Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prinos.

– u 2017. sam zaradila točno 4.1% .
– nisam naletjela na niti jednu minu Todex, građevinari, brodari… ali Todex je uzrok nikakvog prinosa.
– ali kada gledam ovu burzu moram i sa ovim prinosom biti i više nego zadovoljna.
– dosta slićan prinos sam ostvarila i na “Moje dionice – portfelj”, imam neko čudno ime i nalazim se na 101. mjestu s prinosom od 3.48% i bolja sam od OTP Inde. 11.59%.
– tu sam svakako mogla ostvariti i puno bolji prinos da sam mijenjala dionice, uzimala špekulativna smeća ali to je virtualna zarada pa niti nije bitno, ali mi je jako važno i tamo napraviti plus.

– za 2018. sam već izračunala targete ili neke buduće zarade.
– tako da će neka zarada od 16.8% za mene biti sasvim o.k., sve ispod toga neće biti dobro, a sve poviše…
– portfelj za 2018. je kompletiran cca 80%, imam dosta dionica, keša, znanja, vremena…. samo je pitanje hoće li se posložiti povoljni vjetrovi na ZSE.

– I love this game.
Pozdrav !


Prinos.

– u 2017. sam zaradila točno 4.1% .
– nisam naletjela na niti jednu minu Todex, građevinari, brodari… ali Todex je uzrok nikakvog prinosa.
– ali kada gledam ovu burzu moram i sa ovim prinosom biti i više nego zadovoljna.
– dosta slićan prinos sam ostvarila i na "Moje dionice – portfelj", imam neko čudno ime i nalazim se na 101. mjestu s prinosom od 3.48% i bolja sam od OTP Inde. 11.59%.
– tu sam svakako mogla ostvariti i puno bolji prinos da sam mijenjala dionice, uzimala špekulativna smeća ali to je virtualna zarada pa niti nije bitno, ali mi je jako važno i tamo napraviti plus.

– za 2018. sam već izračunala targete ili neke buduće zarade.
– tako da će neka zarada od 16.8% za mene biti sasvim o.k., sve ispod toga neće biti dobro, a sve poviše…
– portfelj za 2018. je kompletiran cca 80%, imam dosta dionica, keša, znanja, vremena…. samo je pitanje hoće li se posložiti povoljni vjetrovi na ZSE.

– I love this game.
Pozdrav !

Ok.

Još mi samo objasni zbog čega bi Crobex rastao?

Ako uzmemo u obzir strana tržišta na kojima će do neke korekcije sigurno doći, ili će ga napuhavati dok balon ne pukne…..

Uglavnom pošto su sve strane burze na povijesnim rekordima, a mi smo ove godine u gubitku.

Smatraš da naša burza neće reagirati na pad vani, ili će ipak doći do akumulacije dionica na puno manjim nivoima?

Inače vidim da se ovdje počela pumpati atmosfera da se kao i ove godine Crobex umjetno podigne u prva dva mjeseca, uvali dionice stadu, a ostatak godine čeka korekcija.

Lp


Prinos.

– u 2017. sam zaradila točno 4.1% .
– nisam naletjela na niti jednu minu Todex, građevinari, brodari… ali Todex je uzrok nikakvog prinosa.
– ali kada gledam ovu burzu moram i sa ovim prinosom biti i više nego zadovoljna.
– dosta slićan prinos sam ostvarila i na "Moje dionice – portfelj", imam neko čudno ime i nalazim se na 101. mjestu s prinosom od 3.48% i bolja sam od OTP Inde. 11.59%.
– tu sam svakako mogla ostvariti i puno bolji prinos da sam mijenjala dionice, uzimala špekulativna smeća ali to je virtualna zarada pa niti nije bitno, ali mi je jako važno i tamo napraviti plus.

– za 2018. sam već izračunala targete ili neke buduće zarade.
– tako da će neka zarada od 16.8% za mene biti sasvim o.k., sve ispod toga neće biti dobro, a sve poviše…
– portfelj za 2018. je kompletiran cca 80%, imam dosta dionica, keša, znanja, vremena…. samo je pitanje hoće li se posložiti povoljni vjetrovi na ZSE.

– I love this game.
Pozdrav !

Draga Ivana, respect na postignutom prinosu u 2017 i naravno znacajnom pidizanju letvice za 2018. Uvkren sam da ćeš znanjem i iakustvom kompenzirat i izbjeći sve zamke plitkog i kompliciranog ZSE.
Ovigledno si i ove godine to uspjela eliminirajući u najvećoj mogućoj mjeri sve zamke Todexa, građevinara pa i brodara uključivo i ATPL sa +125%.
Sretna i uspješna Nova 2018.
😀👍✌👌👏🤞💥🌷

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Samo ako dioničari Todomora ostvare neka prava u nagodbi mogli bi očekivati rast cijena dionica.
U protivnom,svi oštećeni dioničari ,a to su 15000 uglavnom fizičkih osoba, zatim otvoreni,zatvoreni,pritvoreni,novčani,dionički,mješoviti i ostali fondovi će zaobilaziti dionice izlistane na
ZSE,pa će biti puno papira a malo novca,pa slijedi neminovan pad barem u slijedeća tri kvartala,tj.
do raspleta u Agrokoru.
Da li ćete moliti Boga da dionice rastu ili ćete nešto poduzeti.Konkretno,udruga malih dioničara Agrokora pokušava
nešto napraviti da nas ne ošišaju na nularicu.Ali ako vlasnike Todomora ošišaju na nularicu i svima nama će skratiti kosu.
Ukoliko očekujete da ćete dobiti veliku lutriju pa ćete moći kupiti više papira jasno je da se nećete učlaniti udrugu malih dioničara.Ali ako imate i jednu dionicu ili policu životnog osiguranja ili udio
u nekom investicijskom fondu,ili imate imovinu u drugom stupu ili u trećem mirovinskom stupu jasno je da ćete se učlaniti u udrugu radi zaštite ili povečanja osobne imovine.Za postati član udruge potrebna je samo kliknuti bez da imate ijednu dionicu Todomora.
Svaki novi član udruzi daje na važnosti.
Pokrenimo se!!!
Uostalom smatram da Todomor jamstva treba ukinuti,a vinovnicke koji su ih sklopili utužiti s ciljem da im se omogući guljenje krompira i da im se zaplijeni privatna imovina.

Lopina

Da li vjerovnici i dobavljači odlučuju što će ostati malima po nagodbi, ako nema dovoljno za vjerovnike i dobavljače i ako će oni imati otpise minuse?

Što će dati malima nulu ili?

Pozdrav

Pokerq,
Otpise moraju imati svi jer su svi sudjelovali u ovome.
Nemoj biti naporan.
Provociras vec duze vrijeme.
Svi znamo da situacija nije najbolja.
Pokusavamo dokuciti koja bi rjesenja mogla biti.
Ovo Ramino nece proci

Pokerq!
Nagodba nije gotova.Ovo do sada su samo spinovi za utvrđivanja bila oštećenih.Što o nagodbi misle dobavljači gosp.Vidaković je zorno pokazala kidajući prijedlog predloženih otpisa..Što o prijedlogu nagodbe misli udruga malih dioničara?Da li gospodin Miroslav Jeličić_Purko jasno artikulira poruku da štiti i osobne,ali i hrvatske interese.Ja mu dajem mandat da me zastupa,prepoznajem u njegovom nastupu da štiti i moju imovinu u Agrokoru,moju sadašnju mirovinu,buduću mirovinu moje djece u drugom stupa.Ovakav nastup
zaslužuje da mu damo punu podršku. I njemu i udruzi dioničra ,naravno i dobavljača.
A to me ,vjerovali ili ne,ništa ne košta.Zaštita imovine hrvatskih građana je domoljublje.
Molio bi cijenjene forumaše da me ne osuđuju da zagađujem temu,jer najbolji best_bay potez bi bila podrška udruzi Agrokora.

Uostalom smatram da jamstva treba poništiti,a ugovarače jamstvenih ugovora utužiti sa ciljem da im se omogući guljenje krompira i oduzme privatna imovina!


Prinos.

– u 2017. sam zaradila točno 4.1% .
– nisam naletjela na niti jednu minu Todex, građevinari, brodari… ali Todex je uzrok nikakvog prinosa.
– ali kada gledam ovu burzu moram i sa ovim prinosom biti i više nego zadovoljna.
– dosta slićan prinos sam ostvarila i na "Moje dionice – portfelj", imam neko čudno ime i nalazim se na 101. mjestu s prinosom od 3.48% i bolja sam od OTP Inde. 11.59%.
– tu sam svakako mogla ostvariti i puno bolji prinos da sam mijenjala dionice, uzimala špekulativna smeća ali to je virtualna zarada pa niti nije bitno, ali mi je jako važno i tamo napraviti plus.

– za 2018. sam već izračunala targete ili neke buduće zarade.
– tako da će neka zarada od 16.8% za mene biti sasvim o.k., sve ispod toga neće biti dobro, a sve poviše…
– portfelj za 2018. je kompletiran cca 80%, imam dosta dionica, keša, znanja, vremena…. samo je pitanje hoće li se posložiti povoljni vjetrovi na ZSE.

– I love this game.
Pozdrav !


Jesi zaradila ili si zaradio?
Daj se vise dogovori!

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.


Prinos.

– u 2017. sam zaradila točno 4.1% .
– nisam naletjela na niti jednu minu Todex, građevinari, brodari… ali Todex je uzrok nikakvog prinosa.
– ali kada gledam ovu burzu moram i sa ovim prinosom biti i više nego zadovoljna.
– dosta slićan prinos sam ostvarila i na "Moje dionice – portfelj", imam neko čudno ime i nalazim se na 101. mjestu s prinosom od 3.48% i bolja sam od OTP Inde. 11.59%.
– tu sam svakako mogla ostvariti i puno bolji prinos da sam mijenjala dionice, uzimala špekulativna smeća ali to je virtualna zarada pa niti nije bitno, ali mi je jako važno i tamo napraviti plus.

– za 2018. sam već izračunala targete ili neke buduće zarade.
– tako da će neka zarada od 16.8% za mene biti sasvim o.k., sve ispod toga neće biti dobro, a sve poviše…
– portfelj za 2018. je kompletiran cca 80%, imam dosta dionica, keša, znanja, vremena…. samo je pitanje hoće li se posložiti povoljni vjetrovi na ZSE.

– I love this game.
Pozdrav !

Mislim da je moj prinos mrvicu veci od vašeg.

Atpl ulaz na 350 (hrpa dionica)
Igh ulaz na 105 (žešća količina dionica )
Dlkv ulaz na 13.5 ( ogromne svote investirane na 13)
Vlen ulaz na 9 ( lijepa svotica)

Nesto držim, nesto sam prodao, nesto trejdao, nesto dao Šarcu….

Ali da ne bi mislili da sam ja super mag koji sve pogađa, imao sam i profulanaca.

Recimo primjer – kupio sam 1 dionicu LEDOa na 4500 kn kad je provi put došlo do 4500, i umjesto da sutradan prodam na 5600, morao sam izaći na 4200 i ostvario sam gubitak od punih 300 kn po dionici.
Odnosno – ukupno 300 kn jer je bila jedna dionica.

Također sam popušio 2000 kn na VDKT koji sam kupio na 30 misleći da ide odbijanac do 60. Graf je rekao da ide do 60, a došlo je samo do 45 kn.
Očito su postojali ozbiljni fundamentalni razlozi, pa nije došlo do targeta.

U svakom slučaju, tržište se kretalo po zakonitostima tehničke analize i lijepo smo se zabavili.

Svima vam želim sretnu novu godinu i da me malo pažljivije slušate , pa da i vi nesto zaradite.

Da se pohvalim prvim mjestom i +51% u natjecanju:
https://www.mojedionice.com/portfelj/IzvNajPortfelji.aspx?god=2017

U stvarnosti je plus bio nešto manji. Definitivno ATPL je zvijezda 2017. godine. Šteta da su DLKV i OPTE pali pred kraj. U jednom trenu su lijepo narasli. DLKV očekujem povratak u 2018., dok OPTE ćemo očito pričekati još neko vrijeme. Srećom izbjegao Agrokor, Viadukt, Tehniku i ostale brodare. Malo se igrao sa Ledom i na kraju nisam uspio prodati kako sam planirao.

Neka nam 2018. bude bolja, da konačno bude neki IPO i da se malo pokrene cijela burza.

čestitam, ja sam daleko ispod ali barem u nekom sitnom plusu

slijedi nam precesija

Prinos na 13xx dionica Atpl-a..kupljenih po prosjecno 264…a sad 684…nije tesko racunat jelda ..samo nisam tam na tvojedionice :-)…no kratio jucer i jos cu atpl ..a pojacavat i dalje adrise..

New Report

Close