Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

best buy danas je bio staviti falcon heavy live view starmana u hdu, pustiti si bowiea, casa konjaka u ruci i gledati blue marble, jedan dan u zivotu a da se ne sramim covjecanstva.


Nitko ništa … koji je best buy?

– ne tako davno na ovoj temi sam provela anketu portfelj za 1M kn.
– i vi ste gospon plavi učestvovali u toj anketi (još jednom se zahvaljujem svima koji su napisali portfelje).
– dosta korisnog se može iz takvih anketa isčitati.

– dosta mi je bilo čudno da nitko nije spomenuo MDKA.
– a MDKA je kod mene zastupljena u prvih TOP5 pozicija.

– ova dionica mi je donijela prinos od 15% kroz dividendu 2.000 kn po dionici (isplaćeno u siječnju) plus rast same dionice od 15%.
– tako da od isplate dividende pada dionice takoreći nije ni bilo.

– u ovome prekjučerašnjem padu burze na ovoj dionici pada nije bilo.
– dobro je to što u ovoj dionici nema trejdera i špekulanata koji vole pušiti lovu.
– a teško je i doći do ove dionice, teško ju je kupiti po nekoj nižoj cijeni.

– negativnosti, dužan im je Agrokor, i za te novce mogu pisti kući propalo, i tu su spušili 1/3 kapitala.
– tu ubija nelikvidnost.

– prednosti, stvarno velika dividenda tu ima love i za zimovanje i za ljetovanje i još vam ostane love za reinvestirati.
– samo za tako nešto ipak morate imati malo više dionica.

– eto ja bih preporučila za BB dionicu MDKA.
– zašto bih preporučila upravo ovu dionicu ??? jer smo mi dosta bolesna nacija i ovaj distributer tableta ima u RH stvarno sjajnu perspektivu.

– I love this game.
Pozdrav !


Plavi, moj favorit za best buy je thnk, ajmo vidjeti FI te ćemo biti pametniji. Nakon nje najveći potencijal usprkos velikom rastu prošle godine ima i atpl ukoliko se projekcije za 2018. sprovedu u djelo.

pogledaj zadnju vijest o tehnici na topiku pa ćeš promijeniti mišljenje za 180 stupnjeva



Kras

Imam ih podosta i nije nagovor na kupnju prodaju


a što ćemo s Virom kolega, kupuje li Kraš od njih šećer, nešto ste tovarili po tehničkoj oko 250, danas vidimo, tehnika fulala
[/quote]

A nista kolega, imam ih 500 tinjak komada, zasada nije dobro, i ne izgleda dobro. Moja je sreca u nesreci da je meni to jako mali dio portfelja. bio sam napisao da mislim da je ok za kupiti od 250-230, na zalost reakcija koju sam očekivao se nije dogodila.

lp

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]




Kras

Imam ih podosta i nije nagovor na kupnju prodaju


a što ćemo s Virom kolega, kupuje li Kraš od njih šećer, nešto ste tovarili po tehničkoj oko 250, danas vidimo, tehnika fulala
[/quote]

A nista kolega, imam ih 500 tinjak komada, zasada nije dobro, i ne izgleda dobro. Moja je sreca u nesreci da je meni to jako mali dio portfelja. bio sam napisao da mislim da je ok za kupiti od 250-230, na zalost reakcija koju sam očekivao se nije dogodila.

lp
[/quote]
a ništa, čekamo dalje, meni se čini da kod ove dionice jedino “dedina crta” vrijedi kod TA,da li će je i kada podvući vidjeti ćemo, ovo jedino njemu ide u prilog, u krizi 2008 se postavio na 300, a sada ga nema pa nema, izgleda i njega ova hipoglikemija cijene šećera zbunjuje



Nitko ništa … koji je best buy?

– ne tako davno na ovoj temi sam provela anketu portfelj za 1M kn.
– i vi ste gospon plavi učestvovali u toj anketi (još jednom se zahvaljujem svima koji su napisali portfelje).
– dosta korisnog se može iz takvih anketa isčitati.

– dosta mi je bilo čudno da nitko nije spomenuo MDKA.
– a MDKA je kod mene zastupljena u prvih TOP5 pozicija.

– ova dionica mi je donijela prinos od 15% kroz dividendu 2.000 kn po dionici (isplaćeno u siječnju) plus rast same dionice od 15%.
– tako da od isplate dividende pada dionice takoreći nije ni bilo.

– u ovome prekjučerašnjem padu burze na ovoj dionici pada nije bilo.
– dobro je to što u ovoj dionici nema trejdera i špekulanata koji vole pušiti lovu.
– a teško je i doći do ove dionice, teško ju je kupiti po nekoj nižoj cijeni.

– negativnosti, dužan im je Agrokor, i za te novce mogu pisti kući propalo, i tu su spušili 1/3 kapitala.
– tu ubija nelikvidnost.

– prednosti, stvarno velika dividenda tu ima love i za zimovanje i za ljetovanje i još vam ostane love za reinvestirati.
– samo za tako nešto ipak morate imati malo više dionica.

– eto ja bih preporučila za BB dionicu MDKA.
– zašto bih preporučila upravo ovu dionicu ??? jer smo mi dosta bolesna nacija i ovaj distributer tableta ima u RH stvarno sjajnu perspektivu.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Kao što rekoh ranije , PODR po meni trenutno jedan od BB ( cijena niska, jednokratni negativni utjeacji na dobit su valjda ispucani u većoj mjeri, likvidnost postoji, prostor za rast nekih 30-40% postoji)

Slažem se sa Deluxom za kraš….ali prije toga bih stavio adris kao trenutno najbolju i najsigurniju investiciju…uz to još ide i dobra dividenda..
Naravno da ovo nije nagovor na kupnju dionica.

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.



Plavi, moj favorit za best buy je thnk, ajmo vidjeti FI te ćemo biti pametniji. Nakon nje najveći potencijal usprkos velikom rastu prošle godine ima i atpl ukoliko se projekcije za 2018. sprovedu u djelo.

pogledaj zadnju vijest o tehnici na topiku pa ćeš promijeniti mišljenje za 180 stupnjeva
[/quote]
Rekao bih za 540 stupnjeva tako da ti se pri promjeni mišljenja još i zavrti u glavi.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

naj bolja kupnja ovih dana su krafne i otići u maškare .pritajiti se od kupnje na burzi danas a pogotovo sutra pa ćemo idući tjedan iza utorka kada prođu maškare biti pametniji.u korizmi ćemo se odreći ili kupnje ili prodaje dionica, budemo vidjeli.


Slažem se sa Deluxom za kraš….ali prije toga bih stavio adris kao trenutno najbolju i najsigurniju investiciju…uz to još ide i dobra dividenda..
Naravno da ovo nije nagovor na kupnju dionica.

Ma naravno da nije. Taman posla da bi tu na forumu netko nagovarao 🙂



Slažem se sa Deluxom za kraš….ali prije toga bih stavio adris kao trenutno najbolju i najsigurniju investiciju…uz to još ide i dobra dividenda..
Naravno da ovo nije nagovor na kupnju dionica.

Ma naravno da nije. Taman posla da bi tu na forumu netko nagovarao 🙂
[/quote]

Mislim da je trenutno IN prodaja dionica.
Dionice tako i onako već dugo nitko ne kupuje.


best buy danas je bio staviti falcon heavy live view starmana u hdu, pustiti si bowiea, casa konjaka u ruci i gledati blue marble, jedan dan u zivotu a da se ne sramim covjecanstva.

Kolega ne slažem se s Vama. Gospodin ne proizvodi više smeće na Zemlji već ga je počeo slati i u Svemir.
Uostalom to se vidi po gubitku Tesle.
Gospodin ne da nije sposoban napraviti električni automobil, već po meni nije sposoban napraviti uopće auto.

Možemo malo i o njegovoj tehnologiji.
Toliko se raspisao o novim tehnologijama i zaštiti okoliša a onda rakete šalje u svemir na raketno gorivo.
I ne zagađuje okoliš jedanput, već dvaput, jer ih još onda spušta na zemlju.

A o tehnologiji njegovih Li baterija govori sve da prijenos iz svemira nije mogao održati ni tri dana, a kamoli do Marsa.

Nikad čuo za vodik kao pogonsko gorivo, a kamoli za Sunce da opet napuni baterije.

Jeftini marketinški prodavač magle.

New Report

Close