Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vrag si ga znaj kaj bu s IPO HEP jedino kaj vjerujem da će dat dobru ponudu jer raspoloženi ljudi u redu
za upis HEp su i dobri glasači i dobro raspoloženje predizbore

da bilo bi najbolje da atlantic preuzme podravku i da dobijemo jačeg igrača na tom polju i da udruže snage
s adrisom preuzmu neke dijelove agrokora (ledo,jamnica,belje…)a Tommy preuzme konzum pa k tomu
još dobar/narodni IPO HEP partner za INU -ptkm i onda možemo govoriti o nekom novom početku
pa ako dobe izbore može se u velike reforme

Propustiti javnu ponudu za HEP i čekati na bidu smatram neprihvatljivim iz svih razloga. Kao da curu koja mi se sviđa prepustim drugima da je malo isprobaju, poslije je ionako moja. Totalno rizično sa moga gledišta. Čudi me totalno takva ulagačka ideja, opasno serislave podcjenjujete naše političare i sposobnosti kada je pitanju njihova vlastita guzica, a to nije za podcijeniti. Gladni fondovi sa jedne i značajan diskont u ponudi koji nije ekonomsko nego političko pitanje. Uz državno vlasništvo imati ovakvu dobit zaista mi je atraktivno.

Jučer best buy bio oklada za Oscara ( muška glavna + sporedna / zenska glavna + sporedna / rezija ),
Lijepa kombinacija sa 5 čistih zicera za laganih 45% zarade za par sati.

Nadam se da ste iskoristili, jer ovako nesto se nudi vrlo rijetko – čak i na Oscarima.

Nakon trogodišnjeg riskiranja i fantastičnog profitiranja sa ATPL ..
malo sam presložio pozicije …a sad u mirnije vode –dugoročnije
pa sada porfelj
Adrisi oko 55 %
Atpl 25 %
Zaba 20 %

pa malo sada dividendice …i vidli bumo dalje …


Evo i mojih favorita za 2018 , izvješča izvrsno izgledaju i nema puno nepoznanica zasad:
-Adpl
-Ftb turizam(lrhc)
-Rivp
-Mdka
-Atgr
-Plag
-Kodt

– nekada ste najviše hvalili “Pevec”, kako je ta dionica nestala iz vašeg portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !

Rekoh da su ovo moji favoriti za 2018.
I dalje je u mom porfelju. Pevec je za duže staze. Recimo 2022.
Ukoliko naravno se ne desi najcrnji scenarij ali taj rizik sam svjesno preuzeo i vjerujem ako mi propadne ta investicija da će druge rastom nadoknadit njezin gubitak.



Evo i mojih favorita za 2018 , izvješča izvrsno izgledaju i nema puno nepoznanica zasad:
-Adpl
-Ftb turizam(lrhc)
-Rivp
-Mdka
-Atgr
-Plag
-Kodt

– nekada ste najviše hvalili "Pevec", kako je ta dionica nestala iz vašeg portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


pa sada porfelj
Adrisi oko 55 %
Atpl 25 %
Zaba 20 %
pa malo sada dividendice …i vidli bumo dalje …

– ne bi bilo loše u taj portfelj malo nadodati “Belja”

– I love this game.
Pozdrav !


Best buy Podravka i Adris.

– uz taj ljepi brodić na vašem avataru uz vaš portfelj jednostavno bi morala ići i koja dionica Jadnoplova, a ne bi zgorega bilo imati i koju dionicu Jamnice.

– I love this game.
Pozdrav !

Nekada je bilo živosti makar na forumu.
Ovako…best buy za prosječnog ulagača mislim da je cash, lova r-a.
Izuzimajući day trade, swing trade, i ostale igrice koje se ne igraju jer je tržište flat, mislim da je za prosječnog ulagača game over.
Vani medo brunda, nama je ukradena završnica. O Todexu me sram reći što mislim. Verbalni delikt.
Čitala sam neki dan komentare trgovanja iz 2008.godine stranica 3200 i nadalje, i onda su svi mislili da kupuju korekciju, a poslije su se čudili . Nikog više nema iz onog vremena osim ivane, tigrusa, budda…..svi su ostali bez novca. Poučno.

Turizam.

– prošla godina mi je bila najbolja što se tiče broja gostiju i noćenja,
– ali financijski potpuno ista kao i 2016.
– velika je konkurencija pa sam malo spustila cijene a kako bi ostvarila istu zaradu kao i prethodne godine radila sam mjesec dana duže, (cijeli 12. mjesec).
– sada vam je sezona 12 mjeseci, ali zimi se zbog grijanja, kiša ne isplati raditi, troškovi su vam najveći a zarada najmanja.
– čim počmu voziti avioni eto vam i turističke sezone.
– ove godine mi bukiranje za predsezonu ide bitno lošije, a prvi gosti mi stižu već ovaj tjedan.
– dva udarna mjeseca 7. i 8. su skoro pa bukirani.
– ne znam kako će biti ove godine, konkurencija je strašna svi idu u turizam, svake sezone se kod nas toga gradi sve više i više.
– pitanje je koliko će taj turizam biti isplativ za cca 3-5g. ???

– I love this game.
Pozdrav !



@Ivana

Jesu kod Vas u 8. mjesecu kapaciteti popunjeni imam zainteresirane.

– iskreno ne isplati vam se u mom hotelčiću noćiti.
– preskupo je.
– možete dobiti istu kvalitetu za tri puta nižu cijenu.
– moj hotelčić je u samom centru među rimskim ruševinama i crkvama, kafića i restorana ko u prići.
– eto upravo to vam traže svjetski putnici koji kod mene odsijedaju 1-3 dana.
– a ja masno naplaćujem.
– i nije za kupanje iako je u neposrednoj blizini mora s 3 strane.

– veliki su mi troškovi, samo na reklamu trošim cca 20% prihoda, ali zato mi je popunjenost odlična.
– ponekad ako gost bukira a ne dođe istu sobu prodam 2 puta, to mi je najdraže.
– pa osoblje recepcija, čistačice, pranje robe, sitni popravci košta vas to.
– ali posložila sam poslove tako da ja skoro pa ništa ne radim.
– te mi ostaje dosta slobodnog vremena za baviti se fitnesom i yogom.
– trenutno radim i na 2 EU projekta (investicije), to bi vam bilo nešto tipa ideje moje a lova od EU, ako mi uspije to posložiti biti će mi super.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close