Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni izgleda solidno. Atlantic caruju fondovi rade što.hoće ne volim to nikako. Mediku ne poznajem dovoljno. Umjesto.te.2 dodao bih Adris.iako.je.isto ubitačno dosadan ali low risk. Ad Plastik je odličan Valamar bi bilo nelogično rizično.zaobići. od adpl.očekujem lijepih dividendi

Moj osobni izbor suzio sam koliko sam mogao, čak bi možda i maknuo kodt radi veće nelikvidnosti.
Mdka je isto zeznuta tu, ako posjeduješ više komada bid je očajan za izaći odmah u slučaju potrebe.

Adrs ima trenutno dosta nepoznanica

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Jdpl
Rivp
Adpl
Opte
Vlen
Adrs
Pa da vidimo

get rich or die tryin'

Svakako ću kupiti HEP d.d. kada dođe na burzu. Vjerojatno u 4. godini mandata Vlade da počaste pučane slučajno prije izbora. Valamar sam zadnje kupovao po 40.5 kn, prije toga i skuplje i samo promatram sve do HEP-a. Burza neće niže od ovoga a nece svi niti rasti.

Treba HEP kupit svakako, pogotovo kad Vrdoljak postane direktor, nema bolje investicije od toga. Državne firme, njami, nema korupcije, uhljebljivanja, kupac na prvom mjestu, sve za profit…

Da, s državnim firmama stvarno ne možeš promašiti – Petrokemija, Podravka, INA, ACI… Sve bolje od boljeg.
Pogotovo sad kad je HEP ušao u deal s Petrokemijom, trebat će se izdavati nove dionice. 😀

Lakonski poopćavate kompanije bez argumenata. Uz državno upravljanje, jasno je kakvo je to upravljanje HEP je u zadnje 2 godine ostvario dobit veću od 4.000.000.000,00 kn.

Isti vlasnik, kojemu prioritet nije interes dioničara, nego politika, je tebi poopćavanje bez argumenata?
Pa koliko još argumenata za nesposobnost i korumpiranost hrvatskih političkih elita treba?

A to što je firma trenutno profitabilna… Možeš misliti kako će se to preliti dioničarima.
I KOEI je profitabilna firma, pa dioničari nemaju baš puno od toga.
Dobra firma, loša dionica.

Takve stvari se možda kupuju samo s jako debelim diskontom. Ali ja ne bih ni tada.

Naravno da će ići diskont pred izbore. To neće biti loša opcija kupit i odmah prodat. Taj rizik sam spreman preuzeti. Snađi se druže.

OPTE definitivno….

Evo, prigodno za ovu temu o državnom vlasništvu je izašao članak na Bakićevom blogu.

U ovom grafu je sadržana razlika između državnog i privatnog vlasništva: https://trzistakapitala.files.wordpress.com/2018/03/podr-atgr-dobit1.jpg


Svakako ću kupiti HEP d.d. kada dođe na burzu. Vjerojatno u 4. godini mandata Vlade da počaste pučane slučajno prije izbora. Valamar sam zadnje kupovao po 40.5 kn, prije toga i skuplje i samo promatram sve do HEP-a. Burza neće niže od ovoga a nece svi niti rasti.

Vidjet cemo kada i ako izadje prospekt.
A cijena vjerovatno nece biti jako diskontirana jer im treba lova.
Uopce je pitanje da li to kupovati ako ostane drzavna uprava, dealovi s Petrokemijom itd.
Takodjer, ako branitelji dobiju 7% to ce biti debakl. Cijena u ponor po bidu, a i ako bude neki lockup bit ce zakucana u ocekivanju isteka lockupa.
Stoga mi se razumnim cini, osim ako diskont ne bude jako debeo u sto ne vjerujem, propustiti javnu ponudu i cekati na bidu.
Tada bi vec mogla i nova kriza pa ce se klepati po bidu da se kupi speceraj.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close