Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da , biti će zanimljivo promatrati u nadolazećem razdoblju od 3-5 godina odnos indexa crobexturi u odnosu na crobex.

http://zse.hr/default.aspx?id=44101&index=CROBEXturi


Turizam.

– prošla godina mi je bila najbolja što se tiče broja gostiju i noćenja,
– ali financijski potpuno ista kao i 2016.
– velika je konkurencija pa sam malo spustila cijene a kako bi ostvarila istu zaradu kao i prethodne godine radila sam mjesec dana duže, (cijeli 12. mjesec).
– sada vam je sezona 12 mjeseci, ali zimi se zbog grijanja, kiša ne isplati raditi, troškovi su vam najveći a zarada najmanja.
– čim počmu voziti avioni eto vam i turističke sezone.
– ove godine mi bukiranje za predsezonu ide bitno lošije, a prvi gosti mi stižu već ovaj tjedan.
– dva udarna mjeseca 7. i 8. su skoro pa bukirani.
– ne znam kako će biti ove godine, konkurencija je strašna svi idu u turizam, svake sezone se kod nas toga gradi sve više i više.
– pitanje je koliko će taj turizam biti isplativ za cca 3-5g. ???

– I love this game.
Pozdrav !

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI




Nitko ništa … koji je best buy?


– dosta mi je bilo čudno da nitko nije spomenuo MDKA.
– a MDKA je kod mene zastupljena u prvih TOP5 pozicija.

– ova dionica mi je donijela prinos od 15% kroz dividendu 2.000 kn po dionici (isplaćeno u siječnju) plus rast same dionice od 15%.
– tako da od isplate dividende pada dionice takoreći nije ni bilo.

– u ovome prekjučerašnjem padu burze na ovoj dionici pada nije bilo.
– dobro je to što u ovoj dionici nema trejdera i špekulanata koji vole pušiti lovu.
– a teško je i doći do ove dionice, teško ju je kupiti po nekoj nižoj cijeni.

– negativnosti, dužan im je Agrokor, i za te novce mogu pisati kući propalo, i tu su spušili 1/3 kapitala.
– tu ubija nelikvidnost.

– prednosti, stvarno velika dividenda tu ima love i za zimovanje i za ljetovanje i još vam ostane love za reinvestirati.
– samo za tako nešto ipak morate imati malo više dionica.

– eto ja bih preporučila za BB dionicu MDKA.
– zašto bih preporučila upravo ovu dionicu ??? jer smo mi dosta bolesna nacija i ovaj distributer tableta ima u RH stvarno sjajnu perspektivu.
[/quote]

MDKA.

– evo prije dvadesetak dana 7/2 sam vam na ovoj temi preporučila za BB dionicu MDKA.
– preporučila sam ju jer je ostvarila rast od cca 15% + su u siječnju isplatili dividendu od 2.000 kn.

– u međuvremenu je dionica ostvarila dodatni rast od cca 15% te je trenutno na cijeni od 17.000 kn.
– trenutno će se još neko vrijeme dionicom trgovati 16-17.000kn ali se iz aviona vidi rast od preko 20.000 kn.
– ovo je trenutno najskuplja dionica na ZSE, ali vrijedi te novce, meni je ova dionica donijela dividendni prinos od 15%.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. znam kako je velika većina vas pogubila na ZSE lijepe novce, ali to ne bi trebao biti razlog da na ovoj temi drukate bezvezne dionice na kojima se novci mogu samo pogubiti.
– probaje pronaći i drukati na ovoj temi dionice koje će ostvariti lijepi rast i imaoce tih dionica obradovati velikim dividendama.
[/quote]

– tu sam vam napisala kako se iz aviona vidi rast.
– a dionica raste, svakim danom ako se trguje sve više i više.

– I love this game.
Pozdrav !

BB.

– i za kraj preporučila bih vam za kupnju dionice ADRS i VLEN.
– na obje dionice rast ovisi o veličini dividende.

– I love this game.
Pozdrav !


BB.
– i za kraj preporučila bih vam za kupnju dionice ADRS i VLEN.
– na obje dionice rast ovisi o veličini dividende.
– I love this game.
Pozdrav !

Niti jedna niti druga neće rasti.


BB.

– i za kraj preporučila bih vam za kupnju dionice ADRS i VLEN.
– na obje dionice rast ovisi o veličini dividende.

– I love this game.
Pozdrav !


DLKV na 16,niže još bolje
THNK na 103,na 100 i niže još bolje.



BB.
– i za kraj preporučila bih vam za kupnju dionice ADRS i VLEN.
– na obje dionice rast ovisi o veličini dividende.
– I love this game.
Pozdrav !

Niti jedna niti druga neće rasti.
[/quote]

Dosta stručno i jednostavno objašnjeno.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.



BB.

– i za kraj preporučila bih vam za kupnju dionice ADRS i VLEN.
– na obje dionice rast ovisi o veličini dividende.

– I love this game.
Pozdrav !


DLKV na 16,niže još bolje
THNK na 103,na 100 i niže još bolje.
[/quote]
DLKV ispod 16 ide na 12
zašto ne čekati do tada


DLKV ispod 16 ide na 12
zašto ne čekati do tada

slažem se….a 16 kn je pred padom

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


BB.

– i za kraj preporučila bih vam za kupnju dionice ADRS i VLEN.
– na obje dionice rast ovisi o veličini dividende.

– I love this game.
Pozdrav !

tesko da ce dividenda vlen biti koliko mnogi ovdje ocekuju. nemojte zaboraviti da je bilo 26 mkn investicija. vjerujem da nece biti preko 0,3 kn.



BB.
– i za kraj preporučila bih vam za kupnju dionice ADRS i VLEN.
– na obje dionice rast ovisi o veličini dividende.

Niti jedna niti druga neće rasti.
[/quote]

Danas :
– ADRS +2.99%
– VLEN +1.79%

– gospon Remorker, novi ste ovdje, ali ono osnovno bi trebali znati, kada ja na ovoj temi napišem kako će nešto rasti to najčešće i poraste.
– za vas gospon Remorker, a i ostale nove investitore bih preporučila prije stvarne trgovine morali bi virtualno trgovati barem 3 godine.
– nemate osnovno znanje, kada pogubite novce plakati će te kao i velika većina investitora na ovome forumu.

– I love this game.
Pozdrav !


tesko da ce dividenda vlen biti koliko mnogi ovdje ocekuju. nemojte zaboraviti da je bilo 26 mkn investicija. vjerujem da nece biti preko 0,3 kn.

– vidi se po pisanju kako ste vi dosta inteligentan investitor iako ste u investiranju i na ovome forumu tek desetak dana.
– jako dobro zapažate očite činjenice, stvarno imate oko sokolovo.

– a evo kako dodatno možete zaraditi punooooo nofaca.
– ponudite okladu na temi VLEN.
– kada bih ja imala vašu pamet odmah bi išla na okladu 100.000 kuna ili eura.
– na temi VLEN imate dosta fanova koji očekuju dividendu 2-3kn te mislim kako će odmah prihvatiti vašu okladu.

– I love this game.
Pozdrav !



tesko da ce dividenda vlen biti koliko mnogi ovdje ocekuju. nemojte zaboraviti da je bilo 26 mkn investicija. vjerujem da nece biti preko 0,3 kn.

– vidi se po pisanju kako ste vi dosta inteligentan investitor iako ste u investiranju i na ovome forumu tek desetak dana.
– jako dobro zapažate očite činjenice, stvarno imate oko sokolovo.

– a evo kako dodatno možete zaraditi punooooo nofaca.
– ponudite okladu na temi VLEN.
– kada bih ja imala vašu pamet odmah bi išla na okladu 100.000 kuna ili eura.
– na temi VLEN imate dosta fanova koji očekuju dividendu 2-3kn te mislim kako će odmah prihvatiti vašu okladu.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

O divci na Vlenu se raspredaju priče, hoće-neće, kolika će…
Ja bih prvo pogledao cash poziciju te usporedio s istim vremenom unazad par godina i onda donio sud. Možda još i pogledati FCF. Ipak divka ide iz para.
Ne znam, možda je moje razmišljanje preprimitivno…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close