Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tigrus , znam da si bolestan na velike cifre, i ne radiš s malim iznosima…Ovdje pod malim iznosom
mislim na iznose ispod 100.000 kn. Dobitak je unovčen na ATPL.u,pisala sam u kojoj razlici cijene u postotku baš u danima prodaje,pa razmišljam, da bi -to bi bila tvoja porezna osnovica iznad 1.MIL..kad je
već ovo prije, groteska.?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Znaš kaj Tigrus, umjesto da cijenite to malo -malih investitora kojih je ostalo na burzi. Vi i dalje
podjebavate i omalovažavate sve oko sebe, praveći se važan i osjetljiv na svakoga- tko
bi mogo nešto zaraditi……

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Kao dugogodišnji ljubitelj građevinara, Tehniku, sam čuvala do 450 kuna, a onda mi ju je kupio jedan
forumaš ..kolega..ne da mi se tražiti datum primpredaje..
Zašto ne Tehnika..na stranu poslovne brojke, nešto više o poslovnoj građevinskoj klimi.
Građevinari su trenutno na pozitivi, iz samo jednog razloga, a to je neplaćanje /prijenos / porezne obveze..
Tehnika je migoljila, sa jednom te istom ponudom stanova dugo vremena..vegetirali su kao i većina drugih.. Iza vlasničke strukture / prema kretanjima top 10 kupnje/prodaje/ našao se uzak broj
imatelja,baš u vrijeme ulaska g.B .u strukturu Hidrogradnje..dokapitalizacijom..
Koja je to situacija , po Vama lansirala ovu građevinsku firmu u neke zvijezde interesa ulagača?
Mislite da ćete ikada od njih dobiti dividendu? Nikada.
Mislite da će dionica rasti…ne vjerujem ….
Danas imaju , baš zbog svoje orijentiranosti na stambeno.poslovne objekte..takvu
zastrašujuću konkurenciju ….da ti objavljeni poslići nisu baš nikakva garancija uzleta , prosperiteta,
dividendi ili većih prinosa….ono, što bi ih odvojilo od stampeda ostalih sličnih vrlo uspješnih privatnih tvrtki a , koje nisu na trgovanju ZSE …..Nisam vidjela..ekskluzivu u nečemu? U čemu su najbolji…
ili bolji od drugih ?

Bolji su po tome što i dalje usprkos svim nedaćama njeguju socijalističko samoupravljanje i uravnilovku, praksu pretjeranog zapošljavanja po uredima koja jamči da nećeš moći platiti radnike koje doista trebaš.
S takvom praksom dogurati do 2018. je već samo po sebi fantastičan uspjeh.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nitko ništa … koji je best buy?
Možda Adris ovom kupovinom HUPZ-a i aktiviranjem svojeg ogromnog potencijala ?
Možda ADPL sa očekivanom lijepom dividendom i dobrim rezultatima?
Možda JDGT gdje je konstantni dividendni prinos preko 5 % godišnje ?
Možda TUHO?
Možda neka druga ?
Koja ?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kras

Imam ih podosta i nije nagovor na kupnju prodaju

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Plavi, moj favorit za best buy je thnk, ajmo vidjeti FI te ćemo biti pametniji. Nakon nje najveći potencijal usprkos velikom rastu prošle godine ima i atpl ukoliko se projekcije za 2018. sprovedu u djelo.


Nitko ništa … koji je best buy?
Možda Adris ovom kupovinom HUPZ-a i aktiviranjem svojeg ogromnog potencijala ?
Možda ADPL sa očekivanom lijepom dividendom i dobrim rezultatima?
Možda JDGT gdje je konstantni dividendni prinos preko 5 % godišnje ?
Možda TUHO?
Možda neka druga ?
Koja ?

lp

Sve ovisi kako netko gleda na best buy ako se gleda samo s odnosa prinosa onda npr Adris to ne moze bit, ako se gleda s odnosa rizika i prinosa onda definitivno bi mogao uci u tu kategoriju.

Gledajuci s odnosa rizika i prinosa nekako bih dao prednost ADPL ovu godinu pa onda ADRS, ako gledam samo na prinos onda bih dao THNK medjutim tu su rizici daleko veci iako recimo todex se moze isto pojavit kao kandidat ali to ne uziman u obzir zbog bezbroj otvorenih mogucnosti i nepoznanica. Turizam mi je trenutno vrednovan na gornjoj granici da bih tu vidio neki veci rast, a rizik je sad s vecom cijenom isto veci.

Ignore : renči


Kras

Imam ih podosta i nije nagovor na kupnju prodaju

Sasvim mogućno, u svjetlu činjenice da Pivci kupuju ko da nema sutra, a ćute ko zaliveni.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

U ovom jadu i čemeru teško bi se moglo reći koji su favoriti
Kad već nemamo ništa bolje moji favoriti su:
IKBA, HPB, HTCP, OLVD, KOTR, JDGT, HT, ADRS, KODT, ACI, TUHO, ATLN i SNH alfabeti.
Iako će prije Nasdaq na 15000 ili SP500 na 6000 nego što će se i jedna od navedenih udvostručiti.
Siguran sam da ću s gore navedenima dugoročno nadmašiti državne obveznice šta je po zse standardima izvrstan rezultat.
Mislim da će većina smeća sa zse za godinu dana biti niže nego danas


Kras

Imam ih podosta i nije nagovor na kupnju prodaju


a što ćemo s Virom kolega, kupuje li Kraš od njih šećer, nešto ste tovarili po tehničkoj oko 250, danas vidimo, tehnika fulala

Jučer kupovao čololadu.Jedini uvjet je bio da nije Kraš.Ne dam novce Marici.


Jučer kupovao čololadu.Jedini uvjet je bio da nije Kraš.Ne dam novce Marici.

Ja kad kupujem cokoladu nastojim kupiti “cokoladu” za secer iman jeftinije kod vira i ipkk.

Ignore : renči

New Report

Close