Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kratkorocno Thnk
Srednjerocno Atpl
Dugorocno Pvcm

Na istom smo tragu kolega serislav 🙂
Ima tu još perjanica… kao RIZO, PODR, .. i.e.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


-VLEN je prvi u tablici, nisam ga kupio jer ljudi iz branse koji dobro poznaju remontno trziste i polozaj firme, sakupio sam previse slicnih informacija o firmi da bih usao.

– stvarno ste ovo napisali tako dobro da nikoga ne uvrijedite.
– ja sam direkna u ovoj okrutnoj burzovnoj igrici.
– ja bih to napisala ovako: nisam to kupila jer je to jedno obično smeće od dionice koju svaki dan moram gledati jer živim u neposrednoj blizini tog socijalističkog monstruma od preduzeća.
– znam , puno više bi voljeli da je u toj uvali jedan hotel.
– a LEDO koji je prošli put bio prvi na listi (isto kao sada VLEN) izgleda vas je dodatno školovao tako da pušete i na hladno je više nego o.k.
– ali jedna velika disperzija dionica, pogotovo vašom metodom izbora, će vam dugoročno donositi samo prinos i prinos, ne obazirite se na trenutni manji minus.
– jedina velika greška vašeg portfelja je previše turista.

– moje mišljenje za VLEN malo se ipak razlikuje od vašega, prave razloge ću navesti za 2-3mj.
– ja vjerujem tim vašim tablicama i ne vjerujem kako će se ista greška ponoviti dvaput i to na dionici No.1.

– I love this game.
Pozdrav !


– stvarno ste ovo napisali tako dobro da nikoga ne uvrijedite.
– ja sam direkna u ovoj okrutnoj burzovnoj igrici.
– ja bih to napisala ovako: nisam to kupila jer je to jedno obično smeće od dionice koju svaki dan moram gledati jer živim u neposrednoj blizini tog socijalističkog monstruma od preduzeća.
– znam , puno više bi voljeli da je u toj uvali jedan hotel.
– a LEDO koji je prošli put bio prvi na listi (isto kao sada VLEN) izgleda vas je dodatno školovao tako da pušete i na hladno je više nego o.k.
– ali jedna velika disperzija dionica, pogotovo vašom metodom izbora, će vam dugoročno donositi samo prinos i prinos, ne obazirite se na trenutni manji minus.
– jedina velika greška vašeg portfelja je previše turista.
– moje mišljenje za VLEN malo se ipak razlikuje od vašega, prave razloge ću navesti za 2-3mj.
– ja vjerujem tim vašim tablicama i ne vjerujem kako će se ista greška ponoviti dvaput i to na dionici No.1.
– I love this game.
Pozdrav !

Direktni govor je ok, ja sam postao preoprezan. Druga je stvar što volim točnost činjenica, nažalost ubojicu duhovitosti. Stanujem na Trsatu, pa se moram prošetati do Vežice da ugledam Lenac u uvali Martinšćica. Neka ga tamo, samo bez socijalističkog poslovanja. Zlatna koka je otplovila bez namjere da se vrati brzo i po istim uvjetima, ako održe poslovanje na sličnoj razini u 2018. unatoč tome i svim problemima s lošom organizacijom rada i strukturom, improvizacijama, nedostatkom dovoljno stručne radne snage i nemogućnošću da ih se pronađe na tržištu rada, ugovaranjima ostalih poslova ispod break even razine itd. onda ću ispasti još veći magarac nego na Ledu:). I da, bez Leda bio bih koji posto u plusu, što isto nije neko postignuće kad se naučite na 20-25% godišnje.
Turista imam previše, i zato strašno ranjiv portfelj za neke scenarije. Dobre dionice iz drugih sektora je jako teško naći, biti će lakše kad ovi koje su zahvatili šrapneli iz Agrokora poližu rane pa će se znati kako stoje. Kad sam odlučio igrati na Ledo, sve druge žrtve Agrokora sam izbacio iz portfelja da ne duplam rizik iz istog smjera. Spreman sam postepeno smanjiti turiste, ali ne bezglavo u cash ili loše dionice, već u zamjenu za druge dobre kupnje. Portfelj mi još izgleda i skup. Stvari površinski izgledaju loše za moj portfelj (P/E iznad 15, ovogodišnji gubitak, sektorska homogenost itd.) , ali malo analiziram i svaka brojka koju dobijem je ohrabrujuća (npr. trend rasta čiste dobiti i EBITDA koji ostvaruje moj portfelj je strm i besprijekoran, zatim što su 20 bb od prije godinu dana napravili nakon pola ili godine dana, i kako stoje prema crobex rezultatu, pri čemu su imali čak tri Todorića na listi – formula je izdržala i taj ekstreman stres i potukla crobex što me skroz iznenadilo, ili kako se kretao prosječni P/E dionica mog sadašnjeg portfelja, on u stvari godinama pada dok su cijene tih dionica rasle itd.)



-VLEN je prvi u tablici, nisam ga kupio jer ljudi iz branse koji dobro poznaju remontno trziste i polozaj firme, sakupio sam previse slicnih informacija o firmi da bih usao.

– stvarno ste ovo napisali tako dobro da nikoga ne uvrijedite.
– ja sam direkna u ovoj okrutnoj burzovnoj igrici.
– ja bih to napisala ovako: nisam to kupila jer je to jedno obično smeće od dionice koju svaki dan moram gledati jer živim u neposrednoj blizini tog socijalističkog monstruma od preduzeća.
– znam , puno više bi voljeli da je u toj uvali jedan hotel.
– a LEDO koji je prošli put bio prvi na listi (isto kao sada VLEN) izgleda vas je dodatno školovao tako da pušete i na hladno je više nego o.k.
– ali jedna velika disperzija dionica, pogotovo vašom metodom izbora, će vam dugoročno donositi samo prinos i prinos, ne obazirite se na trenutni manji minus.
– jedina velika greška vašeg portfelja je previše turista.

– moje mišljenje za VLEN malo se ipak razlikuje od vašega, prave razloge ću navesti za 2-3mj.
– ja vjerujem tim vašim tablicama i ne vjerujem kako će se ista greška ponoviti dvaput i to na dionici No.1.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

– stvarno ste ovo napisali da motivirate forumaše koji su se obeshrabrili
– ja sam direkan u ovoj okrutnoj burzovnoj igrici.
– ja bih to napisao ovako: vraćaj se natrag u ring i nemoj dopusti da te otjeraju gubici ili nekakvi tehničari
– a LEDO koji je prošli put bio prvi na listi (isto kao sada VLEN) izgleda vas je dodatno školovao tako da pušete i na hladno.
Možda se sada i opametite , pa shvatite da je tehnička analiza ustvari sustav ranog upozoravanja
– ali jedna velika disperzija dionica, pogotovo vašom metodom izbora, će vam dugoročno donositi samo prinos, osim ako vam opet ne uvale lažne izvještaje. Tada cete opet sve izgubiti.
Bilo kako bilo, ne obazirite se na trenutni manji minus.
– jedna od velikih greškaka vašeg portfelja je previše turista.

Ovo moje je ipak realnije od Ivaninog.

Doktore.
Svaka cast na strpljenju te discipliniranosti u vodjenju portfelja.
Malo je takvih kao vi a i vase tablice znaju nekada biti melem za oči iako je stvarnost uglavnom drugacija.
Skolu ste naucili na nacin da te vase tablice znaju ponekad biti lazirane naravno ne vasom krivnjom.
I sto onda?
Ako vam netko pise o necem i podnosi izvjestaje u kojima tece med i mlijeko a u stvari je obmana!
Sto je ludje?
Slijepo vjerovanje FA ili slijepo vjerovanje TA.
Oba alata su dobra ali znaju nekad biti i jako jako pogresna.
Ne postoji onaj tko nije platio skolu na burzi,pitanje je samo koliko je tko platio za tu skolu.
A ucimo dok smo zivi i da prodjete sve moguce cake i prevare na burzi,da ne govorim o strahu,pohlepi,emocijama kada se spoje sa portfeljem i slicne stvarcice i dalje cete biti izlozeni istom,samo sto je razlika da ste toga svjesni te cete preventivno djelovati da smanjite stetu.
Kako god postujem svaciji nacin ulaganja koji donosi plus pa makar bio i 5%.
Razlika je samo u kolicini vremena,novca i zdravlja koje je ulozeno u taj prinos tako da kad se sve skupa zbroji nekada je bolje pronaci i alternativu prinosa vs dionice.
Postoje neki korisnici na forumu za koje na zalost moran konstatirati da ih je prebacilo.
Neki su toliko pukli zbog gubitaka da su postali takve spodobe pune zavisti i mrznje kojom svakodnevno pokusavaju trovati citatelje.
Neki idu toliko daleko d na dionicam na kojim su izgubili najbeci dio novca pisu svakodnevno iznoseci uz maximalnu dozu negativnosti cak i lazi iako te iste dionice nemaju.
Koliko bolestan trebas biti za pisati svaki dan crnjake,neistine,obmane,spamati na dionicama koje uopće vise ne posjeduješ?
Meni je takvih iskreno zao jer su se pretvorili u nesto strasno.
Ono sto burza moze napraviti karakteru covjeka je nevjerojatno.
Mislio sam da to nije istina ali svaki dan me razuvjere isti.
Neki idu toliko daleko da kada im odgovorite na najpristojniji nacin da je to sto pisu suludo,da doslovno tog istog korisnika prate u stopu na svakoj temi te je spamaju i pisu nebuloze i neistine samo kako bi nastetili istoj.
Jako jako bolesno.Ali bolest se lijeci.
Onaj tko je svjestan da je bilestan mozda nesto i uspije popraviti,dok oni koji su bolesni a misle da je sve okej,e takvi su opasni za okolinu vise nego za sebe.
Ja svoj portfelj gledam u cijelini kao imovinu.
U dionicama drzim tek jedan dio imovine.
Dionicki gledano , portfelj je uvijek u cashu najmanje 20%,da se ne propuste prilike poput jamnice i leda, 30-40% dionickig portfelja uvjek drzim u dionicam i sektorima koji imaju up trend ,posebno na one koji ovise o svjetskoj ekonomiji, trenutno brodari.
Ostatak drzim u dividendnim dionicama cca 20% te ostalih 10-20% u dionicama za koje mislim da su trenutno super podcijenjene uz veliku perspektivu da se vrate na stare staze slave.
Vidite doktore ja nisam sudjelovao u Agrokoru sve do otvaranja trgovanja todexom.
Jednistavno nisam mogao odoliti kuonji jedne jamnice ili leda po danasnjim cijenama.
Rizik jest zaista velik,ali je moguca zarada tolika da se isplati biti do 20% portfelja izlozen na taj nacin.
Ovdje govorim iskljucivo o jamnici i ledu jer vjerujem da ce Ramljak odigrati svoju zivotnu utakmicu na nacin da ce napraviti i poduzeti sve da spasi agrokor tj perijanice i brendove poput jmnc,ledo itd.
U koliko uspije u svojoj zadaci i pri tom uspije naci rijesenje koje ce zadovoljiti sve pa i male dionicare,misljenja sam da bi u tom slucaju dobio dozivotni kredibilitet na ovim prostorima.
Ono tipa moze biti premijer ili dozivotni predsjednik.
Kako vrijeme odmice sve mi se nekako cini da bi se tako mogle odigrati stvari uz veci dio otpisa potrazivanja i jamstava.
Ramljak bi bio dozivotni kralj,heroj.
E sad pokusavam uvjek biti maximalno objektivan koliko je to moguce i ne zato sto imam nesto love ulozeno u ledo i jamnicu,po naravno ovim novim super diskontnim cijenama, te svakako vazem i varijantu najgoreg scenarija.

I zato tih 20 ak % sam prakticki prekrizio,radi se o cca 70 ak tisuca a kuna, a ako bude kako mislim da hoce biti ce to iznadprosjecan prinos.
Mozda je to nekom i kocka,ali bez rizika nema zarade,stoga hrabro i sa vjerom u sebe i svoje odluke,pri tom spreman u hipu promjeniti poziciju u koliko procijenim drugacije.
Onaj dio koji je u up trendu na globalnoj razini pri tom mislim na nase brodare ,atpl,jdpl i ulpl(jedan mali dio u bitcoin kupljen na 2000 usd) drzim do daljnjeg.
A ako bas moram izabrati dvije tri dionice kao best buy to bi po meni bilo redom(slicno kao jovan7)
jmnc
jdpl
vlen
opte
Evo ,to su moja 4 favorita ,tako i po zastupljenisti.
Sretno svima i zaista svima zelim dugorocnu zaradu,prosperitet,stabilnost i kulturu ulaganja.
Lijep pozdrav


evo tablice fundamentalno, prvih 20 po redoslijedu od 60 koje pratim, prema sadasnjoj cijeni i trecem kvartalu:
VLEN-R-B
KODT-P-A

RIVP.

– gospon Drevil, evo još pitanja.
– na ovoj temi sam imala desetak preporuka portfelja i skoro u svakom je RIVP.
– i u vašem portfelju RIVP se nalazi na visokom 2. mjestu s težinom od 8.4% .
– zanimljivo mi je to kako u tablici u prvih 20. nema RIVP .
– a u prvih 20. imamo čak 7 turista koje predvodi PLAG, HUPZ…

– baš me zanima vaš komentar na turiste s naglaskom na RIVP.

– I love this game.
Pozdrav !


strahu,pohlepi,emocijama kada se spoje sa portfeljem i slicne stvarcice i dalje cete biti izlozeni istom,samo sto je razlika da ste toga svjesni te cete preventivno djelovati da smanjite stetu.
Kako god postujem svaciji nacin ulaganja koji donosi plus pa makar bio i 5%.
Razlika je samo u kolicini vremena,novca i zdravlja koje je ulozeno u taj prinos tako da kad se sve skupa zbroji nekada je bolje pronaci i alternativu prinosa vs dionice.
Postoje neki korisnici na forumu za koje na zalost moran konstatirati da ih je prebacilo.
Neki su toliko pukli zbog gubitaka da su postali takve spodobe pune zavisti i mrznje kojom svakodnevno pokusavaju trovati citatelje.
Neki idu toliko daleko d na dionicam na kojim su izgubili najbeci dio novca pisu svakodnevno iznoseci uz maximalnu dozu negativnosti cak i lazi iako te iste dionice nemaju.
Koliko bolestan trebas biti za pisati svaki dan crnjake,neistine,obmane,spamati na dionicama koje uopće vise ne posjeduješ?
Meni je takvih iskreno zao jer su se pretvorili u nesto strasno.
Ono sto burza moze napraviti karakteru covjeka je nevjerojatno.
Mislio sam da to nije istina ali svaki dan me razuvjere isti.
Neki idu toliko daleko da kada im odgovorite na najpristojniji nacin da je to sto pisu suludo,da doslovno tog istog korisnika prate u stopu na svakoj temi te je spamaju i pisu nebuloze i neistine samo kako bi nastetili istoj.
Jako jako bolesno.Ali bolest se lijeci.
Onaj tko je svjestan da je bilestan mozda nesto i uspije popraviti,dok oni koji su bolesni a misle da je sve okej,e takvi su opasni za okolinu vise nego za sebe.

Slazem se sa ovim100%


RIVP.
– gospon Drevil, evo još pitanja.
– na ovoj temi sam imala desetak preporuka portfelja i skoro u svakom je RIVP.
– i u vašem portfelju RIVP se nalazi na visokom 2. mjestu s težinom od 8.4% .
– zanimljivo mi je to kako u tablici u prvih 20. nema RIVP .
– a u prvih 20. imamo čak 7 turista koje predvodi PLAG, HUPZ…
– baš me zanima vaš komentar na turiste s naglaskom na RIVP.
– I love this game.
Pozdrav !

Malo mi je bedasto razglabati o mojoj bb tablici kad me rezultat portfelja u 2017. gazi, ne da mi se slusati komentare sto ovaj pametuje, a gubi. U svakom slucaju sto se tice rivpa: tablice nisu subjektivne vec po odredjenoj jednadzbi racunam rang, rezultat ne mora nuzno odgovarati mom subjektivnom osjecaju i ja u portfelju nesto znam kupiti ili sadrzati i ako nije u 20 bb. Također sam shvatio da ne treba odmah trcati s prodajom kad dionica ispadne u nekom kvartalu iz prvih 20, to me znalo kostati troska propustene prilike.

Kod rivpa nije taj slucaj, mislim da se bb tablice i moje misljenje poklapaju. Istina 21. je u zadnjoj tablici, ali ima rijetku osobinu da je u svih šest zadnjih kvartalnih bb tablica ili unutar dvadeset ili 21. Po value kriteriju bio je 21., a po growth kriteriju 16., ali zbirno 21. Zdrava firma dobrog rasta i skoro pristojne cijene. Obicno bi ga growth komponenta odvukla unutar prvih 20, ovdje ga je blagi pad neto dobiti, ROA i ROE ttm prema 2016. zaustavio, sve ostale growth komponente su uzlazne. Da, da sad će prigovori da se ne moze mehanicki pristupiti brojevima i dionicama, zasto ne, a Greenblatt i Navellier.

Turisti opcenito, pa prema tablici izlazi unatoc godinama rasta cijena dionica da vec dugo nisu bili jeftiniji:). Ugroziti rast i smisao investiranja u turizmu moze jedino zastavljanje rijeka turista koji se svake godine u sve vecem broju sliju u Hrvatsku. A isplativost imanja turistickih dionica moze ugroziti jos i odlazak u mjehur od kojeg nema nikakvih naznaka, pogotov uz ovogodisnji odmor od pregrijavanja.

Možda ne bi trebali slušati komentare “sto ovaj pametuje, a gubi”, nego ih poslušati.

Možda vam ljudi ukazuju na njima očitu pogrešku koju radite , a vi niste ju u stanju prepoznati i ispraviti.

A gdje su čestitari ?

http://www.poslovni.hr/forum/tema/tehnicka-analiza-grafovi-savjeti-i-analize-2434?page=2032#post_1796051

Ja umem da kazem samo dve reci:
Pevec Pevec!!!

P.S.
I naravno, cestitke tigrus!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close