Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ništa ne mora preko noći, na brzinu i u godinu dana!

– što je to ???
– mora preko noći, na brzinu i u 9 mjeseci !

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Kad je preko noći i na brzinu – za 9 mjeseci dobiješ – "ticker" koji treba idućih 20-30 godina stalno dokapitalizirati!

🙂 haha

[/quote]


dobiješ – "ticker" koji treba idućih 20-30 godina stalno dokapitalizirati!

– a to je onda PTKM ili DDJH, nemam toga niti mislim kupovati.

– I love this game.
Pozdrav !

To preko noći je više trejdanje brzo ulaziš i izlaziš a onda postaneš dugoročni ulagač

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Portfelj gospona Drevila.

– imate ga na temi “razotkrivamo portfelje”.
– taj portfelj je disperziran na dosta dionica ali kao i da nije jer turisti čine 71.8% .
– tu je i LEDO, ali na žalost taj LEDO je napravio taj gubitak na portfelju od -7% (barem meni se tako čini).
– ako budu rasli turisti rasti će i takav tip portfelja, ali za mene je to veliki rizik.
– vidite kako je pad LEDA utjecao na portfelj, a to je samo jedna jedina dionica.

– gospon Drevil 3Q je iza nas, ipak sam očekivala one vaše tablice na ovoj temi.
– zadnji put sam na tim dionicama uočila jednu pravu priliku i pogodila sam.
– ako vam nije teško napišite barem dionice, fundamentalno, po redosljedu u vašim tablicama.
– vjerujte mi ima dosta investitora koje zanimaju te vaše tablice.
– nemojte gledati što spameri pišu.

– I love this game.
Pozdrav !

To preko noći, pa to je beba !!!!!!
Samo na papire mislite, mada i sa njima isto, neke stvarno uvijek treba dokapitalizirati

Best buy je Vlen. Bullish divergencija kaže graf i grah.




Zanimljivo mi je svakako sastavljanje portfelja za milju ali mislim da prije svega moramo biti realni i koliko toliko objektivni pa se pozabaviti budget portfeljima i sastavljanjem istih.

– potpuno vam je isto sastavljali portfelj za 1.000.000 , 100.000 ili 10.000 (kuna, eura ili dolara).
– % (postotak je uvijek isti).
– problem je jedino želite li veću ili manju disperziju,
– želite li stabilnost portfelja a to vam nosi manji rast ili brži rast ali to vam nosi puno veći rizik.
– kod manjih portfelja je problem cijena nekih dionica ili to što ne možemo portfelj kvalitetno disperzirati na puno više dionica a nemamo novaca za sve.

– ali i za tako male portfelje cca. 10.000kn imate riješenje koje je tu napisao gospon Igor9, ADRS, ADPL, ERNT, RIVP. u svaku po 25%.
– od ove gore nabrojene 4 dionice ja jednu nemam u portfelju, ali nije loša ako ju imate.

– s vremenom reinvestirate dividendu, dodajete nešto kuna i portfelj će rasti.

sada mi imamo novu domovinu, zove se EU.
– pa otiđite tamo ima posla, samo što vam tamo neće kapnuti koja kuna nego euri i to obilato.
– ako tamo čistite WC-je ne treba vam neko znanje jezika ili matematike.
– plaća će vam biti kao tu da ste saborski zastupnik.
– sramotno je pisati 2-4.000kn godišnje za investiranje 2-5g.
– tamo će vam to biti euri, a i to je veće za 7.5 puta od kune.
– a tek zadovoljstvo što nećete izdvajati jednu jedinu kunu za uhljebe, branitelje, penziće…

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Hvala na odgovoru i preporukama!

Da sam želio napustiti hrv već bi to učinio. Nisam se školovao da čistim wc-e po bijelome svijetu niti se busam u prsa da ću biti milijunaš preko noći. U ovoj državi i sa ovakvim stanjem nitijedna investicija pa makar bila i 100 kuna definitivno nije sramotna.

Možda bih investirao više da sam rođen sa zlatnom žlicom u čubama i krovom nad glavom…
[/quote]

Država uopće nije losa, mi se ovdje već godinama dobro zabavljamo.

Ekipa masovno odlazi van raditi.
Nije to loše, naučiti ce se raditi, a kad im dosadi biti u rangu sa Turcima i Pakistancima, vratiti ce se natrag.

Kad se vrate, Bar više neće sjediti ispred TVa po cijele Dane i kritizirati sve oko sebe.

Primiti ce se motike, jer sada nakon sto su ih dobro istukli u Njemačkoj, znaju da ako hoćeš nesto imati, moraš raditi.



Milja kuna, pa za potrošiti?
Ja bih ostavio 20 % cash za početak.

Od dionica bih kupio redom po udjelu u portfelju:
ADRS ili ADRS2
ADPL
JDGT
TPNG
TUHO

– u svemu ovome se slažem s gospon Plavim.
– godinama imamo dosta slićan stil investiranja.
– od ovih 5 dionica jedino jednu nemam a i ta je stvarno o.k. ali ju nemam u portfelju.
– ADRS, kupite jeftiniju, o.k. dionica, na tome se sigurno nećete obogatiti ali ni pogubiti lovu, razočarali su me s onih milijardu kuna prema Agrokoru, mislila sam da je uprava mrvicu pametnija ali nije, ja imam dosta tih dionica ADRS, nadam se kako će bolje poslovati.
– ADPL, TPNG i TUHO nemam ništa za reći, možda ona u sredini ima lošu upravu.
– JDGT, o.k. dionica, to je kao da ste lovu oročili u banci, dosadna dionica, garantiram vam kako se na njoj nećete obogatiti ali nećete ni izgubiti kune.

– keš, sasvim o.k. je imati 10 – 20% slobodnog keša.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Slažemo se često, točno…
Mali ispravak u ovome postu sa dijelom oko oročenja u banci, naime kamata na oročenje u kunama je sada oko 1 %, a dividendni prinosi su ovdje veći a konkretno na JDGT je 5 %.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Jedna vesela vijest.

– onako bez veze, dosadno mi, kliknem na moj bankovni račun.
– i imam što vidjeti.
– računam greškom SKDD uplatio jednu poveću uplatu.
– ali nije greška,
– radi se o istiskivanju na jednoj dionici.
– provjerite i vi svoje računa, možda vas iznenadi poveća lova.
– a zahebavali ste me na ovoj temi za tu dionicu.
– a ja tu neočekivano zaradila za auto.
– isto kao što je teta Katarina zaradila na VLEN za “Škodu”.
– ili gospon Alabama za Merđana (neki kažu za BMW) na Todexu.
– ipak se može zaraditi neka lova na ovoj burzi.

– I love this game.
Pozdrav !


Jedna vesela vijest.

– onako bez veze, dosadno mi, kliknem na moj bankovni račun.
– i imam što vidjeti.
– računam greškom SKDD uplatio jednu poveću uplatu.
– ali nije greška,
– radi se o istiskivanju na jednoj dionici.
– provjerite i vi svoje računa, možda vas iznenadi poveća lova.
– a zahebavali ste me na ovoj temi za tu dionicu.
– a ja tu neočekivano zaradila za auto.
– isto kao što je teta Katarina zaradila na VLEN za "Škodu".
– ili gospon Alabama za Merđana (neki kažu za BMW) na Todexu.
– ipak se može zaraditi neka lova na ovoj burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

Istina, i kod mene sjelo, i to svota cca 6 puta veća od skvizanja, nadam se da nije neka greška 🙂

Za Alabamu i Katarinu znamo da su zarada ostvarili na stvarnim dionicama.

Siemens

New Report

Close