Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KODT je preskup a na 2000kn bit ce iskrcaj i vrh vrhova za dulja vremena.

Ni meni nije nešto ludo simpatična Ivana7 kao što ja nisam mnogima uopće simpatičan… ali Ivana7 je dugogodišnji član investicijske zajednice i to uspješan a i daje interesantne osvrte na temi. Ono što mene fascinira je što pojedince posebno boli kad je netko uspješan u svom investiranju i to javno kaže… najteže im pada kad netko zarađuje i ima znanje dok oni očito zbrajaju minuse čim ih tako bocne nečija zarada. Sretan sam da je Ivana zaradila i da će još dugo godina zarađivati isto to bih želio svim forumašima. Manje zavisti ljudi.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Svaki dan po Best buy jedan.

ADPL.

– ovu dionicu ne trebam nešto posebno predstavljati.
– do 100kn sam je dosta reklamirala na ovoj temi za Best buy.
– ako ju nemate u portfelju ostavite se burze, jer investiranje jednostavno nije za vas.
– možda je sada skupa na ovim cijenama.
– ali ja sam i sada kupila 6 dionica, računam kako će ići preko 200kn.
– do kojih visina odnosno kojih cijena će ići rast ove dionice stvarno nemam pojma.
– računam na neku dividendu od cca 10kn, a onda je i cijena 200kn o.k. i poštena.

– I love this game.
Pozdrav !

@ivana7
vaši komentari su puni duha, meni simpatični. Zanima me vaše mišljenje o TUHO. NItko ga ne komentira, u najmanju ruku, kao da je kužan. O svakakvom smeću ima more komentara, a o TUHO ništa
Pozdrav

napokon se uključila i vlada shvatila da tržište dionica treba oživjeti i kontrolirati svaku firmu kako posluje i izvještavati o poslovanju bez zadrške tako jedino možemo oživjeti stvarne vrjednosti


Zanima me vaše mišljenje o TUHO.

TUHO.

– za tu dionicu sve najbolje.
– stvarno odlična uprava.
– uprava nije zahebala male dioničere kao mnoge uprave na ZSE.
– redovna dividenda.
– svake godine naprave nešto novoga.

– a sada ono što nevalja:
– firma odlično posluje a cijena dionice pada.
– tu imamo onaj fenomen odlična firma loša dionica.
– firma se stvarno trudi i daje tu dividendu, ali je cijena dionice na burzi prevelika pa imamo mali dividendni prinos.
– i sada zbog male dividende ta dionica ne zanima investitore koji investiraju zbog dividende.
– a špekulanti i oni koji idu na porast cijene dionice taj rast ne vide u nekoj bližoj budućnosti.
– i onda imate taj fenomen, ako dionica neće rasti ona će padati.
– u toj firmi najveći dioničari su sami uposlenici, to je dobro, ali probajte zamisliti situaciju kada više njih želi izići a svaki ima po cca milijun kuna, tko će to kupiti.
– ili ako dođu neki problemi, np. pad burze, ili neki problemi u turizmu, tu će biti puno prodavača a jako malo kupaca.

– ja sam imala dosta te dionice, puno sam zaradila, prodala, ali cijena je išla još znatno gore.
– od tada mi je uvijek bila skupa te ju nisam kupovala.
– ta dividenda mi je mala, ciljam na dinice s dividendnim prinosom 5 – 15%.
– a na toj dinici jednostavno ne vidim mogućnost rasta od 100%, inače sve moje veće investicije su tipa kako u njima moram vidjeti taj rast od 100% u nekoj bliskoj budućnosti.

– ponavljam, dionica TUHO stvarno nije loša investicija.

– I love this game.
Pozdrav !

Popolo
Govoris u prezentu.
A to nikad nije dobro za investicijske planove.;-)

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


KODT je preskup a na 2000kn bit ce iskrcaj i vrh vrhova za dulja vremena.

– to ako vam je preskupa je barem lako rješivo.
– ako imate nofce nećete kupiti KODT i problem rješen.
– ako imate dionice KODT možete ih stvaro prodati po dobroj cijeni.

– ja sam prije neki dan kupila jednu dionicu KODT po cijeni 1.790kn.
– računam kako će cijena ići na 2.000kn .
– tu cijena može stvarno stajati 1-2g. a onda će uslijetiti snažan rast na 4-5.000kn.
– potom će firma splitati dionicu kako bi i siromašnijim investitorima bila dostupna.

– I love this game.
Pozdrav !



KODT je preskup a na 2000kn bit ce iskrcaj i vrh vrhova za dulja vremena.

– to ako vam je preskupa je barem lako rješivo.
– ako imate nofce nećete kupiti KODT i problem rješen.
– ako imate dionice KODT možete ih stvaro prodati po dobroj cijeni.

– ja sam prije neki dan kupila jednu dionicu KODT po cijeni 1.790kn.
– računam kako će cijena ići na 2.000kn .
– tu cijena može stvarno stajati 1-2g. a onda će uslijetiti snažan rast na 4-5.000kn.
– potom će firma splitati dionicu kako bi i siromašnijim investitorima bila dostupna.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Mislim da se šalite s ovim 4-5000kn. S ostatkom teksta se slažem



Zanima me vaše mišljenje o TUHO.

TUHO.

– za tu dionicu sve najbolje.
– stvarno odlična uprava.
– uprava nije zahebala male dioničere kao mnoge uprave na ZSE.
– redovna dividenda.
– svake godine naprave nešto novoga.

– a sada ono što nevalja:
– firma odlično posluje a cijena dionice pada.
– tu imamo onaj fenomen odlična firma loša dionica.
– firma se stvarno trudi i daje tu dividendu, ali je cijena dionice na burzi prevelika pa imamo mali dividendni prinos.
– i sada zbog male dividende ta dionica ne zanima investitore koji investiraju zbog dividende.
– a špekulanti i oni koji idu na porast cijene dionice taj rast ne vide u nekoj bližoj budućnosti.
– i onda imate taj fenomen, ako dionica neće rasti ona će padati.
– u toj firmi najveći dioničari su sami uposlenici, to je dobro, ali probajte zamisliti situaciju kada više njih želi izići a svaki ima po cca milijun kuna, tko će to kupiti.
– ili ako dođu neki problemi, np. pad burze, ili neki problemi u turizmu, tu će biti puno prodavača a jako malo kupaca.

– ja sam imala dosta te dionice, puno sam zaradila, prodala, ali cijena je išla još znatno gore.
– od tada mi je uvijek bila skupa te ju nisam kupovala.
– ta dividenda mi je mala, ciljam na dinice s dividendnim prinosom 5 – 15%.
– a na toj dinici jednostavno ne vidim mogućnost rasta od 100%, inače sve moje veće investicije su tipa kako u njima moram vidjeti taj rast od 100% u nekoj bliskoj budućnosti.

– ponavljam, dionica TUHO stvarno nije loša investicija.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Hvala lijepa, ivana7


– to ako vam je preskupa je barem lako rješivo.
– ako imate nofce nećete kupiti KODT i problem rješen.
– ako imate dionice KODT možete ih stvaro prodati po dobroj cijeni.

– ja sam prije neki dan kupila jednu dionicu KODT po cijeni 1.790kn.
– računam kako će cijena ići na 2.000kn .
– tu cijena može stvarno stajati 1-2g. a onda će uslijetiti snažan rast na 4-5.000kn.
– potom će firma splitati dionicu kako bi i siromašnijim investitorima bila dostupna.

– I love this game.
Pozdrav !

Ako cijena ode na 2000 kn, zbog brokerske marze i poreza zaradit cete ispod 200 kn. Nisam znao da i vi radite burek transakcije.

@ivana7, a CKML, predpostavljam da će mišljenje biti slično onom za TUHO?
Lijep pozdrav

New Report

Close