i neznam tko to kupuje

Svatko tko investira MORA imati u portfelju KODT.
Zasto?
Pa treba samo pogledat izvjesca i dividendu zadnjih 10 godina, a fundamentalno je uvijek jeftina.
Neces se obagatit preko noci, ali ces uvijek pobijediti trziste.
BB u korekciji, recesiji, bullu…uvijek odlicna kupnja.

Rastimo zajedno...

E stvarno neznam kako može stalno bi BB ???

Trziste je neefikasno.
Vecina ulagaca financijski nepismena s horizontom investiranja od mjesec dana.
Dionica dosadna i nikad u fokusu.
Neizvjesnost minimalna.
Posljedica svega navedenog je da je uvijek jeftina.

Rastimo zajedno...

Slažem se sa paricom jer svi naši ulagači gledaju zaradu na kratke staze a od toga nema ništa, treba ulagati u stabilne firme i dugoročno očekivati pristojne prinose.


Trziste je neefikasno.
Vecina ulagaca financijski nepismena s horizontom investiranja od mjesec dana.
Dionica dosadna i nikad u fokusu.
Neizvjesnost minimalna.
Posljedica svega navedenog je da je uvijek jeftina.


od kuda financijski nepismenim ulagačima
novac za ulaganje ?
ne bih se složio s vama po tom pitanju
mislim da je trenutno više stvar opreza
straha
nesigurnosti
poučeni primjerom Agrocirkusa

ZgLob,

Slažem se.
Trenutno je na tržištu aktivno 200 ljudi i mislim da ih preko 90% ima pristojno znanje o ekonosmkim pojmovima. Pozicionirani su (ili u kešu ili u pozicijama) i čekaju okidač za gore ili dolje.
Svi vrebamo kratkoročne prilike (kojih nema) i svjesni smo da KODT neće “pobjeći” nikad pa je i dionica uvijek van fokusa.
Slično kao i ATGR…

Rastimo zajedno...

Pokazalo se da je PODR bio best buy na 260 kn, a mozda je i sada jer se trend preokrenuo..

ERNT je zadnji put kada je izbacio ovakve rezultate uz veliku divku od 100 kn prije 2-3 god pao na cca 890-900 kn, tako da i sada ocekujem slican scenarij krajem godine. Vjerojatno ce do divke cijena biti iznad 1000kn, a poslije..

IGH, DLKV bi mogli povuci na jesen kada se zahuktaju radovi na Peljeskom mostu.

Turisti (svi) bi mogli nastaviti rasti jer su turisticki rezultati do sada cca 30 % bolji.

Mislim da je ATPL dobra kupovina na ovim cijenama, jer bdi prilicno raste, dok ga dionica za sada ne prati..

DDJH je takodjer preprodan, pa uz zaokret u poslovanju slijedi i zaokret na trzistu.

Banke vec rastu (PBZ, ZABA), dok HPB(odlicni kvartalni rezultat) zasad stoji.

P.S. Slazem se da su na trzistu ostali znalci i okrecu 3 puta svaku kunu prije ulaganja, sto se vidi po prometu

OPTE
Cisto tehnicki (na ovim cijenama nije ni fudamentalno za bacit), imam osjecaj da ce eksplodirat.

Rastimo zajedno...


OPTE
Cisto tehnicki (na ovim cijenama nije ni fudamentalno za bacit), imam osjecaj da ce eksplodirat.


Nemoj molim te samo osjećaje uključiti u ovo igru .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

New Report

Close