Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega Ivana 7, meni su vaša taksativna nabrajanja naprosto neodoljiva…. Kada vidim vaše crtice: – – – – nekako se sav raznježim…. [smiley2]

i ja …

a još k tome lijep i zdrav portfelj …

Hmmm, oprostite na indiskreciji, ali …
– ¨ste udati? [smiley16]

When someone asks you a question you don't want to answer, smile and ask, "Why do you want to know?".


Kolega Ivana 7, meni su vaša taksativna nabrajanja naprosto neodoljiva…. Kada vidim vaše crtice: – – – – nekako se sav raznježim…. [smiley2]

– dragi kolega evo za Vas sve s crticama.
– vidim kako Vas ubijaju ove dionice.
– pod hitno trebate naći nekoga dečkića i dogovoriti se tko će biti mama, a tko tata.
– to Vam je trenutno in.
Pozdtav !


i ja … a još k tome lijep i zdrav portfelj … Hmmm, oprostite na indiskreciji, ali … – ¨ste udati? [smiley16]

– nažalost trenutno nisam udana, na slabom sam glasu jer sam već dva supruga pokopala.
– neka im je laka zemlja,
– ali ja sam zato uspjela s investicijama.
– a još k svemu tome sam i mlada kao rosna trava.
Pozdrav !


[smiley16] ” – nažalost trenutno nisam udana, na slabom sam glasu jer sam već dva supruga pokopala. – neka im je laka zemlja, – ali ja sam zato uspjela s investicijama. – a još k svemu tome sam i mlada kao rosna trava. Pozdrav !

E, ti š mi bit sekretarca, ne zvao se ja Ljubo[smiley2]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Vikend je a nema nikakvih preporuka.

– evo i jedne moje preporuke, kupite HT.

– jedino me muči i nisam puno pametna kad vidim i ostale prilike na tržištu.
– za sve jednostavno nemam dovoljno novaca.
– a želje su ogromne.

– moje predviđanje tržišta.
– dionice i investicijski fondovi će i dalje padati sve dok se izvlači lova za HT, u najboljem slučaju mogu se držati bez pada,
– u periodu dok nam je lova zablokirana za HT, investicijski fondovi će krenuti u intenzivnu kupnju jeftinih dionica.
– to bi oni i sad učinili ali je još jaki pritisak prodaje udjela u fondovima, tek kad prestane ta prodaja mogu krenuti u šoping, ipak su tu tjedan dana ispred nas.
– potom nam slijedi razočarenje, nećemo moći upisati sav paket na HT, znači biti će povrata novca.
– u prvom tjednu prodaje HT očekujem prodaju najmanje 20% dionica HT od malih investitora.
– nadam se kako će nam Sanader i mirovinci nuditi za naše dionice bar +30%.
– sad na burzu dolazi opet novac od prodaje HT i povrat viška uplaćenog novca.
– a veći dio tih setstava se opet vraća na burzu u druge dionice.
– ali kvaka je sad u investicijskim fondovima koji će nam dići cijene određenih dionica.

– ja sam za sebe napravila neki plan, nadam se velikom uspijehu.
– a onda idem na krstarenje kruzerom u toplije krajeve, već sam uplatila.

– kakva su Vaša predviđanja, i što mislite kupovati ili prodavati ???
Pozdrav !

– nažalost trenutno nisam udana, na slabom sam glasu jer sam već dva supruga pokopala.

Wooww. Ti si prilika za mene. Imam vec puno godina pa ako i mene pokopas nije neka steta. [smiley2]

skype - ivek1234

Kolegice ivana38,000/19000*3,5

– da
– li
– da
– ku pim
– T-HT
– u
– IPO
– i li
– po
– iz lis ta nju? prijem

?[smiley6]

No respect


E, ti š mi bit sekretarca, ne zvao se ja Ljubo[smiley2]

– dragi moj Ljubo, prihvaćam ponudu, iako se do sada nisam bavila politikom.
– ali kad ste me već uvukli u politiku, onda i ja imam neke političke uvjete :
– kao prvo, slažem se s vašom poreznom i tečajnom politikom, da nije tako ne bi ni radila za Vas.
– kao drugo, moji uvijeti.
– ipak ovi kapitalisti iskorištavaju našu dragu radničku klasu.
– daju im minimalne plaće 2 – 3.000kn i jadnici još moraju raditi nedjeljom.
– nedjelja će biti partijski i crkveni praznik (tu dobijamo podršku Kaptola)
– pa kako će ti radnici s tom plaćom kupiti HT, odakle im 38.000kn.
– zato, pošto su sve privatizacije bile da ne kažem što.
– lijepo ćemo mi sve to opet nacijonalizirati kad dođemo na vlast.
– pa opeta možemo to isto privatizirati, morati ćemo i mi od nećega živiti.
– ali ovaj puta to nećemo prodavati tajkunima, već radnicima, koji su u stvari i izvorni vlasnici.
– ove strance ćemo sve protjerati van lijepe naše.
– a nažalost biti će i tipova poput našeg Iveka, koje ćemo ipak morati pozvati na neke informativne razgovore.
Pozdrav !


– a nažalost biti će i tipova poput našeg Iveka, koje ćemo ipak morati pozvati na neke informativne razgovore.

Ja tebi brak a ti meni informativni razgovor? Nasa veza ima perspektivu! [smiley2]

Nego, zasto bas mene na informativni razgovor???? [smiley8][smiley8]

skype - ivek1234


Kolegice ivana38,000/19000*3,5 – da – li – da – ku pim – T-HT – u – IPO – i li – po – iz lis ta nju? prijem ?[smiley6]

– moje je mišljenje.
– upiši što više IPO paketa.
– pa nije ti danas neki problem skupiti 200 punomoći.
– u tom slučaju ćeš imati i zakazan termin od 8 sati na banci te nećeš trebati čekati u redu, a za tebe će cijeli dan besplatno raditi jedna teta, ali će ti ipak po svakom ugovoru dići 50kn.
– država je sada dobila dividendu HT preko milijardu (ispraznili cijeli HT prije privatizacije)
– dobiti će još 6.5 milijardi na IPU.
– plus tu će na njihovoj strani biti još mirovinci i neki investicijski fondovi.
– teoretski, jedino kad bi se prvi dan prodalo 80% dioonica ne bi mogli braniti cijenu.
– ali cijenu će braniti, i donju s lovom i gornju s dodatnih 3% dionica.
– e sad koliko će dati nama da zaradimo, neznam, ipak izbori su, nadam se kako će biti darežljivi.
– ovo je samo moje mišljenje, jer ako pogodim nitko mi neće reći hvala, da ne kažem platiti kavicu, a ako zeznem ljude, svi će me pamtiti po lošem savjetu.
– odluka je Vaša, ja pišem što ću ja raditi, ako sam u krivu, pogriješila sam sa svojom lovom.
Pozdrav !


Nego, zasto bas mene na informativni razgovor???? [smiley8][smiley8]

– ma ti si tu samo za primjer.
– ipak si blaži slučaj što se naše stranke tiče.
– ipak tu kod tebe ima i puno olakotnih okolnosti.
– mogao bi dobiti samo nekoliko godina Golog otoka (naravno kako ćemo ga ponovno staviti u funkciju), ali kad spojiš ugodno s korisnim, vrijeme će brzo proći, a ti ćeš na miru moći proučiti sve knjige o ulaganjima, i kužiti na miru gdje si sve griješio, a griješio si na dvije zadnje korekcije.
– a moram te zbog pisanja o korekciji i staviti na prvo mijesto.
– ali ipak u praksi mi odlično dođeš zbog hlađenja moje glave.
Pozdrav !


– dragi moj Ljubo, prihvaćam ponudu, iako se do sada nisam bavila politikom. – ali kad ste me već uvukli u politiku, onda i ja imam neke političke uvjete : – kao prvo, slažem se s vašom poreznom i tečajnom politikom, da nije tako ne bi ni radila za Vas. – kao drugo, moji uvijeti. – ipak ovi kapitalisti iskorištavaju našu dragu radničku klasu. – daju im minimalne plaće 2 – 3.000kn i jadnici još moraju raditi nedjeljom. – nedjelja će biti partijski i crkveni praznik (tu dobijamo podršku Kaptola) – pa kako će ti radnici s tom plaćom kupiti HT, odakle im 38.000kn. – zato, pošto su sve privatizacije bile da ne kažem što. – lijepo ćemo mi sve to opet nacijonalizirati kad dođemo na vlast. – pa opeta možemo to isto privatizirati, morati ćemo i mi od nećega živiti. – ali ovaj puta to nećemo prodavati tajkunima, već radnicima, koji su u stvari i izvorni vlasnici. – ove strance ćemo sve protjerati van lijepe naše. – a nažalost biti će i tipova poput našeg Iveka, koje ćemo ipak morati pozvati na neke informativne razgovore. Pozdrav !

Slušaj drugarce!
Vidim ja das i ti jedna od onih emarcipiranih žena.
Bud ti pametna košto s lijepa i Ljubo će teb sve pokazat .
Nemoj ti razbijat glavu sutim što ne razumiješ.
Pa nije politka za žene.
Sveš ti men reć al nasamo.
Što se tiče nedjelje, ja sam ti ujutro na misi a popodne u komtetu.
Paš tako i ti.
I svi se lijepo družmo, koju i zapjevamo, a bogami nekad se i popije po čašica,dvije.
Ak može Antunovćka, mogu i ja.
Ma joj što nam je lijepo, vidćeš.
A ovo što se tiče radnika, privatzacije i minimalnih plaća, sve će to riješavati nadležna tijela i organi,
nećmo se mi u to petljat.
Pa ko je još vidjo da se politčar sutim bavi.
Mi smo tu da se bavmo politkom, što unutrašnjom, što vanjskom, a ostalo nek rade stručni timovi.
Joj, što ćnam bit lijepo, jedva čekam

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close