Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Čudo od žene kupilo čudo od dionice.
Cestitke Vama i Buljubašiću na extra buducoj zaradi.

– za moj ukus to je obično smeće od dionice.
– ali takva su vremena tako da se i na tom smeću nadam extra budućoj zaradi.

– a vidim da vi na jednoj temi odnosno dionici stvarate sindikat, već imate i ime tog sindikata “hrvatska sloga”.
– samo ne znam kako će vam to funkcionirati, sindikat s day trejderima, to vam je kao da ste vuku dali da vam čuva ovce.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana7, htjela si nešto pametno reći , ali sasula si samo stare floskule i prodike meni, koja bih ti matera
mogla biti i po godinama i po poduzetničkom stažu.
Literaturu tipa..ja bogat – ti normalan..on siromašan…- ne čitam.Nemam vremena za bacanje.
Ova država nije ništa izmislila- nego je napokon riješila slučaj Agrokor, na svu sreću …..svih investitora.
Što se tiče Tehnike, ne bih Vam savjetovala da kupujete ove dionice , iz čisto praktičnih razloga-kako Vi kažete- sumnjive vlasničke strukture, nenaklonjene novih ulagačima …..a za Ingru, još treba proteći
dosta vode …..da se zaboravi njihova ne -inertnost, i građevinarstvo iz fotelje…kako se to kaže.
Dakle, građevinski inženjering, sa financijskim figurama i izvođačima…
Od tih,ako su Vam baš mile, kupite IGH, oni bar imaju dio sigurnih poslova s konkretnim stručnim
varijantama i cijenama, koje nisu jako podložne konkurencijama….
Svakako, DLKV Vam neću preporučiti, jer bi bilo očito da nemam pojma o investiranju….
Što se tiče preslagivanja početkom 2018.g. ja imam svoj plan, o kojem Vas neću izvještavati..a iznos
poreza na kapitalnu dobit..svakako ću reći- ako Vam ne smeta….na kraju godine?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ivana7, htjela si nešto pametno reći , ali sasula si samo stare floskule i prodike meni, koja bih ti matera
mogla biti i po godinama i po poduzetničkom stažu.
Literaturu tipa..ja bogat – ti normalan..on siromašan…- ne čitam.Nemam vremena za bacanje.
Ova država nije ništa izmislila- nego je napokon riješila slučaj Agrokor, na svu sreću …..svih investitora.
Što se tiče Tehnike, ne bih Vam savjetovala da kupujete ove dionice , iz čisto praktičnih razloga-kako Vi kažete- sumnjive vlasničke strukture, nenaklonjene novih ulagačima …..a za Ingru, još treba proteći
dosta vode …..da se zaboravi njihova ne -inertnost, i građevinarstvo iz fotelje…kako se to kaže.
Dakle, građevinski inženjering, sa financijskim figurama i izvođačima…
Od tih,ako su Vam baš mile, kupite IGH, oni bar imaju dio sigurnih poslova s konkretnim stručnim
varijantama i cijenama, koje nisu jako podložne konkurencijama….
Svakako, DLKV Vam neću preporučiti, jer bi bilo očito da nemam pojma o investiranju….
Što se tiče preslagivanja početkom 2018.g. ja imam svoj plan, o kojem Vas neću izvještavati..a iznos
poreza na kapitalnu dobit..svakako ću reći- ako Vam ne smeta….na kraju godine?

Ma o cemu vi pricate kod tehnike sumnjive vlasnicke strukture, firme koja nema vecinskog vlasnika gdje drugi najveci vlasnik ima 4%, a prvi od 20% je pod kontrolom radnika tehnike, svasta se ovdje moze napisat dajte gdje vi vidite nesto sumnjivo u vlasnickoj strukturi otvorite nam oci ?

Ignore : renči

Već duže vrijeme spremam se ovdje nešto napisati, a baš mi danas dosadno, pa da ubijem dan.
Neću pisati o THNK ( već je mnogima u fokusu ).
Neću pisati niti o JDRN ( trenutna cijena i količina “cipelarenja” na forumu navode na razmišljanje – sve je već napisano na temi ).
Evo jedna dobro zakamuflirana, koja bi mogla ugodno iznenaditi.

KABA – Karlovačka banka

Od 2014 god. nekoliko puta dokapitalizirana, knjigovodstveno gledano bolesnik koji vegetira na aparatima i svake godine treba nova sredstva ( dokapitalizaciju ) da bi preživio.
Ipak, ispod vidljive fasade događale su se i pozitivne stvari.
Banku su dokapitalizacijom peuzeli ( većinski ) poznati karlovački privrednici i prebacili vrlo veliko i profitabilno poslovanje na svoju banku.
Banka ima stabilno poslovanje koje generira rastući godišnji prihod i moguća dobit od takvog poslovanja lako bi mogla biti imeđu 20 i 30 Mil. Kn.
U čemu je onda problem?
Iz godine u godinu pojavljuju se velike rezervacije za gubitke.
Zanimljivo je da se tim rezervacijama najvećim dijelom smanjuje vrijednost preuzete imovine koju banka ima od prije i vezana je za afere prije preuzimanja.
Sada je knjigovodstvena vrijednost preuzete imovine već prilično mala ( oko 75 Mil. Kn ), pa daljnja rezerviranja po toj osnovi postaju upitna.
Imovinu možete naći na stranicama banke, a dio se nalazi i u prodaji na Njuškalu.

https://www.njuskalo.hr/tvrtka/kaba-hr

Onog trenutka kada izostanu nova rezerviranja za gubitke u bilanci bi se mogla pojaviti dobit iz osnovnog poslovanja u visini i do 30 Mil. Kn.
Ako dođe do prodaje nekretnina kojima je knjigovodstvena vrijednost možda već i pretjerano umanjena (rezervacijama ), moglo bi doći i do jednokratne dobiti.
Neki bi rekli – praćka se zateže već 3 godine, a kada će opaliti…………….
Možda je vrijeme da strpljiviji investitori počnu promatrati ovu dionicu.

Strpljivi su već gricnuli preko nekoliko puta 😎

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Već duže vrijeme spremam se ovdje nešto napisati, a baš mi danas dosadno, pa da ubijem dan.

KABA – Karlovačka banka
—-
Neki bi rekli – praćka se zateže već 3 godine, a kada će opaliti…………….

a možda lastik prije pukne nego praćka opali? jer nekako mi sve vuče u tom pravcu

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Već duže vrijeme spremam se ovdje nešto napisati, a baš mi danas dosadno, pa da ubijem dan.

KABA – Karlovačka banka
—-
Neki bi rekli – praćka se zateže već 3 godine, a kada će opaliti…………….

a možda lastik prije pukne nego praćka opali? jer nekako mi sve vuče u tom pravcu
[/quote]

Dobra je to praćka. 🙂
I u pravim rukama.
Imaš neki prijedlog za usporedbu ?

OPTIMA best…ima ogroman potencijal rasta s obzirom na prodaju za 2-3 god

Kao dugogodišnji ljubitelj građevinara, Tehniku, sam čuvala do 450 kuna, a onda mi ju je kupio jedan
forumaš ..kolega..ne da mi se tražiti datum primpredaje..
Zašto ne Tehnika..na stranu poslovne brojke, nešto više o poslovnoj građevinskoj klimi.
Građevinari su trenutno na pozitivi, iz samo jednog razloga, a to je neplaćanje /prijenos / porezne obveze..
Tehnika je migoljila, sa jednom te istom ponudom stanova dugo vremena..vegetirali su kao i većina drugih.. Iza vlasničke strukture / prema kretanjima top 10 kupnje/prodaje/ našao se uzak broj
imatelja,baš u vrijeme ulaska g.B .u strukturu Hidrogradnje..dokapitalizacijom..
Koja je to situacija , po Vama lansirala ovu građevinsku firmu u neke zvijezde interesa ulagača?
Mislite da ćete ikada od njih dobiti dividendu? Nikada.
Mislite da će dionica rasti…ne vjerujem ….
Danas imaju , baš zbog svoje orijentiranosti na stambeno.poslovne objekte..takvu
zastrašujuću konkurenciju ….da ti objavljeni poslići nisu baš nikakva garancija uzleta , prosperiteta,
dividendi ili većih prinosa….ono, što bi ih odvojilo od stampeda ostalih sličnih vrlo uspješnih privatnih tvrtki a , koje nisu na trgovanju ZSE …..Nisam vidjela..ekskluzivu u nečemu? U čemu su najbolji…
ili bolji od drugih ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Unatoč trenutnoj situaciji mislim da je PODR dobar buy trenutno. Iako nisam zadovoljan trenutnim stanjem u poduzeću niti onim što se dešavalo zadnjih 10 godina.
Mali p/b, p/e uz povećanje porofitabilnosti bi trebao biti manji…valjda su rješili te otpremnine i jednokratne troškove…situacija sa Agrokorom je takva da su naplatili 40% a sve šta još dobiju biće dobro, nova tvornica belupa bi trebala davati rezultate, spominju se neki prodori na nova tržišta…(šta je sa kinom, tanzanijom…)


Ivana7, htjela si nešto pametno reći , ali sasula si samo stare floskule i prodike meni, koja bih ti matera
mogla biti i po godinama i po poduzetničkom stažu.
Literaturu tipa..ja bogat – ti normalan..on siromašan…- ne čitam.Nemam vremena za bacanje.
Ova država nije ništa izmislila- nego je napokon riješila slučaj Agrokor, na svu sreću …..svih investitora.
Što se tiče Tehnike, ne bih Vam savjetovala da kupujete ove dionice , iz čisto praktičnih razloga-kako Vi kažete- sumnjive vlasničke strukture, nenaklonjene novih ulagačima …..a za Ingru, još treba proteći
dosta vode …..da se zaboravi njihova ne -inertnost, i građevinarstvo iz fotelje…kako se to kaže.
Dakle, građevinski inženjering, sa financijskim figurama i izvođačima…
Od tih,ako su Vam baš mile, kupite IGH, oni bar imaju dio sigurnih poslova s konkretnim stručnim
varijantama i cijenama, koje nisu jako podložne konkurencijama….
Svakako, DLKV Vam neću preporučiti, jer bi bilo očito da nemam pojma o investiranju….
Što se tiče preslagivanja početkom 2018.g. ja imam svoj plan, o kojem Vas neću izvještavati..a iznos
poreza na kapitalnu dobit..svakako ću reći- ako Vam ne smeta….na kraju godine?

Mene stravično zanima koliko ste vi dobili da morate platiti poreza na Vašu KAPITALNU DOBIT.

Groteska.

Best buy je Valamar RIVP jučer uz nevjerojatan diskont od 5 posto na već sniženu cijenu. I sam sam ga skuplje placao nedavno ali tko ce znati za extra final sale u veljači računao sam na siječanjsku rasprodaju. Dow Jones je 2.3% u plusu završio Azija jutros u zelenom. I Adris je sigurna karta i dosadna, ali miran i udoban san.

New Report

Close