Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Portfelj gospona Drevila.

– imate ga na temi "razotkrivamo portfelje".
– taj portfelj je disperziran na dosta dionica ali kao i da nije jer turisti čine 71.8% .
– tu je i LEDO, ali na žalost taj LEDO je napravio taj gubitak na portfelju od -7% (barem meni se tako čini).
– ako budu rasli turisti rasti će i takav tip portfelja, ali za mene je to veliki rizik.
– vidite kako je pad LEDA utjecao na portfelj, a to je samo jedna jedina dionica.

– gospon Drevil 3Q je iza nas, ipak sam očekivala one vaše tablice na ovoj temi.
– zadnji put sam na tim dionicama uočila jednu pravu priliku i pogodila sam.
– ako vam nije teško napišite barem dionice, fundamentalno, po redosljedu u vašim tablicama.
– vjerujte mi ima dosta investitora koje zanimaju te vaše tablice.
– nemojte gledati što spameri pišu.

– I love this game.
Pozdrav !

evo tablice fundamentalno, prvih 20 po redoslijedu od 60 koje pratim, prema sadasnjoj cijeni i trecem kvartalu:
VLEN-R-B
KODT-P-A
SAPN-R-A
ADPL-R-A
IPKK-R-A
PLAG-R-A
HUPZ-R-A
ATLN-R-A
ILRA-R-A
MAIS-R-A
CKML-R-A
TUHO-R-A
KOEI-R-A
JNAF-R-A
AUHR-R-A
ERNT-R-A
HT-R-A
HTPK-R-A
ATGR-R-A
ADRS-R-A
mojih 11 od 20, a pet mojih van ovih 20. naucio sam s ovim oprezno zbog 1) jer su podaci ttm i zamagljuju najnovija zbivanja objavljena u zadnjem fi, 2) jer se mozda nesto skroz drugacije desava s dionicama nakon zadnjeg fi, i 3) jer mozda jednostavno lazu u fi. Ivani to ne treba naglasavati, ima vise iskustva i burzovne vjestine od mene, ali dobro je napomenuti za neke nove ovdje.

Idemo nastaviti gdje smo stali sa Hrabrim Pevecom

Pokazatelj EBITDA računa se kao : EBIT + amortizacija + vrijednosna usklađenja.

Ebitda 2014=13620 (EBIT) + 8411( oznaka AOP 124) + 57( AOP 126) + 5034 (AOP 129)=27122~27.12
Ebitda 2015 = 21169 (EBIT) + 10900 (AOP 124) + 157 (AOP 126) + 10050 (AOP 129) = 42276~42.28
Ebitda 2016 = 28413(EBIT) +22084 (AOP 124) + 24494 (AOP 126 ) + 37939 (129) = 112930 ~ 112.93

Ajmo vidjeti kretanje EBITDA kroz godine:
Uzimam bazni indeks godinu 2014 (računam relativnu promjenu u tekućem razdoblju u odnosu na bazno razdoblje godinu 2014) , znači 27.12. Kretanje EBITDA:

2014=100 2015= 155,87 2016=416,38

Znači u 2015 imamo da je EBITDA stopa promjene bila veća za 55,87% u odnosu na 2014.

Pazite sad ovo ,stopa promjene u 2016 bila je veća za 416,38% u odnosu na izabranu 2014!

Ovaj pokazatelj je odličan jer nam pokazuje koliko je poduzeće u stvarnosti uspješno !

Pokazuje koliko jedna firma pravi keša, iako ovo nije pravi novčani tok od poslovnih aktivnosti jer zanemaruje novčani tok za financiranje obrtnih sredstava, ali je približno!

Ulagači na burzi kao kontrolnu mjeru perfomansi nekog poduzeća koriste EBITDA koja eliminira manipulacije sa amortizacijom, vrijednosnim usklađenjima te rezervacijama.
Znači isključuju se učinci nenovčanih knjiženja (računovodstvene kategorije) – nema stvarnog odljeva novca!

Da još jednom naglasim : amortizacija,rezerviranja i vrijednosna usklađenja su računovodstvene kategorije (koje se mogu zloupotrebljavati kod uljepšavanja financijskih izvještaja zavisi kako vlasniku odgovara) –ali nema stvarnog odljeva gotovine iz firme!!!!!

Nije nagovor na kupovinu ili prodaju PVCM .

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Delux nisam koristio ovaj pokazatelj nikad ,ali budem bacio oko.



@Juka

EV/EBITDA je super pokazatelj ali…

meni je puno draži EV/ neto dobit +amortizacija -CAPEX
tu možemo vidjeti i koliko je poduzeće uz sve kamate (ako imaikakvo financijsko zaduženje) sposobno zarađivati. amortizaciju dodajem takodjer ali oduzimam CAPEX jer badava poduzeću sva dobit ako za poslovanje konstantno mora investirati u materijalnu imovinu. Tada nikad para u tim firmama

Kako kaže veliki BUFFET, birajte tvrtke koje imaju uvijek isti proizvod, za koji nisu potrebna investiranja svakih pargodina u materijalnu imovinu, birajte tvrtke koje s godinama smanjuju materijalnu imovinu a povecavaju financijsku.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Za Alabamu i Katarinu znamo da su zarada ostvarili na stvarnim dionicama.

– i ja ostvarila velika stvarna zarada na virtualna dionica.

– I love this game.
Pozdrav !


Jedna vesela vijest.
.

– zašto ste tako ljubomorni ???
– ja vam na ovoj temi prva u RH iziđem s točnom viješću, ono vijest za nesvijest.
– a većina vas klika palac dolje.
– zašto ste ljubomorni što sam na toj investiciji zaradila za auto, dobar auto, novi iz salona.

– I love this game.
Pozdrav !


1. VLEN-R-B
4. ADPL-R-A
20.ADRS-R-A

– najprije vam se zahvaljujem što na temi imamo vaših 20 najboljih.
– slažem se s vama tu još svaka dionica treba proći kroz sito i rešeto prije kupnje i svrstavanja u portfelj.
– a sada pitanja o 3 dionice.

– je li to VLEN prvi na tablici sa najboljim pokazateljima ???
– zašto nema toga VLEN u vašem osobnom portfelju ???
– je li znate kolika je bila cijena VLEN kad ste ga prvi put uvrstili u vaše tablice i koliko ste mogli zaraditi na toj investiciji, s jednim trejdom 100% ???

– ADPL, zašto samo 2.8% a nalazi se na visokom 4. mjestu ???

– 20. ADRS evo konačno i ta dionica došla u TOP20, a mnogi su se pitali gdje je taj ADRS.
– evo i ja sam na njemu skratila poziciju za 30-40% prije ovoga pada trebala mi lova za šoping nekih drugih dionica.

– I love this game.
Pozdrav !



Portfelj gospona Drevila.

– imate ga na temi "razotkrivamo portfelje".
– taj portfelj je disperziran na dosta dionica ali kao i da nije jer turisti čine 71.8% .
– tu je i LEDO, ali na žalost taj LEDO je napravio taj gubitak na portfelju od -7% (barem meni se tako čini).
– ako budu rasli turisti rasti će i takav tip portfelja, ali za mene je to veliki rizik.
– vidite kako je pad LEDA utjecao na portfelj, a to je samo jedna jedina dionica.

– gospon Drevil 3Q je iza nas, ipak sam očekivala one vaše tablice na ovoj temi.
– zadnji put sam na tim dionicama uočila jednu pravu priliku i pogodila sam.
– ako vam nije teško napišite barem dionice, fundamentalno, po redosljedu u vašim tablicama.
– vjerujte mi ima dosta investitora koje zanimaju te vaše tablice.
– nemojte gledati što spameri pišu.

– I love this game.
Pozdrav !

evo tablice fundamentalno, prvih 20 po redoslijedu od 60 koje pratim, prema sadasnjoj cijeni i trecem kvartalu:
VLEN-R-B
KODT-P-A
SAPN-R-A
ADPL-R-A
IPKK-R-A
PLAG-R-A
HUPZ-R-A
ATLN-R-A
ILRA-R-A
MAIS-R-A
CKML-R-A
TUHO-R-A
KOEI-R-A
JNAF-R-A
AUHR-R-A
ERNT-R-A
HT-R-A
HTPK-R-A
ATGR-R-A
ADRS-R-A
mojih 11 od 20, a pet mojih van ovih 20. naucio sam s ovim oprezno zbog 1) jer su podaci ttm i zamagljuju najnovija zbivanja objavljena u zadnjem fi, 2) jer se mozda nesto skroz drugacije desava s dionicama nakon zadnjeg fi, i 3) jer mozda jednostavno lazu u fi. Ivani to ne treba naglasavati, ima vise iskustva i burzovne vjestine od mene, ali dobro je napomenuti za neke nove ovdje.
[/quote]

Eh od svih ovim imam samo jednu.. a portfelj mi u ove godine YTD preko +60%.. ??? Pa se pitam jesam li falio u slaganju portfelja zadnje 2 godine 🙂

VLEN-R-A —



Za Alabamu i Katarinu znamo da su zarada ostvarili na stvarnim dionicama.

– i ja ostvarila velika stvarna zarada na virtualna dionica.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

hhh. Što se odmah ljutiš i hvataš na tipfelere. Napiši na kojoj dionici si zaradila kao drugi kad se već s drugima uspoređuješ.

Dvije najbolje trenutne kupnje na zse po mom misljenju sa potencijalno velikim povratom.
Jdpl
Jmnc

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.


Eh od svih ovim imam samo jednu.. a portfelj mi u ove godine YTD preko +60%.. ??? Pa se pitam jesam li falio u slaganju portfelja zadnje 2 godine 🙂

– a mali Shopping koji isto piše ponekad na ovoj temi nema niti jednu jedinu dionicu s te liste.
– ali je zato njegov portfelj u ove godine YTD preko +100% .
– pa vi sada proučavajte čiji je viši.

– I love this game.
Pozdrav !


Napiši na kojoj dionici si zaradila kao drugi kad se već s drugima uspoređuješ.

– to vam je stvar logičnog zaključivanja.
– to je tako jednostavno ali za veliku većinu u RH nemoguća misija.
– moj savijet vam je ostavite se burze, pogubiti ćete sve novce, postoju i banke i oročena štednja.

– vidim da vijete zastavu RH, ali tu na burzi vam ne pomaže domoljublje ili ljubav prema domovini.
– na burzi vam nema ljubavi.
– možete vi biti u partiji HDZSDP ali na burzi pomaže samo znanje.
– burza je nemilosrdna i nema nikakve veze s nikakvom socijalnom ustanovom.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close