Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

malo likividna ali po meni najjeftinija dionica je hm imam jedan ticket ja je nemama ali vecina forumasa i to fundamentalnih bi se slozila je Lura

Mislim da bi ovo bilo ok:
15% TUHO, PLAG, ILRA, ATLN
15%. KOEI, KODT, KOTR
15% ADRS, HT
15% HTCP, HZLA
10% SNHA, BETA, DELT, GAMA, PTCS, LULG
10% IKBA, HPB
10% ACI
5% JDGT
5% VLEN

vidim svi zaobilaze prehrambeni sektor, a posebno ATGR, koja će problem Agrokora proći neokrznuta sa velikim šansama da se u 2018 okoristi novonastalom situacijom u vidu nekakve akvizicije.


Milju na JMNC i to je to 😉

Da i za par dan će Vam to vrijediti ne više od 200 do 300 tisuća. Trenutno je to dionica koja sigurno obećava u kratkom roku velik gubitak. Kriva percepcija vrijednosti u pogrešno vrijeme.

ADPL – 250.000
Super sektor, izvoznik, super dividenda (zajamcena statutom),odlicni fundamenti (uvijek moze bolje), oporavak rusije, prvoklasni kupci/partneri
ADRS2 – 150.000
Tko ima 1 milju i nema adrisa…ostat ce bez milje
RIVP – 150.000
Vidi ADRS
HUPZ- 150.000
Preuzimanje u toku (kupac do bola zagrijan), i bez toga, po meni, najbolji turist
DLKV – 100.000
Sektor boli glava(energetika), izvoznik, mala marza/velik potencijal, sve ovisi o upravi
HPB – 100.000
Dobri fundamenti (ako nema previse kostura), dokap po 600 kn (ako prodje),drzava veliki problem, po trenutnoj cijeni meni odlicna
PVCM – 50.000
Rast maloprodaje, sirenje, nema duga, odlicna dobit, agresivno oglasavanje, slaba konkurencija…najgora uprava
THNK -50.000
Svaka vijest je odlicna vijest (cak i PSN), samo da nestane ova neizvjesnost koja gura cijenu dolje, ogroman kapital (obzirom na cijenu), oporavak gradjevine, dosta rizicno ali cijena iz snova (naravno da moze nize, na 0)

Portfelj je dosta diverzificiran i sektorski i s udjelima. Sadrzi dividendalne, stabilne i manje rizicne ali i brzorastuce (ili brzopadajuce) dionice.
Vremenski rok godinu dana.

Rastimo zajedno...

Vi svi niste normalni.

Nitko normalan nema u Hrvatskoj portfelj za ulaganje.
Ako stvarno želite ulagati i nešto zaraditi ulažite vani.

ovdje se samo ulaže dok dionica iz položaja A ne dođe do položaja B.

Kada na položaju B izađete iz TAXIJA, tada TAXI pošaljete na položaj C koji se nalazi dosta niže od položaja A.

Na položaju C uđete u taxi i čekate da netko pozove taxi na položaj A.

Ako ga nitko ne pozove onda sami pošaljete taxi na položaj B.

Tada se na položaju B riješite “portfelja” i prepustite taxi veselom društvu iz kutka.

Lp

apropo auti.

Ma nemojte me da ulažete na ZSE a ne vozite dobar auto……

Ako ga nemate preporučam da nabavite konja.
Magarca već imate.

Moran napomenut samo da sam ovaj portfelj složio u par minuta vodeći se mojim stvarnim portfeljom dok sam čeka na tehničkom regu.
Što se tiče dlkv ,atpl , opte tu sam u stvarnosti jako oprezan zasad . Tako da bi tih 150.000 možda 75.000 stavio kad bolje razmislim u ove 3 a 75.000 vratio u plastičnu.
Bio u sve 3, uzeo neku pinku. Sve vratio u Adpl koji mi trenutno je 33% portfelja. Volio bih se vratiti.. Od svih najmanje sam popratio izvještaje za Atlansku, a iskreno nemam pojma o brodarima , jedina poveznica par prijatelja pomoraca , dobri članci sa ovih sajtova o brodarstvu i oporavku te bdi. Ja bar priznam da nemam pojma.
Ali kako se riješiti plastike? Oću dividendu, dobru dividendu i rast!


za veliki kapital prinos od 15 – 20% je fenomenalno veliki prinos.

Pozdrav gđi. Ivani
U potpunosti se slažem sa navedenim.
Moj prijedlog neke imam neke nemam.
150.000 adpl
150.000 rivp
100.000 ernt
100.000 pvcm
100.000 arnt
100.000 lrhc
50.000 gama
50.000 atpl
50.000 dlkv
50.000 opte
50.000 vlen
50.000 proizvoljno -sapn,mais,plag,atln, hmst
Naravno ovo je ugrubo, finese se rade sa vremenom.

– evo i 3. portfelj.
– ne gledajući dionice najbolje posložen, ima 2 favorita po 15%, to mi se sviđa, a i ADPL i RIVP su o.k dionice, iako bi barem kunu više stavila na ADPL.
– i u ovome portfelju malo previše turista cca 40% .
– na tećem mjestu ERNT s 10%, to mi se sviđa, klasika.
– PVCM 10%, hrabro, ali i to mi se sviđa ako vjerujete u potencijal te dionice, ovo je tema B.B. izreklamirajte ju, ali ne napisati preporuka PVCM i točka, probajte napisati jedan tekst s kojim će te nas uvjeriti kako tu dionicu moramo imati u portfelju.
– ARNT i LRHC svaka po 10%, mislim kako su te dionice već dosta narasle, zašto mislite da će još rasti ?
– GAMA to nemam pojma ni što je pa neću ni komentirati.
– ATPL i DLKV o tome sam pisala u prethodnim postovima.
– OPTE 5%, napokon jedna reklama i za ovu dionicu, moram napomenuti malo je rizičnija.
– VLEN već sam pisala za to, o.k.
– SAPN, MAIS, PLAG, ATLN, HMST, ovo je isto o.k. u malim količinama, od ovih 5 dionica 3 imam u portfelju, manje od 1%.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

ATPL 200 000
ADRS-P 200 000
JDPL 100 000
OPTE 100 000
GAMA 100 000
DLKV 100 000
RIZO 100 000
LEDO 50 000
BLJE 50 000

Sve dugoročno naravno, a Ledo i Belje malo zakockat pa šta bude.. Nije problem izgubit 100 tis. jer će se vjerovatno zaradit i više od toga na ostatku portfelja..

Dobro ako se već igramo.

Iskreno više od 7 dionica ne bi imao u portfelju.
Naročito u Hrvatskoj gdje nije veličina važna, već brzina.

500.000 INA
250 000 ULPL
200 000 ERNT
400 dionica ATPL
150 000 adris
35% casha

ostatak u Ledu.
Ovisi o fondovima kako se žele igrati.
Pametno ili će biti mrtva dionica.

Lijepa je još dionica ADPL (ali trenutno mislim da je preskupa).

Nažalost zbog vrlo loših iskustava predugo spavanje u nekoj dionici nije opcija.

Osim INE. ali na njoj sam dobro zaradio, tako da sam na nju slab.

Tankerska uprava se nisko ponijela prema malim dioničarima. Nikad neću više uložiti niti u jednu dionicu gdje su oni vlasnici, atpl uprava razočarenje.
Ulpl malo manje jer omi su ipak davali izdašnu dividendu. Neki bi rekli preizdašnu, a rezultat su današnji njihovi problemi.
Adris. Napokon sam mislio da sam našao normalnu dionicu, a onda katastrofa s Agrokorom.

Ma sve se više, manje svodi na promet pojedinom dionicom, a fundamenti i poslovanje možete baciti kroz prozor.

Lp

@hasenfefer
korigiraj brojke na milju kuna

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Ivana7 kad ste se tako lijepo zalaufali, da li može neka preporuka budget portfelja za nas mlade, da kapne koja kuna do 30-tih hehe

Ulaganje nekih 2000-4000kn godišnje, period 2-5 godina

WTF ?
Sta je ovo gore???

Za ostale – ovo sto ste se tu raspisali , pa nabrojali da bi natrpali pola ZSE u portfelj , jer eto vi kao znate da treba diverzificirati portfelj…

Mislim, mozete si to okaciti mačku o rep.

Trebate kupiti dionicu koja je u RASTUĆEM trendu!
Halo ?


@hasenfefer
korigiraj brojke na milju kuna

on je već i zaradu investirao, neka virtuoz virtuira, tu su brojke samo pomoćno sredstvo,
uložite vi na ZSE u ovom trenutku pravih 100 000 i napišite što ste to kupili, pa da vidimo na 31.12.2018 koliko ćete poreza platiti

New Report

Close