Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

T-HT

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

THT i TOZ ( počela školska godina ). Jedino bi Edo Baričević mogao napraviti dar mar na TOZ-u.

A za ULPL ( kad Floki izlazi iz dionice vi onda bježite )

INGRU prodati čim prije.

Jedino prije prodati Đuru Đakovića. U toj dionici ste kao na streljani. A počeli su pucati…..rafalno.

Pozdrav i ulažite u znanje.

Karoje

[b]Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe.[/b]


THT i TOZ ( počela školska godina ). Jedino bi Edo Baričević mogao napraviti dar mar na TOZ-u.

Edo će napraviti ono što je njemu kao velikom dioničaru u interesu , a u skladu sa time i ostalim dioničarima.
SAmo revalorizacijom te imovine , dobije se minimalno 800 kuna po dionici , povrh ove sadašnje cijene.
I to bez da išta grade , sagrade, prodaju i zarade.
Obzirom da su revalorizaciju radili i prošle godine, očito im je u interesu pravilno vrednovanje imovine, a kako se ovdje ne radi o malom iznosu, vjerujem da će ista biti u dogledno vrijeme i napravljena.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

A i ti plavi, ko neki mali…

Valjda je već svakom od nas tu jasno zašto spominje baš te dionice i u tom kontekstu.
Gubiš vrijeme koje možeš bolje utrošit.

Ignoriraj ga i otići će kao i prije mjesec dana.

No respect

Osijećam bolje vibracije na forumu, a i na burzi.
– danas Crobex – 0.1%
– na prvih par stranica ovog foruma nema teme korekcija, to mi je jedna od najgorih tema katastrofičari s korekcijom.
– najvjerojatnije je naš dragi Ivek uspio rasprodati sve svoje dionice, evo od kad je promijenio kune u eure, euro je počeo rasti.
– sad ne znam je li to zbog njega (veliki transferi eura) ili zbog njegova prijatelja Ljube koji vidi jedan euro za 10kn.
Pozdrav !


Osijećam bolje vibracije na forumu, a i na burzi.
– danas Crobex – 0.1%
– na prvih par stranica ovog foruma nema teme korekcija, to mi je jedna od najgorih tema katastrofičari s korekcijom.
– najvjerojatnije je naš dragi Ivek uspio rasprodati sve svoje dionice, evo od kad je promijenio kune u eure, euro je počeo rasti.
– sad ne znam je li to zbog njega (veliki transferi eura) ili zbog njegova prijatelja Ljube koji vidi jedan euro za 10kn.
Pozdrav !

– korekcija nije katastrofa nego sastavni dio burzovnog zivota,

– ivek nije rasprodao cijeli portfelj nego samo dio,

– da, ivek je veliku vecinu kapitalizirane dobiti prebacio u euro i u AT

– ivek ceka da vidi da li ce / kada ce zapoceti operacija Overlord

skype - ivek1234

IPO HT.
– danas su mi objasnili kako će upis HT ići proporcionalno.
– što to znaći ?
– upišete 38.000kn, a dobijete za cca 25.000kn, najvjerojatnije zbog ogromnog interesa.
– ako upišete 25.000kn dobijete za 15.000.
– ako upišete 320kn dobijete 1 dionicu, mislim kako je sad svima jasno.

– pa ja tu vidim puno slobodnih novaca koje će se možda dobiti i prije prodaje dionica HT (ali opravdano sumnjam u brzi povrat novca.
– zaključak .
– puno će biti novca na tržištu.
– pitanje ?
– hoće li tada biti jeftinih dionica ??? čisto sumnjam.
– kako sad sve to odigrati, naravno uz dobru zaradu,
– radim na nekim kreditima, ali svote su male.
– tko daje najpovoljnije margin kredite i koliko se moraju čekati ?
Pozdrav !


A i ti plavi, ko neki mali…

Valjda je već svakom od nas tu jasno zašto spominje baš te dionice i u tom kontekstu.
Gubiš vrijeme koje možeš bolje utrošit.

Ignoriraj ga i otići će kao i prije mjesec dana.

Nemam pojma zasto ali stil pisanja me neodoljivo podsjeca na mojeg best frenda Apoxa!

skype - ivek1234


korekcija nije katastrofa nego sastavni dio burzovnog zivota, – ivek nije rasprodao cijeli portfelj nego samo dio, – da, ivek je veliku vecinu kapitalizirane dobiti prebacio u euro i u AT – ivek ceka da vidi da li ce / kada ce zapoceti operacija Overlord

– dragi Ivek dobro si neki dan odgovorio jednom liku nismo tu da se takmičimo nego radi svak po svome, i s tim se slažem, jer puno ima onih kojima nije jasno kako je puno teže raditi s velikim portfeljem, i kako ne mora biti na prvom mjestu velika zarada, najbitnije je ne izgubiti puno od zarađenog.
– koliko sam ja izgubila u ovoj korekciji, niti kune, kako ? pa već mjesec dana ne računam svoj portfelj i odlično se osjećam, a prodavala sam samo one dionice na kojima sam puno zaradila, a neke sam uspjela prodati i na najvišim cijenama.
– za HT imam, ima još malo i za nešto drugo.
– ali dragi moj Ivek, imam puno, ali kad bih imala tvoje eure sve bi to sutra upucala na burzu.
– eto to je moje mišljenje o ovoj korekciji.
Pozdrav !

Draga Ivana, dobro primjećujete činjenice, ali zaključci vam baš ne idu (kao i kod ine).
Dobro ste primijetili da će ostati dosta novaca na slobodi ako HT bude išao proporcionalno uz interes veći od ponude. Međutim, taj ostatak novca će podignuti sve dionice, a s njima i HT, tako da je u tom slučaju brzi povrat novca itekako moguć.
Lošija situacija je ako interes građana ne bude baš velik. To je isto moguće jer prosječan hrvatski državljanin nema puno slobodnog novca i nije pretjerano kreditno sposoban.

Jedno je raspitivati se o IPO HT, a drugo je iskeširati lovu.


Draga Ivana, dobro primjećujete činjenice, ali zaključci vam baš ne idu (kao i kod ine). Lošija situacija je ako interes građana ne bude baš velik. To je isto moguće jer prosječan hrvatski državljanin nema puno slobodnog novca i nije pretjerano kreditno sposoban. Jedno je raspitivati se o IPO HT, a drugo je iskeširati lovu.

– “zaključci vam baš ne idu (kao kod ine)”.
– nisu bitni zaključci nego zarada.
– ponoviti ću ponovno, zarada na INI je trenutno cca 35%, plus skromna dividenda, plus nagradne dionice uskoro cca 10%.
– na MAGMI također skromih 30%.
– na IPO HT očekujem također skromnih 30% (ali s velikim postotkom sigurnosti na taj prinos, pa kockarski bih rekla 90%).
– e sad ti postotci zarade od 30% mene zadovoljavaju, a gospodina Plavog ne zadovoljavaju.
– ali svi mi na ovom forumu znamo za gospodina Plavog i njegove prinose na PBZ, INGRU, malo je zakazalo na ADPL, ali sad očekujemo TOZ, ima takav stil i ja prva obožavam njegove tekstove.
– ali i ja sam imala fenomenalne prinose na puno dionica, upravo zbog Plavog sam kupila dosta PBZ i lijepo zaradila.
– samo ja se nalazim u dosta dionica, zadnja prodaja mi je DDJM dobit preko 400%, pa napisala sam kad sam ju prodala, ali to je bila dionica o kojoj se je slabo pisalo odnosno slabo se je reklamirala.
– a bar ja ne reklamiram svoje dionice.

“prosiječni hrvatski građanin nema puno slobodnog novca”
– slažem se, ali prosiječni građanin još nije ni ulagao na burzu, odnosno prodavao je one dionice koje je stekao u privatizaciji.
– za sad Vam je to grupa investitora od 90% koja je izgubila na burzi, jer su strašno jeftino isprodavali svoje dionice.
– pa velika većina investitora sa ovog foruma, a i inače će upotrijebiti model koji sam ja napravila na INI.
– a to ste i danas mogli pročitati, došao neki tip s 200 punomoći.
– e tih punomoći će biti jako puno.
– IPO će uspijeti, iznenaditi ćete se brojem.
– a stvarno je šteta i ne uzeti lovu na ovom IPU.
Pozdrav !

Kolega Ivana 7,
meni su vaša taksativna nabrajanja naprosto neodoljiva….
Kada vidim vaše crtice:




nekako se sav raznježim…. [smiley2]

La vita e bella!

New Report

Close